Покусала домашня тварина – відповідальність господарів

Ще у травні десятирічну Надійку покусала домашня собака, та відтоді в її житті, окрім жаху перед цими тваринами, нічого не змінилося: винні покарання не понесли, господарі вівчарки жодною копійкою не допомогли батькам на лікування Наді, заява батьків до суду до цього часу залишається без розгляду.
Щоб історія доньки стала відомою спільноті Світловодщини, щоб поділитися своїм досвідом і, можливо, отримати допомогу чи пораду, пані Тетяна, мама постраждалої дівчинки, прийшла в редакцію. Окрім розповіді, як все сталося, вона принесла ще й фотографії, на яких видно жахливі рани від покусів на ногах та на шиї її доньки.
А сталося все так. Травневого дня Надійка зі своєю однокласницею після школи пішла в гості до тата, який проживає на мікрорайоні «Нове Місто» (мама з татом живуть окремо). Як розповіла дівчинка мамі, із сусіднього двору вийшла дівчинка і зробила їй та подружці зауваження, що вони голосно говорять. Серйозність своїх слів довела тим, що випустила з двору домашнього вівчара. Пес прожогом кинувся на Надю, зваливши її на землю і вкусив за шию. Потім були чисельні укуси ніг. Дівчинка весь цей час перебувала у напівсвідомому стані, навіть не пам’ятає, як опинилася у кареті швидкої допомоги.
Батьки з роботи до лікарні (працюють на одному заводі) домчали швидше за карету швидкої. Побачивши доньку, вони навіть говорити не захотіли із власницею собаки, яка теж приїхала до лікарні – благали Бога лише про те, аби з їхньою дівчинкою було все добре.
Надійці наклали до десяти швів на нозі, обробили рану в області сонної артерії (на шиї). Пізніше батьки зустрілися із власниками вівчарки, вимагали, аби той позбувся собаки, адже, як повідомила нам пані Тетяна, напади пса на перехожих були вже неодноразово, і гарантії, що це не повториться, ніхто дати не може. Господарі відповіли, що пес – як член їхньої родини, і позбуватися його вони не мають наміру. Звичайно, про відшкодування лікування дівчинки навіть не йшлося.
Батьки Надійки того ж дня написали заяву в поліцію, а звідтіль справа потрапила до суду. Перше засідання мало відбутися 24 червня, та коли заявники і відповідач прийшли на засідання, з’ясувалося, що на один і той же час призначили два засідання, тож суд за заявою родини Надійки перенесли на серпень.
Про те, яким буде рішення суду, що має відбутися 9 серпня, говорити зарано. Згідно з чинним в Україні законодавством, собака є об’єктом права власності, і тому власник повинен нести за неї всю відповідальність. Згідно з ч. 1. ст. 154, за вигулювання собаки без намордника до власника тварини можуть застосувати попередження або стягнути штраф у розмірі 51-85 гривень. У разі, якщо через укуси собаки потерпілий отримує середні чи тяжкі тілесні ушкодження, то господар тварини притягується до кримінальної відповідальності за статтею 128 ККУ «Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження».
Редакція слідкуватиме на цією історією і обов’язково повідомить про рішення суду по цій справі.


Світлана Калугіна.