Повна монетизація субсидій з 1 січня 2019 року: як буде діяти механізм

Міністр соцполітики Андрій Рева запевнив, що з 1 січня 2019 року в Україні введуть повну монетизацію, субсидіант буде сам розпоряджатися зекономленими коштами.
Механізм повної монетизації субсидій запрацює з 1 січня 2019 року. Про це в коментарі журналістам сказав міністр соціальної політики Андрій Рева.
“Ми ввели таке поняття, як монетизація. Якщо людина заощадив газ (порівняно з нормою споживання – прим. ред.), йому повертаються кошти за рахунок того, що вона заощадила. З 1 січня вводиться повна монетизація. Все, що заощадила людина, не буде списано у бюджет. По закінченню сезону вона буде мати можливість зняти зі своєї картки і використовувати так, як вважатиме за потрібне”, – сказав Рева.
Кабінет міністрів прийняв рішення про підвищення ціни на газ для населення з 1 листопада. У зв’язку з цим, змінилися правила для отримання субсидії.
Так, з 1 жовтня 2018 при розрахунку субсидії не враховуються в сукупному доході сплачені аліменти і спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняку великої рогатої худоби, яка складає 2500 грн за голову в рік.
Субсидію на загальних підставах можуть отримати:

  • Ті громадяни, у яких є заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску з вини роботодавця.
  • Право на допомогу від уряду мають сім’ї, у яких опалювальна, а не загальна площа житла не перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку.
  • Якщо у члена домогосподарства немає доходів, тому що він перебуває у складних життєвих обставинах-через хворобу, або в сім’ї є працездатні алко – або наркозалежні (при наявності довідки від лікаря), онкохворі (при наявності висновку ЛКК), субсидію має право призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.
  • На понаднормову площу (але не більше 30 % від норми) мають право громадяни, які отримують пенсію в разі втрати годувальника, які досягли пенсійного віку, які отримують пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям з інвалідністю.

Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу.
З 1 жовтня 2018, коли вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги.
Уряд на засіданні 26 квітня 2018 року ухвалив рішення про початок монетизації субсидій. За словами Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, це рішення торкнеться 1,5 млн сімей, які зможуть отримати приблизно 700 грн одноразової виплати. Це рішення передбачає грошову виплату, яка дорівнює вартості 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубометрів газу.
За матеріалами Інтернет-видань

Поширити
"Вісті Світловодщини"