Побратими!

29 січня – День пам’яті Героїв Крут

307

29 січня 1918 року назавжди залишиться трагічною сторінкою новітньої історії України. Саме в цей день чотириста відважних юнаків – студентів і козаків «Вільного козацтва», вступивши у нерівний бій, призупинили наступ вдесятеро більшої більшовицької армії Михайла Муравйова, що насувалась на Київ.

Відтак ми вшановуємо пам’ять молодих захисників нації, які віддали життя за свободу і незалежність української землі. Подвиг студентів, які полягли у бою під Крутами, став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну. Адже блокування наступу більшовиків дало змогу урядові Української Народної Республіки добитися міжнародного визнання України на мирних переговорах у Бресті. Це було перше у ХХ столітті офіційне визнання нашої держави, що утвердило на політичній карті Українську державу.

Символічно, що саме у ці важкі для України часи ми віддаємо данину шани героям Крут, усім, хто у різні роки, та й сьогодні, відстоює інтереси українців.

Завдяки патріотам своєї держави Україна повстане з попелу, звільниться від окупантів та, врешті, стане могутньою, демократичною державою європейського зразка в ім’я миру на рідній землі, спокою у домівках та достойного майбутнього наших дітей.

Сергій Твердовський,

голова районної державної адміністрації.

Роман Домбровський,

голова районої ради.

Поширити
"Вісті Світловодщини"