Презентація книги про КремГЕС

17 листопада в Державному архіві Кіровоградської області відбулася презентація книги Олега Бабенка та Івана Петренка «Наше море…».

289

Наше Море

В її проведенні взяли участь, крім архівістів, знані журналісти, краєзнавці, історики й співробітники обласного художнього музею. Про цей заклад культури варто сказати окремо, оскільки, крім документальних матеріалів, зал прикрашали малюнки будівництва КремГЕС, виконані місцевими художниками, що досі зберігаються в запасниках згаданого музею.

Після змістовних і емоційних виступів авторів видання до слова були запрошені також професор Києво-Могилянської академії Володимир Панченко, кандидат історії Юрій Митрофаненко, відома публіцистка Світлана Орел та інші. Мова йшла не про кіловати та тонни бетону, а про людський фактор новобудови, ту значну шкоду, якої радянські керманичі в 50-х роках минулого століття, проводячи небачені досі експерименти нібито на благо «світлого майбутнього», завдали тоді й, на жаль, досі продовжують завдавати своїми непродуманими діями довкіллю та двом ста тисячам місцевого населення, котре змушене було зриватися зі своїх насиджених століттями місць. Наголошено, що «Наше море…» – перша в своєму роді документальна книга, що так повно і всебічно розкриває одну з найтрагічніших сторінок минулого українського народу, котру комуністична пропаганда намагалася подати як черговий крок до комунізму.

У своєму виступі автор цих слів побажав, щоб роботу над темою було продовжено, оскільки, на щастя, в області лишилося чимало живих свідків тих історичних подій, котрі могли б уже не заангажовано, як раніше, поділитися власним спогадами й додати чимало важливого й цікавого до інформації, котру щойно оприлюднено.

Федір Шепель, місто Кропивницький.

Поширити
"Вісті Світловодщини"