Працюють депутати

2 серпня депутати районної ради зібралися у сесійній залі, аби провести 33 сесію районної ради сьомого скликання.
Перед початком роботи усі присутні у сесійній залі щиро привітали головного лікаря КНП «Центр первинної медико-санітарної  допомоги» Світлану Березюк із днем народження, а керівники району Сергій Твердовський та Роман Домбровський вручили іменинниці квіти.

Розпочинаючи роботу сесії, голова районної ради Роман Домбровський зазначив, що усі питання порядку денного активно обговорювалися на спільному засіданні постійних комісій і всі вони погодженні до розгляду на сесії.
Пленарне засідання розпочалося із вис­тупу першого заступника голови районної державної адміністрації Наталії Гаврилюк. Вона, окрім іншого, зазначила, що Світловодський район за результатами роботи у першому кварталі займає 5 рейтингове місце серед 21-го району області. Зокрема, середня заробітна плата за звітний період по району складала  5975 грн. Завдання обласної державної адміністрації щодо цього показника – 8 тис. грн., тож районна державна адміністрація буде активно працювати в цьому напрямку протягом року.
– Нам є над чим працювати, але резерви є, і всі ми будемо старатися, аби виконати завдання обласної державної адміністрації, – зазначила пані Наталія, виступаючи перед присутніми.
Про хід виконання районного бюджету за перше півріччя прозвітувала начальник фінансового управління РДА Юлія Артеменко.  Вона, зокрема, зазначила, що дохідна частина районного бюджету за перше півріччя 2018 року виконана на 97,4%: при плані – 72032,3 тис. грн., фактично надійшло 70174,3 тис. грн. Власних доходів загального фонду за перше півріччя надійшло 11335,4 тис. грн. при план і 10561,9 тис. грн., виконання становить 107,3% до плану. У порівнянні з даним періодом  минулого  року  фактичні надходження збільшились на 1881,6 тис. грн.
Податок та збір на доходи фізичних осіб є основним податком для районного бюджету, його питома вага у загальній сумі надходжень становить 99,1%. При плані 10480,9тис. грн., фактично  надійшло 11234,3 тис. грн., що складає 107,2% виконання до плану на перше півріччя та 120,0% до надходжень минулого року. Адміністративних зборів та платежів надійшло 101,1 тис. грн., доходи спеціального фонду, які складаються із власних надходжень бюджетних установ, виконано на 100,1%.
Проаналізувала доповідачка і видаткову частину районного бюджету.
Інформуючи депутатів про діяльність Світловодського відділу Знам’янської місцевої прокуратури Кіровоградської області на території району за перше півріччя, перший заступник керівника Знам’янської прокуратури, радник юстиції Володимир Рубан відзначив збільшення облікованих правопорушень у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Якщо говорити загалом про Світловодщину, то спостерігається незначний, але ріст злочинності як на території міста, так і на території району (читайте «Вісті Світловодщини» №31 від 03.08.2018 року).
Співдоповідачем по цьому питанню виступив керівник Світловодського відділення поліції Андрій Гулий. Він пояснив ріст злочинності на нашій території тим, що останнім часом значно зменшилася кількість працівників поліції. Так, нагляд за дотриманням правопорядку на території Світловодського району здійснює всього три дільничних поліцейських, з них лише один проживає у сільській місцевості. У зв’язку з цим Андрій Гулий звернувся до депутатів районної ради та до сільських голів з пропозицією знайти з числа сільських жителів бажаючих працювати у поліції, і після відповідного навчання такі люди можуть бути працевлаштовані на посади дільничних поліцейських на тих територіях, де вони проживають.
Заслухавши доповідачів, депутати прийняли рішення звернутися до Головного управління національної поліції України з тим, щоб збільшити кількість працівників поліції на території Світловодського району з метою запобігання проявів злочинності на цій території.
Депутати також внесли ряд змін до раніше прийнятих рішень, зокрема, до програми економічного і соціального розвитку Світловодського району на 2018 рік, до районної програми цивільного захисту Світловодського району на 2016-2020 роки, до рішення Світловодської районної ради №76 від 22 квітня 2018 року «Про реформування газети «Вісті Світловодщини», до рішення районної ради від 21 грудня 2017 року №307 «Про районний бюджет на 2018 рік», до рішення районної ради №84 від 03.06.2016 року «Про заснування районної премії «За високі досягнення у праці».

Окрім цього, депутати затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки по ряду земельних ділянок; про забезпечення учасників АТО земельними ділянками для ведення особистого селянсь­кого господарства на території району; затвердили Положення про порядок призначення та звільнення з посади керівників підприємств, установ та організацій (крім закладів освіти), які належать до спільної або комунальної власності територіальних громад Світловодського району, про укладання та розірвання з ними контрактів та типової форми контракту тощо. З поміж іншого, депутати районної ради затвердили переможців конкурсу на посаду директорів навчальних закладів. Відтак, директором Павлівського НВО призначено Миколу Середенка, а директором ліцею «Надія» – Руслана Ткаченка.
Особливо активно депутати обговорювали питання «Про стан утримання доріг на території Світловодського району та хід виконання рішення двадцять четвертої сесії  районної ради сьомого скликання від 20.10.2017 року №271 «Про затвердження Програми ремонту та утримання доріг». Начальнику Світловодської філії «Облавтодор» Вадиму Раковичу було задано ряд питань щодо ремонту доріг, який нині ведеться на Світловодщині. Та це і зрозуміло, бо ж нині одним із найболючіших питань території є поганий стан доріг. Вадим Ракович надав відповіді на усі запитання депутатів і обіцяв за першої ж потреби інформувати їх про хід ремонтних робіт.
Затвердили депутати і Положення «Регіональний ландшафтний парк «Світловодський» та призначили директора комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Світловодський».
В обговоренні порядку денного сесії активну участь взяли депутати Микола Хоменко, Григорій Ворожко, Сергій Скопич, Микола Середенко, Олег Медяник, Ігор Кирилов та інші.
Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"