Позашкілля Світловодщини – серед кращих в області

Головна мета Комунального закладу «ЦДЮТ Світловодської районної ради Кіровоградської області» – це створення умов для всебічного розвитку особистості, її творчої самореалізації.
Рівень педагогічної діяльності керівника гуртка визначається результативністю участі його вихованців у конкурсах, фестивалях, турнірах, змаганнях тощо.
За участь у Єврофесті-2018, професіоналізм, вагомий внесок у розвиток європейських цінностей в Кіровоградській області та з нагоди відзначення Дня Європи в Україні євроклуб «Соняшник» (керівник І. Любезна) та хореографічний колектив «Конвалія» (керівник А. Білоусова) були нагороджені Грамотою управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації.
Стабільні результати вкотре демонструє керівник екологічного гуртка Л. Татаренко. В цьому році її вихованці зайняли ІІІ місце в обласному екологічному конкурсі «Юнатівський зеленобуд».
Високих досягнень з еколого-натуралістичної творчості здобули в обласних заочних масових заходах учні Глинського НВО. В обласній трудовій акції «Малі річки України» учні екологічного гуртка (керівник С.Не­мазаний) посіли ІІ місце.
Вихованці екологічного гуртка при Павлівському НВО (керівник Т. Галушко) в обласному конкурсі «Птах року – 2018» зайняли ІІІ місце.
Учні шкільного лісництва гуртка «Лісовичок» при Микільському освітньому закладі посіли ІІІ місце в обласному екологічній акції «Годівничка» (керівник М. Мартова).
Учнівський колектив Миронівської ЗШ І-ІІ ступенів (керівник Л. Рак) визнано переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Зустріч птахів» у номінації (сценарій проведення кращих біологічних свят).
В обласній природоохоронній акції «Свій голос віддаю на захист природи» ІІ місця здобули учні Глинського НВО Ілона Орел, учениця 4 класу, та Дар’я Татаренко – 7 клас (керівник Л. Татаренко).
Важливу роль у вихованні підростаючого покоління відіграють гуртки науково-технічного напрямку. Завдяки наполегливій праці у післяурочний час наші вихованці також досягли високих результатів. Так, в обласній виставці-конкурсі «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» модель учня Глинського НВО Олега Кириченка (керівник П. Адамов) зайняли ІІ місце. Високий рівень підготовки показали учні Великоскельовського НВК (керівник В. Щербина). В обласному конкурсі з фотоаматорства «Моя Україна» учні Дар’я Бобко і Дарія Мавріц посіли І та ІІІ призові місця.
З кожним роком все сміливіше заявляє про себе образотворче мистецтво, адже всі розуміють, що прекрасне – добрий помічник у процесі навчання і виховання школяра. Доказом цього є високі результати наших вихованців з цього напрямку.
Так, учениця 9 класу Микільської школи Ольга Єршова, (керівник М. Мартова) нагороджена дипломом ІІІ ступеню за участь в обласному етапі Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Космічні фантазії» в номінації «Графіка, естамп».
На підставі рішення журі визнано переможцями Всеукраїнського заочного конкурсу дитячих робіт художньо-естетичної творчості «Зоологічна галерея» та нагороджено грамотами за І місце Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України м. Київ: Ольгу Духняк, ученицю Миронівської школи (керівник Н. Гарасько), Ольгу Єршову, ученицю Микільської школи (керівник М. Мартова), Анну Притулу, ученицю 7 кл. Захарівського НВК (керівник Г. Драглюк), Діану Палярус, школярку Озерського НВК, нагороджено дипломом ІІІ ступеню у Всеукраїнському конкурсі творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу». Ірина Вакуленко, учениця Озерського НВК, стала переможцем конкурсу Всеукраїнського конкурсу «Молодь обирає здоров’я» за роботу «Українці – здорова нація».
У січні 2018 року вихованці ЦДТЮТ взяли участь в обласній виставці декоративного мистецтва «Український сувенір» та «Різдвяна композиція» в номінації «Вироби з декоративної сировини». І місце зайняли роботи гуртка під керівництвом В. Вишнивенко, ІІ місце в номінації «Умілі руки» посіли вихованці під керівництвом О. Швець. В номінації «Художня вишивка» ІІ місце посіли роботи гуртка під керівництвом О. Заріцької; в номінації «Вироби з паперу» ІІІ місце зайняли гуртківці гуртка «Паперопластика», керівник Н. Адамова.
У рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» Кіровоградське обласне управління лісового та мисливського господарства високо оцінило роботи переможців І туру. Так, в номінації «Кращий художній твір» І місце виборола вихованка гуртка «Шкільне лісництво» Анастасія Харечкіна, учениця 8 класу Микільсь­кої школи (керівник М.Мартова).
Краєзнавчо-дослідницька робота та громадянське виховання підростаючого покоління проводиться на заняттях гуртка «Юні краєзнавці». В обласному конкурсі кращих музеєзнавців «Край, в якому я живу», І місце зайняв вихованець гуртка музеєзнавства Микола Фокасій (керівник Л. Шкирай).
Працюють керівники гуртків над інтелектуальним розвитком своїх вихованців. Так, вихованці Захарівського НВК (керівник О. Садовнича) за результатами обласного чемпіонату інтелектуальних ігор «Брейн-ринг-2017» ввійшли в шестірку кращих команд області.
У 2017-2018 навчальному році в районі відновив свою роботу районний парламент дітей (керівник М. Касянов). Представники учнівського самоврядування закладів освіти постійно беруть участь в районних та обласних сесіях парламенту дітей з різноманітної тематики. У червні 2018 року, з ініціативи депутата Верховної Ради України Олеся Довгого, учні відвідали Верховну Раду України, а учень Павлівського НВО Ілля Герасимов став учасником Всеукраїнського «Саміту проактивних», що проходив у м. Київ.
Навчально-виховний процес в КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» орієнтований не тільки на передачу знань, умінь і навичок, але і на розвиток дитини, розкриття її творчих можливостей.
Щоб дитина мала змогу всебічно розвиватися, працівники ЦДЮТ застосовують різні форми роботи. Завдячуючи підтримці районної влади, педагоги мають усі можливості для роботи зі своїми вихованцями.
Директор ЦДЮТ Сергій Косенко висловлює щиру подяку Світловодській районній державній адміністрації на чолі з Сергієм Твердовським та районній раді під керівництвом Романа Домбровського, відділу освіти, молоді та спорту РДА під керівництвом Сергія Скопича, методичному кабінету, керівникам гуртків, вчителям, адміністрації освітніх закладів та спонсорам за допомогу в створенні необхідних умов для розвитку позашкільної освіти.