Працює наглядова рада по благодійних внесках у комунальному закладі “Світловодська ЦРЛ”

Комісія була створена розпорядженням міського голови від 23.02.2016, до якої увійшли 2 депутати – я та депутат міської ради  Андрій Маліцький, а також працівники виконкому і громадські активісти. Про відсутність прозорості із внесками говорили багато, тому, ми виконували запит громади міста.
Результатом роботи комісії стали пропозиції по впорядкуванню обліку благодійних внесків та створення наглядової ради для контролю за їх надходженням і витрачанням. Рішенням виконавчого комітету №283 від 14.04.2016 року було затверджене нове Положення про благодійні внески та Положення про наглядову раду.
Наглядова рада по благодійних внесках у комунальному закладі «Світловодська ЦРЛ» затверджена рішенням виконавчого комітету Світловодської міської ради №340 від 10.05. 2016 року. Відповідно до Положення, у наглядову раду входять 3 представники ЦРЛ, 3 депутати – 2 від міста і 1 від району, та 3 громадських активісти – 2 від міста і 1 від району. На першому засіданні, яке відбулося 13.05.2016, було обрано керівний склад: голова Наглядової ради – депутат міської ради Н. Мальцева, заступник – депутат районної ради І. Кирилов, відповідальний секретар – заступник головного лікаря з медсестринства Л. Поляніна.
Протягом діяльності наглядової ради проведено 16 засідань. Ми маємо такі результати: надійшло благодійних внесків (разом із залишком на 25.05.16) – 1123,3 тис.грн.; використано – 1101,3тис.грн., з них: 921,2 тис.грн. – 83, 6% витрати медичного призначення (медпрепарати, реактиви, реагенти для лабораторій, плівки та реагенти для відділення променевої діагностики, ремонт, повірка медичної апаратури тощо). Найцінніше придбання –  електрокардіограф для поліклініки вартістю 60 тис. грн.
Також придбано та встановлено три касових апарати загальною вартістю 15 тис. грн. для прийому благодійних внесків. Велику допомогу у його придбанні, налагодженні апаратури та навчанні касирів надав підприємець Василь Криворучко. Тепер через касові апарати не лише вибивають чеки, а й ведуть облік внесків у розрізі відділень.
Витрати не медичного характеру (господарчі товари та послуги) –180,1тис.грн. – 16, 4%.
Хочу зазначити, що за 2015 рік витрати не медичного характеру склали більше 30%, чим було викликано суспільний резонанс після оприлюднення звіту по використанню благодійних внесків у ЗМІ. Зменшення витрат не медичного характеру пов’язане з тим, що ми прискіпливо вивчаємо кожен документ, який потрібно оплатити. Ми розуміємо, що мешканці міста і району сплачують благодійні внески для покращення надання медичних послуг через недофінансування державою медичної галузі.
Таким чином було оплачено проектну документацію для влаштування системи подачі кисню (хірургічний корпус ) – 14,6тис. грн., проектну документацію на ремонт даху хірургічного корпусу та теплого переходу – по 10,0тис.грн., проектну документацію для встановлення теплових лічильників в господарчому корпусі хірургічного відділення та в патолого-анатомічному відділенні з погодженням проекту вузла обліку теплової енергії – 7,5 тис. грн.
За рахунок благодійних внесків придбано лінолеум, будівельні матеріали та рукомийник для облаштування кімнати КДЛ для забору аналізів на першому поверсі ЦРЛ – 19 тис.грн. У поліклініці встановлено санвузол для пацієнтів з обмеженими можливостями   – 5,3 тис. грн.; придбано бетон для ремонту ґанку (з боку приймального відділення) ЦРЛ по вул. Павлова,16 – 35,4 тис. грн.
Усі протоколи ми розміщуємо на офіційному сайті міської ради – сторінка “охорона здоров’я”.
Завдяки плідній співпраці депутатів міста і району у наглядовій раді, на умовах співфінансування, придбано обладнання для рентген-кабінету вартістю 235 тис. грн. та обладнання для стоматологічної поліклініки вартістю 60 тис. грн.
Прохання до усіх мешканців міста і району, що звертаються за допомогою до Світловодської ЦРЛ: благодійні внески сплачуйте ЛИШЕ в касах!
Надія Мальцева, голова наглядової ради, депутат міської ради.