Плідно попрацювали

Нещодавно відбулася зустріч виборців Великоскельовської сільської ради зі своїм депутатом – представником у районній раді, який представляє політичну силу “Блок Петра Порошенка” . Мова йшла про масову вирубку лісу у нашому районі. Ця проблема, нажаль, нагальна для сьогодення і турбує не лише екологів, а й пересічних громадян.
У Світловодському районі, на території Великоскельовської сільської ради, був зафіксований факт вирубки лісу, який обурив громаду і став приводом для звернення до голови районної державної адміністрації Сергія Твердовського. За результатами цього звернення була створена комісія з перевірки даного факту. До її складу увійшли фахівців в царині охорони навколишнього середовища, представники громади та депутатського корпусу як районної, так і сільської рад.
9 січня члени комісії перевірили діяльності ДП “Світловодський лісгосп” на предмет законності вирубки лісових насаджень. Лісівники свої дії пояснили так: “Старий ліс, якому 67 років, вирубано, а натомість буде насаджено молоді дерева. Такі заходи проводяться із стабільною періодичністю з метою запобігання розростанню чагарників, поширенню різноманітних хвороб, що можуть винищити ліс”.
Також з’ясувалося, що, за документами лісгоспу, дана земельна ділянка розташована на території Павлівської сільської ради, тож туди і потрапляли грошові надходження за вирубку. По факту ж з’ясувалося, що ця ділянка лісу розташована на території Великоскельовської сільської ради. Сподіваємося, кошти віднині надходитимуть до бюджету Великоскельовської сільської ради.
Надалі предметом роботи комісії буде вирішення спірного питання, щодо 147-ми га лісу, запланованого під подальшу вирубку. Наразі усі роботи зупинено, лісівники запевнили, що вирубки не буде до повного та досконального вивчення питання.
За підсумками виїзного засідання комісії складено акт обстеження та зроблені відповідні висновки. Отже, спільні зусилля представників громади, органів влади та депутатів дали свій результат. Приємно усвідомлювати, що разом ми – сила.
Олег Медяник.

Поширити
"Вісті Світловодщини"