Попереду багато роботи, і виконувати її потрібно разом

Протягом трьох днів на території Світловодського району з робочим візитом перебував народний депутат України Олесь Довгий. Метою його приїзду було прозвітувати перед виборцями про зроблену роботу за час його депутатської діяльності та почути ті проблеми, які турбують громади сіл. Олесь Станіславович обрав час саме влітку, коли більшість його колег-депутатів знаходяться на відпочинку, а робота у законодавчому органі нашої країни не така інтенсивна, як у пленарний період – є час поспілкуватися з виборцями, об’їхати майже всі населені пункти свого виборчого округу.

 


Олесь Довгий побував у чотирнадцяти населених пунктах Світловодського району, поспілкувався із сотнями виборців, вислухав багато думок з приводу його депутатської роботи як нинішньої, так і на майбутнє.
Звітуючи за той термін, який він працює у Верховній Раді, Олесь Довгий звернувся до присутніх на зустрічі з такими словами:

– Шановні виборці! Я дякую, що ви сьогодні, залишивши свої хатні справи, прийшли, аби поспілкуватися зі мною, послухати про те, що я вже зробив, та дати настанови на майбутнє, якими я, обіцяю, буду керуватися у своїй роботі. Я пам’ятаю, як ви мене обирали. Було багато думок і претензій. Я тоді вам сказав: «Якщо ви мені повірите і оберете своїм депутатом, я обіцяю, що ми з вами зустрічатимемося не лише перед виборами, а й у міжвиборчий період. Я перед вами звітуватиму про свою роботу і від вас отримуватиму завдання, які будуть для мене пріоритетними у депутатській діяльності, бо я – це ваша рука, ваш голос у Парламенті. Я дякую вам, що в середньому 40% виборців Світловодського району тоді мені повірили і проголосували за мене. І ось сьогодні я перед вами і готовий прозвітувати, що я зробив за три з половиною роки мого депутатства.
Мені сьогодні не соромно вам дивитися у вічі, бо все, що я вам обіцяв, я виконую. Як депутат Верховної Ради України, я проголосував за усі без винятку закони, які дали можливість створити всю вертикаль по боротьбі з корупцією. На сьогодні в Україні створена найжорсткіша в Європі антикорупційна система. Я переконаний, вона запрацює, і в Україні будуть створені правила, які унеможливлять прояви цього ганебного явища. У тому числі я голосував і за законопроект, який зобов’язує чиновників заповнювати Е-декларації і показувати свої статки, доводити їх поход­ження.

 

Я також голосував за всі закони, які мають працювати на створення Української Армії. Коли почався військовий конфлікт, ви пам’ятаєте, як наших захисників ми виряджали на службу. Все село збирало солдата: треба було самотужки купити взуття, обмундирування аж до бронежилету, треба було самотужки харчувати наших військових тощо. Нині вже солдати мають все необхідне: відповідне спорядження, одяг, харчування…
Сьогодні у Верховній Раді я – єдиний депутат, який свідомо відмовився від депутатської недоторканності. Всі ви бачили по телевізору, коли я сам від неї відмовився. Мене перевіряли: кожну квитанцію, кожне платіжне доручення за останні 18 років, сподівалися, що я буду кудись тікати, переховуватись. А мені не треба було ховатися. Я знав, що правда на моєму боці. І ось сьогодні я в Україні, ні від кого не ховаюся десь за кордоном, працюю у Верховній Раді, з мене зняті усі звинувачення, які були пред’явлені генеральним прокурором України.

Що я вже зробив як депутат безпосередньо на своєму виборчому окрузі? Серед першочергових моїх завдань було зробити все, аби з державного бюджету були виділені кошти на ремонт Знам’янської об’їзної дороги, а це майже 100 млн. грн. Вважаю, що це надто важливий проект для всієї Кіровоградщини. Ця об’їзна стояла кілька десятків років невідремонтованою, і весь автомобільний потік, у тому числі і важковаговий, проходив через населені пункти, розбиваючи дорогу і руйнуючи людські будинки. Сьогодні об’їзна зроблена і введена в експлуатацію.
Ремонтуються і маленькі дороги. Так, коштів на це виділено мало і капітальний ремонт здійснити неможливо, але це краще, ніж нічого. Сьогодні і у Світловодському районі на кількох дорогах будуть проведені ремонтні роботи за загальну суму 6 млн. 741 тис. грн. Це також стало можливим завдяки тому, що мені вдалося на ці цілі направити державні кошти саме на свій виборчий округ. У цьому році відремонтують дороги від Микільського до Великої Скельової, від Глинська через Федірки до Іванківців, від Миронівки до Озер, З Вільного до Павлівки.

Також у Великій Скельовій, за мого сприяння, буде зведена нова медамбулаторія. Кошторисна вартість цього проекту – 6 млн. 200 тис. грн., з них більше 5 мільйонів – це кошти з державного бюджету.
На сьогоднішній день ми разом вже реалізували ряд проектів, якими можна пишатися. Це і капітально відремонтований Подорожненський НВК, і водогін у Озерах, і ремонт Микільської медамбулаторії, і відкриття Заха­рівсь­кого та Великоскельовського дитячих садків, заміна тепломережі у Григорівській школі та інші. І дуже важливо, що ми працюємо єдиною командою: народний депутат, голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський, голова районної ради Роман Домбровський, сільські голови району, представники соціально активного бізнесу, сільські громади. У кожного є свої завдання, є певні зобов’язання, і ми всі разом їх виконуємо. Тому і маємо гарний результат.
– Коли я балотувався у депутати Верховної Ради, у Світловодському району рівень безробіття сягав 30%. І цей відсоток був би ще вищим, аби я не допомагав нашим підприємцям вести свій бізнес. Завдяки такій співпраці ПП «Віктор і К» відкрило ще один завод – по переробці сої, що дало майже 1000 робочих місць. Мою підтримку постійно відчувають й інші підприємці: Айкарам Тартикян, Володимир Грушка, Олег Медяник та інші. Всі вони стали моїми друзями і ми разом, пліч-о-пліч працюємо над тим, аби у жителів Світловодщини була робота, була заробітна плата, аби зростали економічні показники Світловодського району.
Загалом по своєму округу, а це 205 сіл, за моєї допомоги і сприяння було встановлено більше 75 дитячих майданчики, і я докладу усіх зусиль, щоб до кінця цієї каденції їх було 100; відремонтовано 10 шкіл,  такі як у Подорожньому, 3 медичні амбулаторії та багато іншого.

За ці роки я вже не раз приймав у Києві на екскурсію до Верховної Ради і сільських голів, і депутатів районних рад, і представників дитячих шкільних парламентів.
За три з половиною роки до моїх приймалень, а їх на окрузі створено і постійно працюють чотири, надійшло 10 тисяч звернень. Я разом зі своїми помічниками всі їх опрацював і 84% з них вирішено позитивно чи надано роз’яснення. Для цього, щоб ви розуміли, працює цілий штат працівників, які щоденно тут з вами, які тримають зв’язок із керівниками територій, з начальниками відділів та управлінь, сільськими головами тощо. Все це зроблено, аби ви завжди відчували мою присутність і знали, куди можна звернутися у разі потреби.

– Дорогі мої виборці!, – звернувся до присутніх Олесь Довгий. – Скоро ми будемо обирати Президента України, депутатів Верховної Ради. А це означає, що до вас будуть приїздити різні люди і говоритимуть, які вони хороші, скільки вони багато зроблять для вас: і тарифи за комунальні послуги знизять, і ціни у магазинах стануть теж нижчими, і війну завтра припинять, і Крим повернуть… Я вас прошу – не вірте словам. Не вірте тим, хто говорить те, що ви хочете почути, а думайте, ви – мудрі люди. Читайте біографії кандидатів, аналізуйте, дивіться, що ця людина зробила у своєму житті, чи розуміє вона, що таке відповідальність і чи готова вона брати цю відповідальність на себе. Я не буду вас ні за кого агітувати, лише прошу обов’язково прийти на виборчі дільниці і проголосувати, аби це за вас не зміг зробити хтось інший. А ще обирайте не емоціями, а розумом. Викрикувати гасла може кожен, але робити революцію не можна вічно, треба ще й мати освіту, щоб займатися законотворенням, та культуру, щоб український Парламент перестав бути цирковою ареною, а став майданчиком для конструктивного діалогу і для прийняття важливих для держави рішень, – сказав Олесь Довгий.

До депутата були сотні запитань, інколи люди висловлювалися досить емоційно. Та з-поміж усього сказаного Олесь Довгий, порадившись із громадами, обрав для себе пріоритетні завдання, над виконанням яких буде працювати. Так, приміром, у Павлівці, у разі відкриття другої групи у дошкільному навчальному закладі, Олесь Довгий пообіцяв придбати меблі та допомогти перекрити дах місцевого храму; у Вільному – забезпечити повне освітлення центральної вулиці і встановити спортивний майданчик біля сільського клубу, в Озерах – спільно із місцевою та районною владою засипати щебенем одну із вулиць села та відремонтувати спортивну залу місцевої школи тощо. І так по кожному селу – його жителі розповідали про свої проблемами, визначалися, що треба зробити найперше, і за цими пропозиціями депутат буде планувати свою подальшу роботу.
Після зустрічі у Миронівці люди виходили на вулицю і продовжували активно обговорювати наболілі питання.

На запитання, які враження залишилися після зустрічі, житель Миронівки Анатолій Молнар сказав:
– Особисто я вдячний Олесю Довгому за те, що він виконав обіцянку і, дійсно, приїхав, аби прозвітувати про свою роботу. Я розумію, що не все від нього залежить, що не може він вплинути, приміром, на розмір зарплат і пенсій. Але він хоча б спілкується з людьми, а ми можемо йому розповісти про наші проблеми. А ще мені подобається, що він багато не обіцяє, а якщо обіцяє, то робить.
– Дуже мало часу для спілкування відводить Олесь Станіславович, – говорять жителі Миронівки Роман Сачевський, Людмила Головко та Валентина Харитонович.   – Хотілося б запитати у депутата, як розраховуються тарифи за тепло, за газ, за електроенергію, чому ми і за свій, і за куплений газ платимо однакову ціну, чому в Олександрії закрилися вугільні шахти в той час, коли газ коштує так дорого, та багато іншого. Але за те, що він приїхав, що розповів про свою роботу, ми йому дякуємо. Ми розуміємо, що часу у нього обмаль, бо треба об’їхати всі населені пункти – там теж його чекають, але ж так хочеться хоч трішки довше поспілкуватися.

Усі три дні Олеся Довгого супроводжували голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський, голова районної ради Роман Домбровський, головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Світлана Березюк, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Сергій Скопич, сільські голови сіл, де відбувалася зустріч, депутати районної ради, сільгоспвиробники, які здійснюють свою діяльність на території нашого району.. Усі вони, за потреби, були співдоповідачами народного депутата, звітували перед громадами за свою ланку роботи. Тож є переконання, що і в подальшому ця спільна праця буде такою ж успішною, а на Світловодщині відбудують дороги, відремонтують соціально значущі заклади, зведуть нові майданчики для діток. Попереду багато роботи, і виконувати її потрібно разом.

Записала Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"