Піклування про учасників АТО – одне із пріоритетних завдань влади

Минулого тижня відбулося засідання громадської ради при Світловодській районній державній адміністрації. Голова громадської ради Віктор БУРЛАКА, відкриваючи засідання, сказав, що на порядку денному засідання стоїть одне питання – «Про роботу органів виконавчої влади району щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції».

Першим до слова запросили начальника управління соціального захисту населення Світловодської райдержадміністрації Андрія Поварчука. Андрій В’ячеславович зазначив, що питання соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, їх сімей, сімей загиблих учасників АТО знаходиться на постійному контролі усіх структурних підрозділів та служб районної державної адміністрації, сільських рад, а також громади району.

В управлінні соціального захисту населення РДА нині на обліку перебуває 127 учасників бойових дій та 3 члени сімей загиблих учасників АТО, які зареєстровані та проживають на території району.

В районі діє районна комплексна програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції і членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2014-2020 роки, яка затверджена рішенням районної ради від 21 листопада 2014 року №335. Протягом 2014-2018 років до неї кілька разів вносилися зміни та доповнення для того, аби поліпшити фінансово-матеріальний стан зазначеної категорії осіб.

У рамках вказаної програми за рахунок коштів районного бюджету учасникам АТО та членам їх сімей, сімей загиблих учасників АТО забезпечуються такі гарантії: одноразова матеріальна допомога учасникам АТО на вирішення матеріально-побутових питань у сумі 1,5 тис. грн.; одноразова матеріальна допомога пораненим учасникам АТО у сумі 2 тис. грн.; одноразова матеріальна допомога членам сімей загиблих учасників АТО на поховання у сумі 4 тис. грн.; одноразова грошова допомога членам сімей для встановлення надгробків загиблим учасникам АТО – 10,0 тис. грн.; компенсація витрат на харчування дітей учасників АТО – 100 грн. щомісячно на одну дитину; одноразові грошові виплати до державних свят (розмір встановлюється рішенням комісії при райдержадміністрації); одноразова грошова допомога на ремонт жилих приміщень (розмір встановлюється рішенням комісії при райдержадміністрації); одноразова грошова допомога на придбання житла для учасників АТО, яким присвоєно звання Героя України, або нагороджено орденами «За заслуги», «За мужність», Богдана Хмельницького, які зареєстровані та проживають на території району, перебувають у складних життєвих обставинах і потребують поліпшення житлових умов (розмір встановлюється рішенням комісії при райдержадміністрації); одноразова матеріальна допомога в розмірі 5 тис. грн. військовослужбовцям, які вперше уклали контракт в особливий період та під час проведення антитерористичної операції про проходження військової служби, починаючи з 01.01.2018 року і на час укладання контракту зареєстровані на території району.

Управління соціального захисту населення РДА постійно працює над тим, аби вчасно поставити на облік демобілізованих учасників антитерористичної операції, першочергово забезпечити їх санаторно-курортним лікуванням, призначити пільги, забезпечити технічними засоби реабілітації.

У 2017 році оформлено та направлено на оздоровлення до Знам’янської бальнеологічної лікарні 3 учасники бойових дій у зоні АТО.

На 1 червня 2018 року на обліку для отримання безоплатної санаторно-курортної путівки перебуває 2 учасники бойових дій. У березні один учасник АТО пройшов оздоровлення, планується оздоровлення ще одного учасника у червні поточного року за рахунок коштів обласного бюджету.

Протягом червня-серпня 2017 року забезпечено оздоровлення та відпочинок 12 дітей учасників АТО та 1 дитину зі статусом «Члена сім’ї загиблого учасника АТО». У 2018 році будуть оздоровлені 18 дітей учасників АТО.

У минулому році сімейним відпочинком охоплено 9 осіб (17 з членами сімей) з числа учасників АТО на загальну суму 46,2 тис. грн. На 2018 рік обласним бюджетом на сімейний відпочинок передбачені кошти в сумі 56,0 тис. грн. Одноразову грошову допомогу на вирішення соціально-побутових питань у розмірі 1,5 тис. грн. з місцевих бюджетів у 2017 році отримали 7 учасників АТО, у 2018 році – 10. Одноразову грошову допомогу членам сімей у розмірі 10,0 тис. грн. для встановлення надгробків загиблим учасникам АТО протягом дії програми отримали 4 сім’ї загиблих учасників АТО. У грудні 2017 року виплачено грошову компенсацію на придбання житла учаснику АТО, якого нагороджено орденом «За мужність» у розмірі 100,0 тис. грн. 13 квітня 2018 року робоча група з питань соціального захисту учасників АТО, їх сімей, сімей загиблих учасників АТО на нараді прийняла рішення про виплату одноразової грошової допомоги на ремонт жилих приміщень у розмірі 10,0 тис. грн. п’ятьом учасникам бойових дій в зоні АТО.

Всього з районного бюджету у 2018 році на зазначені цілі виділено 50,0 тис. грн. Протягом 2017 року 118 учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО до ряду державних свят було виплачено грошову допомогу на загальну суму 128,0 тис. грн. Всього з районного бюджету на потреби учасників АТО у 2017 році витрачено 238,5 тис. грн.

Демобілізованим військовослужбовцям надається інформація щодо можливості отримання психологічної реабілітації, соціальної допомоги та проходження медичного огляду після звільнення з військової служби.

На 1 червня цього року медичний огляд пройшли 50%, проліковані амбулаторно – 18 осіб, в шпиталі ВВ – 1 особа, в стаціонарі ЦРЛ – 2 особи, санаторно-курортне лікування отримав 1 учасник АТО. Також одному учаснику АТО оформлені документи на МСЕК для встановлення групи інвалідності.

Вживаються заходи і щодо працевлаштування звільнених з військової служби учасників АТО та надання їм можливості адаптуватися після служби. Протягом 2017 року на обліку Світловодського міськрайонного центру перебувало 26 осіб з числа учасників АТО. З них шість працевлаштовані на вакантні місця, одна особа була працевлаштована на контрактну військову службу, одна особа направлена на навчання за професією електрозварник до Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Професійне навчання проводилося на замовлення ДП «Завод залізобетонних виробів» ТДВ «ОДЕБП». Два учасники АТО, за рахунок коштів обласного бюджету, пройшли навчання у школі для водіїв автотранспортних засобів.

З початку 2018 року на обліку у службі зайнятості перебувало 10 учасників АТО.
Всі учасники бойових дій, члени сімей загиблих учасників АТО користуються пільгами на житлово-комунальні послуги відповідно до чинного законодавства. Також їм широко надаються консультативні послуги за принципом «єдиного вікна» у громадській приймальні управління соціального захисту населення РДА та центром надання адміністративних послуг; діє «гаряча лінія» тощо.

Щодо роботи в цьому напрямку районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, то його керівник Микола Середенко. За його словами, Світловодський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надаються індивідуальні соціальні послуги, його працівники працюють над створенням соціальних паспортів потреб учасників антитерористичної операції, направляють листи до відповідних структурних підрозділів Світловодської райдержадміністрації щодо задоволення потреб учасників АТО та їх сімей. За ініціативою Центру, дружин учасників антитерористичної операції запрошували на урочистий концерт, присвячений 8 Березня, нагородили їх відзнаками районної державної адміністрації та районної ради. Центр проводить інформаційну роботу щодо залучення дітей учасників АТО до участі у різноманітних заходах та святах.

Працівники Центру також проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед учасників антитерористичної операції щодо послуг Центру у тому числі і через
засоби масової інформації. Рішенням двадцять шостої сесії сьомого скликання Світловодської районної ради від 21 грудня 2017 року №298 «Про Програму соціального захисту сімей, дітей та молоді у Світловодському районі на 2018-2022 роки» затверджено цільову програму соціального захисту сімей, дітей та молоді у Світловодському районі на 2018-2022 роки, де передбачені заходи щодо роботи із даною цільовою категорією на території Світловодського району.

Центр постійно співпрацює із управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації щодо вивчення потреб учасників антитерористичної операції та сприяння у вирішенні даних потреб, зокрема у пошуку бажаючих пройти санаторно-курортне лікування або сімейний відпочинок; інформує, щодо пільг передбачених для учасників антитерористичної операції та їхніх сімей.

Після вступу доповідачів в обговоренні виступили директор районного територіального центру Дарія Ільїна та голова міськрайонної спілки учасників АТО Олександр Скотніков. Вони внесли ряд пропозицій щодо покращення соціального захисту учасників антитерористичної операції. На питання, які виникали в ході засідання, відповідала перший заступник голови РДА Наталія Гаврилюк.

По закінченню засідання члени громадської ради взяли  інформацію до відома та прийняли відповідне рішення.

Світлана КАЛУГІНА

Поширити
"Вісті Світловодщини"