Піклуватися про ветеранів війни та учасників АТО/ООС – наш обов’язок

Ставлення до учасників АТО/ООС – це як лакмусовий папірець, який свідчить про рівень свідомості суспільства, про рівень громадянської позиції кожного з нас. Та сьогодні наші захисники мають відчувати турботу з боку держави.
На Кіровоградщині захисники України відчувають цю турботу і захист. Нині в області на обліку перебуває більше 9 тисяч учасники АТО/ООС, з них 147 учасників антитерористичної операції Світловодського району, які отримали статус учасника бойових дій в зоні АТО, та 2 інваліда війні 3 групи, інвалідність яких одержана під час безпосередньої участі в антитерористичній операції. Усі вони, на рівні з іншими ветеранами війни, мають можливість пройти лікування в КНП «Обласний клінічний шпиталь ветеранів війни Кіровоградської обласної ради», який є базовим закладом для надання медичної допомоги учасникам бойових дій, у тому числі і учасникам антитерористичної операції, операції об’єднаних сил.
Протягом 9 місяців цього року в обласному шпиталі було проліковано 2928 пацієнтів, з них 1320 учасників АТО/ООС. За весь період воєнних дій на сході України проліковано 6117 учасників АТО/ООС.
У рамках обласної комплексної програми “Соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих на 2014-2020 роки” у 2019 році проведено 2455 медичних обстежень.
Окрім лікування, учасники АТО/ООС, зокрема, Світловодщини, можуть розраховувати й на інші види допомог. Так, вони забезпечуються відповідними пільгами, передбаченими законодавством України. Окрім того, мають додаткові пільги та гарантії, передбачені для учасників бойових дій в зоні АТО та інвалідів війні, інвалідність яких одержана під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, за рахунок коштів районного бюджету. Це одноразова матеріальна грошова допомога на лікування, вирішення матеріально-побутових питань учасникам АТО/ООС в розмірі 1,5 тис. грн.; одноразова матеріальна допомога пораненим учасникам АТО/ООС, учасникам-добровольцям у розмірі 2 тис. грн.; одноразова матеріальна допомога членам сімей загиблих учасників АТО/ООС, учасників-добровольців на поховання у розмірі 4 тис. грн.; одноразова грошова допомога членам сімей загиблих (померлих) під час проходження військової служби учасників АТО/ООС для встановлення надгробків у розмірі 10 тис. грн.; компенсація витрат на харчування дітей учасників АТО/ООС; одноразова матеріальна допомога в розмірі 5 тис. грн. військовослужбовцям, які вперше уклали контракт в особливий період, починаючи з 01.01.2018 року; придбання житла для учасників АТО, яким присвоєно звання Героя України, або нагороджені орденами “За заслуги”, “За мужність”, “Богдана Хмельницького”; нагородження учасників АТО, дітей учасників АТО/ООС відзнаками та цінними подарунками, грошовими виплатами до міжнародних та державних свят.
З районного бюджету учасникам АТО/ООС вже виплачено 76 тис. грн. Так, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань отримало 12 осіб на загальну суму 18 тис. грн. (по 1500,00 грн. кожному); матеріальну допомогу військовослужбовцям, які вперше уклали контракт – 5 осіб по 5 тис. грн. кожному (25 тис. грн.); матеріальну допомогу до Дня Збройних сил України – 110 осіб (33 тис. грн.).
Також 1 учасник АТО отримав путівку до Знам’янської бальнеологічної лікарні – (10350,00 грн); 2 члена сім’ї загиблих, 4 учасника АТО та члени їх сімей отримали сімейний відпочинок в смт. Кирилівка на загальну суму 42,8 тис. грн., 2 учасника АТО пройшли професійну підготовку та отримали водійські посвідчення (загальна сума – 12110,00 грн., 6050,00 грн. на кожного).
Наразі в державі прийнято нову бюджетну програму “Надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил на придбання житла”, під яку виділено 200 млн. грн. З них 100 млн. грн. буде спрямовано для надання кредитів ВПО та 100 млн. грн. – для кредитування учасників АТО/ООС.
Кредити будуть надаватися на термін до 20 років, а відсоткова ставка становитиме 3% річних.
Об’єктом кредитування може бути квартира у багатоквартирному будинку або одноквартирний житловий будинок (як новобудови, так і вторинний ринок), якщо житло прийняте в експлуатацію не більше ніж 25 чи реконструйовано не більше ніж 15 років тому.
Одержувачі кредиту самостійно обирають житлові об’єкти.
У день укладання кредитного договору позичальник має сплатити власний внесок не менше 6%.
Про деталі пільгового кредитування можна дізнатися в управлінні соціального захисту населення РДА.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"