Правила поведінки та особиста гігієна в осередку інфекційних захворювань

Світловодський районний відділ ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає Вашу увагу на дії які необхідно виконувати при епідемічному спалаху інфекційних захворювань таких як холера, лептоспіроз, сибірка, гепатит А, які можуть передаватися через вживання сирої води а також при купанні у водоймищі через пошкоджені шкірні покриви!

З метою попередження розповсюдження інфекційних захворювань та ліквідації осередку, який виникнув, проводиться комплекс ізоляційних, обмежувальних заходів, що називається карантином або обсервацією, які передбачають виконання визначених правил.

Неможливо без спеціального дозволу покидати місце проживання. Без крайньої необхідності не виходьте з дому, уникайте місць великого скупчення людей. Два рази на добу вимірюйте температуру тіла собі і членам сім’ї. Якщо вона підвищилася, і почуваєте себе погано, вам необхідно ізолювати себе від оточуючих в окремій кімнаті. Терміново повідомте про захворювання медичний заклад. У окремих випадках інфек-ційних захворювань дійте у відповідності з рекомендаціями органів охорони здоров’я.

Щоденно обов’язково робіть вологе прибирання приміщень з використанням розчинів для дезинфекції і побутових миючих засобів. Сміття необхідно спалювати. Знищуйте гризунів і комах – можливих збудників захворювань.

Суворо дотримуйтесь правил особистої і громадської гігієни. Ретельно, особливо перед вживанням харчів, мийте руки з милом, воду використовуйте із перевірених джерел водопостачання і пийте тільки кип’ячену воду. Сирі овочі і фрукти після миття обдайте кип’ятком.

При догляді за хворою людиною надівайте халат, косинку і марлеву пов’язку. Виділіть хворому окреме ліжко, рушник, регулярно його періть, посуд мийте. Особам, які контактують з хворим, суворо забороняється виходити на роботу, відвідувати інші квартири (будинки). У випадках, коли ви не знаєте, якою хворобою хворіє член вашої сім’ї, дійте так, як при заразній хворобі. Після госпіталізації хворого зробіть в квартирі дезинфекцію: постіль і посуд треба прокип’ятити на протязі 15 хвилин в 2 % розчині соди, після чого посуд вимийте гарячою водою, а постіль пропрасувати праскою, кімнату та інші приміщення почистити, вимити і провітрити. Пам’ятайте, що простими і надійними методами дезинфекції є кип’ятіння і прасування гарячою праскою.

Дотримуйтесь особистої і громадської гігієни. Бережіть здоров’я і життя як своє особисте, так і оточуючих людей. 

Світловодський районний відділ ГУ

Держпродспоживслужби в Кіровоградській області

Поширити
"Вісті Світловодщини"