ПOЛЬЩA СКАСУВAЛA РOБOЧI ВІЗИ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

Фото представлене з slavic-center.com.ua

Польща – єдина країна Шенгенської зони та країна ЄС, законодав-
ство якої передбачає, що негромадяни Євросоюзу, які перетнули кор-
дон у рамках безвізового руху, тобто за біометричним паспортом без
візи, також мають право на роботу, якщо оформлять додаткові доку-
менти, прибувши на місце працевлаштування.

Фото представлене з slavic-center.com.ua

Тепер ті, хто хотів би знайти роботу в Польщі, можуть приїхати в рамках безвізу та самі знайти вакансію і отримати необхідні документи для працевлаштування в країні над Віслою.
“Безвізовий” українець у Польщі має право легально просити у держави дозвіл на працю або про так зване “освядчення” – декларацію про намір працевлаштування іноземця.
Паніка серед українських роботодавців розпочалась ще 11 червня 2017 року, з дати підписання безвізового режиму з ЄС, але тепер, коли українці їдуть набагато далі, ніж Польща, в пошуках роботи, а в самій Польщі бракує «рук», ситуація дещо змінилася.
Не дивно, що Польща пішла на такий крок, адже кожен українець знає собі ціну, тому тепер обирає Польщу, як країну для заробітку, набагато рідше.
Що стосується українського ринку праці, то тут ситуація дедалі гірша. Середня зарплата – 6500-7000 грн./міс. Тепер знайти звичайного продавця без досвіду роботи приміром за 5000 грн/міс. дедалі складніше.
Брак як спеціалістів, так і випускників ВНЗ, з кожним днем збільшується в геометричній прогресії.
В українських роботодавців вихід один – збільшувати зарплату та оптимізовувати виробництво, або закривати підприємство, адже нестача вільних “рук” – обставина, що не зумовлена кон’юнктурою ринку.

Поширити
"Вісті Світловодщини"