Об’єднані територіальні громади – нові можливості для розвитку (фото)

15 лютого у Великоандрусівській сільській об’єднаній територіальній громаді зустрічали Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Швеція в Україні пана Мартіна Хагстрьома. Метою його візиту було взяти участь у відкритті оновленої котельні місцевої школи, яка була реконструйована із використанням енергоефективного та екологічно безпечного обладнання шведської компанії «Октопус».

Роботи із реконструкції опалювальної системи Великоандрусівської школи розпочалися у 2017 році.

Кошти на виконання робіт, а це майже 4 млн. грн., об’єднана територіальна громада отримала як субвенцію з державного бюджету на розвиток інфраструктури.
На зустріч із паном послом до Великої Андрусівки також прибули голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський, голова районної ради Роман Домбровський, інші посадовці обласної та районної державних адміністрацій, депутати районної ради.

– Розвиток торговельних відносин між Україною та Швецією – важливе завдання посольства. Сьогодні я бачу, як в Україні реалізується реформа децентралізації влади, як громада інвестує кошти в розвиток території, – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні пан Мартін Хагстрьом. Він відзначив, що сьогодні Королівство Швеція підтримує реформи в Україні та особливо наголосив на важливості децентралізації. За його словами, Швеція має давній та гарний досвід у сфері децентралізації, більшість податків у країні спрямовується до місцевих бюджетів.
Сергій Кузьменко подякував пану Мартіну Хагстрьому за участь у заході. Він наголосив, що обласна влада зацікавлена у налагоджені партнерських стосунків між місцевим бізнесом та підприємцями зі Швеції, і запросив пана Посла відвідати Міжнародну агропромислову виставку AGROEXPO-2018. Очільник області також наголосив на важливості децентралізації: «На прикладі Великої Андрусівки ми бачимо, що об’єднані територіальні громади – це нові можливості для розвитку інфраструктури територій. Саме громада визначає пріоритетність проектів: чи то ремонт доріг, чи то встановлення вуличного освітлення, чи ремонт у школі».

Після урочистого відкриття нової котельні гості оглянули Великоандрусівську школу, поспілкувалися з учнями 5-го класу. Школярі були дещо збентежені цією зустріччю, та аби у гостей залишилася пам’ять про відвідування Великої Андрусівки, вони пану Послу, а також керівникам області, подарували картини, виготовлені власними руками. Представники шведської компанії «Октопус», на згадку про співпрацю з Великоандрусівською сільською об’єднаною громадою, теж зробили подарунок – велике дзеркало, яке мають встановити у коридорі школи.

Сергій Кузьменко вручив шкільній футбольній команді м’ячі.

На згадку про перебування на Кіровоградщині пан Мартіна Хагстрьома повезе до посольства Королівства Швеції в Україні символ нашого краю – статуетку степового орла, який йому вручили керівники області.

Світлана Калугіна.

Поширити
Редактор газети «Вісті Світловодщини», журналіст.