Попередження виникнення пожеж

382
пожежа

Не слід забувати і про те, що в Україні триває зернозбиральна кампанія, тому питання дотримання протипожежних заходів у місцях збирання, переробки й зберігання зернових набуває особливої важливості. За умов посушливої та вітряної погоди, навіть невеличке займання може спричинити виникнення масштабної пожежі.

Загрозу виникнення пожеж створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність. Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність у поводженні з вогнем коло хлібних масивів, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, випалювання стерні тощо, можуть стати причиною займання зернових.

Збиральна техніка повинна бути оснащена первинними засобами пожежогасіння, а саме: комбайни і трактори: двома справними сертифікованими вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами-хлопушками; автомобілі: справним вуглекислотним або порошковим вогнегасником, однією штиковою лопатою; паливозаправники: трьома справними порошковими або вуглекислотними вогнегасниками, ящиком з піском об’ємом 0,05 м2, штиковою лопатою, кошмою.

Нагадуємо, що вогнегасники повинні бути порошковими або вуглекислотними, обов’язково опломбованими та мати бирку, на якій вказано дату перезарядження.

Забороняється використовувати застарілі вогнегасники та ті, що не мають сертифіката якості або з простроченим терміном перезарядки, технічного обслуговування.

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує ваші шанси не потрапити у надзвичайну подію та зберегти своє життя і здоров’я!

Управління агропромислового розвитку РДА.

Поширити
"Вісті Світловодщини"