Подвиг воїнів-інтернаціоналістів – у серцях народу

354

Останню колону радянських військ з Афганістану було виведено 15-го лютого 1989-го року. Саме у цей день ми вшановуємо пам’ять воїнів-інтернаціоналістів, які захищали мир у різних куточках землі. Для України Афганська війна коштувала надто дорого. З 600 тисяч солдат, які брали участь у військовому конфлікті в Афганістані кожен 4-ий – українець. Тоді їх загинуло близько 3000 чоловік, інвалідами стали 7000 чоловік.

Вранці 15 лютого у кабінеті голови Світловодської РДА зібралися воїни-інтернаціоналісти, які проживають на Світловодщині. З вітальним словом до присутніх звернувся голова Світловодської РДА Сергій Твердовський та голова районної ради Роман Домбровський, які привітали воїнів-інтернаціоналістів зі святом, подякували за героїзм та відвагу, проявлені в боях на територіях інших держав, а також вірність Україні, бо з початком бойових дій на Сході України багато з них без вагань прийняли бій за збереження територіальної цілісності нашої держави. Сергій Твердовський зазначив, що особисто для нього воїни-афганці завжди були прикладом військової доблесті та честі. У свою чергу Роман Домбровський привітав присутніх зі Стрітенням, яке також відзначається у цей день та побажав миру і злагоди кожній родині. За мужність і самовідданість, проявлені під час виконання військового обов’язку, активну участь у військово-патріо­тичному вихованні молоді, з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ої річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан Почесними грамотами Світловодської РДА та Світловодської районної ради нагородили Василя Кучугуру, Віктора Мельника, Олександра Невкритого, Сергія Осику, Миколу Підгорного, Степана Салабутіна, Анатолія Тягнія і Сергія Юна.

Воїнам-інтернаціоналістам також вручили продуктові пакети від ТМ «Королівський смак». Крім того, такі ж пакети цього дня передали родинам воїнів, загиблих на територіях інших держав.

Після цього, за багаторічною традицією біля пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам відбувся урочистий мітинг.

14 лютого, напередодні Дня пам’яті воїнів-інтернаціо­налістів на фасаді Світловодської школи №5 відкрили пам’ятну дошку воїну-афганцю Віктору Клюсу (під час проведення бойової операції в провінції Нангархар 23 березня 1985 року у складі десантно-штурмової роти особисто знищив вогневу точку супротивника, був тяжко поранений, загинув 24 березня 1985 року, за мужність і героїзм нагороджений орденом Червоної Зірки посмертно), та на фасаді Світловодської школи №9 відкрили пам’ятну дошку воїну-афганцю Миколі Проню (під час нападу на військову колону душманів вогнем із автомата прикрив автомобіль зв’язку, чим дав можливість водію вивести комплекс з-під обстрілів, вірний присязі загинув 3 червня 1980 року. За мужність і героїзм нагороджений медаллю За відвагу посмертно).

Ніна Сокуренко.

ВИТЯЗІ МИРУ І ДОБРА

Присвячується воїнам-інтернаціоналістам-нинішнім Захисникам України.

А пам’ять спогад береже
Про бій останній на світанні.
Про побратимове плече,
Що підставляв в Афганістані.
Були ви хлопці молоді,
Вас привезли в Афган служити.
Щоб в боротьбі допомогти
Простим афганцям краще жити.
Де від розгулу й наркоти
Їх моджахеди знахабніли.
Жили без честі й доброти
І трон на крові спорудили.
Точилась з ними там війна,
Котилась в прірву їх країна.
В аулах злидні і чума
Блукали, як лиха година.
А ви – нескорені бійці
На рубежі вогню стояли.
“Духівˮ обкурені стрільці
На вас в прицілах чатували.
Кожний четвертий з вас поліг
В боях у віці молодому.
На рідний не вернувсь поріг
Де проводжали його з дому.
Їхні могили на зорі
Холодний вітер обнімає.
За ними плачуть матері
Журба їм серце білью крає.
Хто Слава Богу з фронтових доріг
Прийшов до отчого порогу.
Покрив їм скроні білий сніг
За втрати друзів і тривогу.
Дехто із вас у важкий час,
Що уцілів в боях в Афгані.
Пішов служити на Донбас
В патріотичному дерзанні.
Щоб Україну захистить
Від лиходіїв із Росії.
Що прагнуть нас усіх скорить
Та божевільні у них мрії.
Народ наш вистоїть в борні,
Нам світ іде вже на підмогу.
І в навіженій цій війні
Здобуде Мир і Перемогу.

ОЛЕСЬ НЕДІЛЯ,
офіцер у відставці.

Поширити
"Вісті Світловодщини"