ПЛЯЖІ! Де можна купатися і як перевіряють такі місця?

Попереду – останній місяць пляжного сезону. Люди поспішають до моря, річок та озер. Однак результати лабораторних досліджень епідеміологів свідчать про те, що купатися можна далеко не в усіх водоймах. Тому, перш ніж намочити ноги, варто поцікавитися якістю води.

Загалом в Україні діє приблизно 200 санкціонованих пляжів, неофіційних – значно більше. Водойми забруднені мікроорганізмами. А в пляжному піску мешкають найпростіші, патогенні гриби, гельмінти (глисти), різні бактерії. Однак, навіть якщо фахівці виявляють у воді відхилення, закрити пляж вони не можуть. Власникам водойми або ж місцевій владі надсилаються рекомендації, аби вони встановили знаки про заборону купання у брудній воді. Такі вимоги законодавства. Але люди рідко зважають на заборонні таблички і нехтують своїм здоров’ям. Загалом, відхилення у водоймах поділяються на дві групи: бактеріологічні та хімічні. Аналіз води на вміст бактерій триває 3 доби, на вміст хімічних -1 добу. У водоймах найчастіше знаходять бактерії групи кишкової палички.

Нагадуємо, що вміст кишкової палички у морській воді не повинен перевищувати 25 тисяч одиниць на літр води, а у річковій -10 тисяч одиниць на літр. У середньому показники у водоймах у два-три рази є вищими від норми.

Якими можуть бути наслідки купання у брудній воді?

Під час купання майже у ста відсотках випадків людина ковтає воду. Тому, якщо у воді, наприклад, перевищення вмісту кишкової палички у 2 – 3 рази, це може призвести до різних інфекційних захворювань. Найперше – це розлад шлунково-кишкового тракту. Симптоми: нудота, блювота, пронос. Окрім цього, якщо на тілі є відкриті рани, можуть виникати гнійничкові захворювання шкіри. Звісно ж, купання у брудній воді є найнебезпечнішим для дітей.

Як можна самому визначити, що водойма непридатна для купання?

Слід звертати увагу на зовнішні ознаки води. “Цвітіння”, неприємний запах, каламутна вода, зеленуватий відтінок – ось основні показники брудної водойми, у якій не можна купатися. Зауважу, що людина, яка прийшла відпочивати на пляж, повинна запитати в персоналу пляжу чи власника про те, якою є температура води, коли проводили дослідження водойми, які показники якості води. Така інформація має також бути розміщена на спеціальних щитах. Це контролюється міською владою, правоохоронними органами. Якщо людина, що захворіла після купання у тій чи іншій водоймі, матиме необхідні докази, висновки лікарів, вона може звертатися до суду. Їй відшкодують збитки за завдану шкоду для здоров’я.

Світловодський районний відділ ГУ Держпродспоживслужби наполегливо рекомендує уникати відпочинку на несанкціонованих пляжах! Місце для купання має бути чистим хоча б візуально, причому ще на березі. Стояча вода набагато небезпечніше ніж проточна.

Світловодський районний відділ
ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області