По-родинному щиро відзначили день села

Цього дня з великим хвилюванням чекали всі жителі сіл Федірки та Сніжкове – 28 жовтня на території Федірківської сільської ради відбулося велике свято – громада відзначала день села.

606

Свято розпочалося о 9.00 зі шкільного ярмарку, на якому власні вироби представили учні 1-9 класів Федірківського НВК.

О 10.00 дійство перемістилося на сцену місцевого Будинку культури. Ведучі свята, директор НВК Микола Хоменко та Катерина Панішко представили гостей, присутніх у глядацькій залі – голову Світловодської районної ради Романа Домбровського, першого заступника голови Світловодської РДА Сергія Орленка, заступника голови Світловодської районної ради Олексія Шаповала, представника народного депутата України Олеся Довгого Анну Трубаченко.

Представники районної влади зі сцени щиро привітали місцевих жителів із цим родинним святом, а також вручили спільні грамоти кращим представникам Федірківської громади. Привітала місцевих жителів і Анна Трубаченко. Вона побажала в кожну оселю – достатку, а всім жителям – миру і любові. Як подарунок, пані Анна передала від Олеся Станіславовича Довгого сертифікат на придбання дитячого майданчика.

Прийнявши від громади святковий коровай, урочистості продовжив сільський голова Володимир Джулай. Він, зокрема, сказав: «У наших селах – Федірках та Сніжкове – живуть, на перший погляд, звичайні люди. Та уважно придивившись до них, у кожному помічаєш щось особливе, щось таке, чого немає в інших. Ви, шановні односельчани, – особливі люди, які вмієте і працювати, і відпочивати, і палко любити свою землю, ростити дітей. Всі ви – одна велика родина, і я пишаюся вами».

А потім перед присутніми постали славні сторінки історії сіл Федірки та Сніжкове. Зі сцени згадали імена колишніх голів колгоспу Дмитра Скоренцова, Павла Бобошка та секретаря партбюро М. Пирогова. Це їм, разом із колгоспниками, більшість яких були жінки, доводилося відбудовувати зруйноване у післявоєнний час село. А ще добрим словом згадали колишнього керівника колгоспного виробництва Миколу Івановича Гливу, який протягом 12 років був головою правління. Він – почесний житель Федірківської сільської ради. На жаль, Миколи Івановича вже немає з нами, але місцеві жителі завжди будуть пам’ятати його добрі справи.

Присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять про всіх жителів сільської ради, які пішли у Вічність.
Згадали ведучі і про поважних жителів території, які багато років свого життя присвятили праці в колгоспі, а зараз знаходяться на заслуженому відпочинку.

Від присутніх лунали оплески на честь старожилів села – Поліни Козіної, Григорія Коновалова, Івана Головка. До речі, Іван Михайлович Головко за свою працю нагороджений орденом Леніна, орденом Трудового Червоного прапора, медаллю за трудову доблесть. Він – почесний донор СРСР, почесний донор України, а у 2016 році, за свою трудову діяльність, занесений до Книги Пошани Світловодського району.

А з яким хвилюванням люди вітали Марфу та Олексія Ткаченків, які прожили в парі 57 років! Було все: і сльози радості, і шампанське, і поцілунки. А потім пара заспівала пісню, та так, що пройняло кожного, хто їх слухав.
Були і подарунки. Їх отримали і найстарші жителі села, і наймолодші. В сім’ї Кравцових і Якимовичів є немовлята, тож вони отримали подарунки від місцевого підприємця Любові Замкової, а виконком сільської ради вручив подарунки багатодітній сім’ї Якимовичів, у яких народилося і виховується шес­теро дітей.

Згадали на святі всіх, кому виповнилося в цьому році 40, 45, 50, 55, 60, 70 і 75 років. Їм вручили квіти і подарували музичні ві­тання.

Раїса Прокопівна Шеляшкова у ці осінні дні відсвяткувала 80 років, тож до свого ювілею вона також отримала подарунок та музичне вітання.

«В цьому дворику, як у віночку» – так прославляється в пісні працьовитість господаря, який дбайливо доглядає за своєю оселею. Звання «Найкращий двір» і подарунок було вручено господарям обійстя Івана та Ганни Ясю­тіних.
Добрим словом на святі згадали воїнів АТО, які у важку хвилину для України стали на її захист. Для них, у виконанні учениці 9 класу Анастасії Скоренцової, пролунав вірш. Школярка так емоційно його декламувала, що на очах у слухачів з’являлися сльози.

Концерт з великою кількістю різноманітних номерів підготували учасники художньої самодіяльності Федірківського Будинку культури Анатолій Скоренцов, Тетяна Ткаченко, Наталя Немазана, Ірина Некраса, Валентина Левченко, Людмила Шевчук, Катерина Панішко, Світлана Осадча.

Чудовим співом порадували жителів сіл і гості – директор та художній керівник Іванковецького Будинку культури
Знам’янського району та артисти із села Косівка Олександрійського району.

Особливо зачарував усіх спів директора Косівського Будинку культури.

А якими оплесками зустрічали наймолодших учасників концерту – вихованців дитячого садка та учнів школи!

Закінчилося свято смачною кашею, смаженою рибою та шашликами. «Щедрий стіл» для жителів Федірківської сільської ради готували Микола Клімов, Сергій Колеснік, Оксана Сідельниченко, Марія Апрод та Світлана Осадча.

Сільський голова висловив велику вдячність усім, хто допомагав в організації та проведенні свята, а також спонсорам, без яких не проходить жоден загальносільський захід.

Людмила Пономаренко, педагог-організатор Федірківського НВК.