Поворожімо?

Ось і залишилася позаду казкова новорічна ніч. Сподіваємося, Ви встигли загадати бажання. Якщо ні – не біда, адже попереду святки, які розпочинаються у переддень Різдва. Цей час традиційно вважається найкращим часом для ворожінь – з 7 по 19 січня, а особливо у “віщі” дні – Василів вечір (13 січня, Василя й Меланки) і водохресний Святвечір (18 січня). Однак слід пам’ятати – один з найкращих періодів в році для ворожіння – 12 днів між Різдвом і Хрещенням. Тиждень від Різдва до 13 січня вважався святим тижнем. В цей період на питання відповідають ангели. А від 13 січня до Хрещення – страшним тижнем… У цей час гадати взагалі рекомендується тільки посвяченим, людям, які вміють обкласти себе оберегами. Є повір’я, що в цей період тобі на питання відповідає нечиста сила.
Ворожать на будь-що – на врожай і погоду, на смерть чи народження дитини, на багатство чи бідність, але завжди на першому місці стоїть ворожіння молодих дівчат на судженого і заміжжя.
Виливання воску на воду. Головне, щоб свічка не була освячена, а ось хто що побачить в узорах на воді, то справа особиста, ваша уява вам усе підкаже.
Різдвяне ворожіння з кішкою на бажання
Загадавши бажання, треба покликати кішку і подивитися: якщо вона переступила поріг кімнати правою лапою – бажання не збудеться, якщо лівою – здійсниться в наступному році.
Різдвяне ворожіння по кільцю на нареченого
Опівночі на святки на стіл кладуть невеликий листок білого паперу, посипають його попелом і ставлять зверху прозору скляну банку з чистою водою. Потім у банку треба кинути кільце і дивитися на нього до тих пір, поки в ньому не буде суджений.
Різдвяне ворожіння по книзі – відповідь на будь-яке питання
Для цього гадання беруть книжку, часто Біблію, але можна і будь-яку іншу. Гадаючий задає питання, що його цікавить. Потім книгу слід відкрити навмання на будь-якій сторінці і зачитати першу що попалася на очі фразу – вона-то і є відповіддю на запитання.
Різдвяне ворожіння з сірниками на любов
Загадують конкретних хлопця і дівчину – судилося їм бути разом? Потім беруть сірникову коробку, вставляють у нього з боків два сірники і підпалюють. Коли сірники догорять, дивляться на їх головки: якщо вони звернені один до одного, значить, любов тих, на кого ворожать, взаємна.
Різдвяне ворожіння на картах – яким буде чоловік
Перед сном під подушку ворожка кладе 4 карткових королів зі словами: “Мій суджений мій ряджений, приснись мені у сні!”. Уві сні наречений прийде в образі одного з королів. Присниться піковий король – чоловік буде ревнивий і старий; хрестовий король – чоловік військовий або чиновник; бубновий король – чоловік молодий і багатий; червовий король – чоловік улюблений і бажаний.
Ворожіння зі свічками
Опівночі на Різдво сядьте перед запаленою свічкою між двох дзеркал і скажіть, дивлячись у дзеркало: “Ряджений, суджений, прийди до мене нині вечеряти!”. Якщо побачите яка промайнула тінь, то в недалекому майбутньому у вашому житті з’явиться кохана людина. Тільки прослідкуйте, що в кімнаті не було ніякого іншого освітлення, крім світла, що виходить від свічки.
Таке ворожіння на судженого потрібно проводити в компанії подруг. Нехай кожен візьме по половинці цілісної шкаралупи волоського горіха. Потім потрібно встановити в шкаралупі запалену свічку. Далі кожна дівчина повинна опустити половинку горіха в миску з водою. Швидше за всіх вийде заміж та, чия свічка погасне першою.
Ще одне просте ворожіння за допомогою свічки. Потрібно одягнутися в чистий одяг, загадати бажання і запалити свічку. Якщо полум’я рівне, то мрії здійсняться, якщо тривожне, то втілиться в життя бажання не скоро. Якщо свічка погасне, то загадане ніколи не збудеться.
Ворожіння на судженого
Дізнатися ім’я майбутнього чоловіка можна завдяки цьому цікавому ворожінню. Знову-таки проводити його потрібно в компанії подруг. Напишіть на клаптиках паперу чоловічі імена, а один залиште порожнім. Скрутіть листочки з іменами в трубочки і складіть в мішок або шапку. Діставайте по черзі, і кожна дізнається ім’я судженого.
Ще один найпростіший спосіб дізнатися ім’я свого супутника життя в Різдвяну ніч – це вийти на вулицю і запитати першого зустрічного чоловіка, як його звати. Це і є ім’я майбутнього чоловіка. Це ж можуть повторити і хлопці, які хочуть знати, як будуть звати їх майбутніх дружин.
Ще одне колективне ворожіння на ім’я можна провести за допомогою цибулини. Потрібно взяти цибулину, прив’язати до неї записку з ім’ям і залишити вдома на підвіконні на весь час святкування Різдва і святок. У чиїй цибулині пагони будуть довше, та й знайде супутника життя з ім’ям, яке зазначено в записці.
Дізнатися, як скоро дівчина піде під вінець можна за допомогою чобота. В різдвяну ніч потрібно викинути його з дому. Якщо чобіт носком упав до порогу, то зовсім скоро дівчину чекає весілля. Якщо чобіт носком упав від порога, то найближчим часом заміжжя не чекати.
У багатьох ворожіннях суджений має прийти до дівчини уві сні. Наприклад, кладуть під подушку гребінець, кажучи: “Суджений-ряджений, до мене прийди, голівоньку причеши”. Суджений приходить у сон і чеше дівчині голову.
Або беруть наперсток солі, наперсток води, змішують і їдять. Лягаючи спати, дівчина говорить: “Хто мій суджений – той пити мені дасть”. Суджений уві сні і подає пити.
Можна на ніч покласти під подушку карту бубнового короля і загадати конкретну людину. На ранок ви дізнаєтеся, що він про вас думає.
Ворожіння на сходинках: треба перераховувати сходинки, кажучи: вдівець, молодець, вдівець, молодець, і, дійшовши до останньої, подивитися, на якому слові зупинилися.
Якщо збирається компанія подруг просто і весело дізнатися, яке життя чекає на кожну, якщо у велику каструлю насипати круп, наприклад гречки, чи навіть пшениці, а всередину заховати різні речі: золоте кільце (хто його знайде – то на швидке заміжжя), щось зламане (на нужденність), копійку (на багатство), папірець (на розлуку). А коли дівчина зачерпне, а у пригоршні окрім крупи нічого, то й рік так пустим мине.
Можна гадати на підслуховування: слухати під вікном, про що розмовляють сусіди. Що перше почуєте, то так і у вас рік мине. Якщо в будинку тиша – рік буде гармонійним.
Ворожіння на народження дитини
Дізнатися очікувати в найближчому майбутньому поповнення в сімействі можна за допомогою круглого пирога. Поставте його на стіл в різдвяну ніч і попросіть гостя з зав’язаними очима розрізати його. Якщо з першого ж разу він потрапить в центр, то скоро у вашій родині з’явиться малюк.
Можна завдяки ворожінню і дізнатися стать дитини. Для цього потрібно взяти голку, шматочок тканини з вовни та кільце. Просуньте голку через тканину і кільце. Повільно опустіть біля того, кому ви гадаєте. Якщо голка і кільце кружляють, то в сім’ї з’явиться дівчинка, якщо рух маятниковий, то жінці варто чекати сина.
Як би там не було, пам’ятайте, що, передусім, з шостого на сьоме січня відзначається свято, яке присвячене народженню Сина Божого. Читайте у першому номері газети «Вісті Світловодщини», як правильно відзначати Різдво.

Поширити
"Вісті Світловодщини"