Про борги  Світловодськпобуту та бюджет міста

Міський голова Валентин Козярчук, вийшовши із відпустки на роботу, дав прес-конференцію для місцевих ЗМІ. Мова йшла про проблеми СП ТОВ “Світловодськпобут” з отриманням лімітів на газ та про особливості бюджету на 2017 рік.
Разом із міським головою на зустріч із журналістами прийшли генеральний директор СП ТОВ “Світловодськпобут”  Сергій Московський, керівник Світловодського управління експлуатації газового господарства Володимир Шаповал та начальник фінансового управління Наталя Яременко.
Про тепло, uаз та гроші
Валентин Козярчук повідомив про те, що СП ТОВ “Світловодськпобут” не отримав ліміту газу на березень, і це створює проблему із теплопостачанням у місті.
Ситуацію пояснив Сергій Московський. Він повідомив, про стан розрахунків споживачів теплової енергії.
За його словами, на лютий бюджетні організації міста сплатили за спожите тепло 99,9%, релігійні громади – 101%, а населення – всього 30% місячних платежів. Таким чином коштів не вистачає, аби отримати ліміти газу на березень. Газ підприємство може брати, але це буде незаконно і за нього доведеться сплачувати за подвійним тарифом.
Залишити місто без тепла підприємство не може, тому буде підтримувати роботу котлів на технологічному мінімумі. А це означає, що батареї у наших помешканнях будуть ледь теплими.
Володимир Шаповал підтвердив повідомлення Сергія Московського про те, що на першу декаду березня газового ліміту у підприємства немає, тому є загроза повного відключення від газопостачання.
Валентин Козярчук додав, що, незважаючи на проблеми з початком опалювального сезону, він вважає – цієї зими підприємство зі своїм завданням впоралося. Міський голова наголосив, що за все спожите потрібно платити. Це стосується і тепла. Тим більше, що 90% споживачів отримують “теплову” субсидію.
Журналісти мали змогу задати кілька питань присутнім посадовцям. Зокрема, і про рівень оплати за тепло населенням. Як видно, субсидії, які отримує 90% мешканців багатоквартирних будинків, не покривають 90% щомісячного платежів за тепло – є обов’язкові суми, які мають сплачувати жителі. Та їх сплачує лише 30%.
Друга частина прес-конференції була присвячена фінансам. Міський голова уже неодноразово коментував проблеми, які виникли у цьому році у зв’язку із бюджетними новаціями. Держава зняла із себе зобов’язання фінансувати цілий ряд видатків бюджетної галузі: опалення, енерго- та водозабезпечення бюджетних установ, зарплати технічного персоналу медичних, освітніх закладів, викладачам позашкільних закладів тощо. Усе це лягло на міський бюджет. Як результат, у міському бюджеті не вистачає 25 мільйонів гривень, аби завершити фінансовий рік.
Наталя Яременко повідомила, що минулий бюджетний рік завершився із вільним залишком у 7,6 мільйона гривень. Це свідчить про ощадливе ставлення керівників структурних підрозділів виконкому. Крім того, 2016 рік місто прожило без кредитів на зарплату, що також є позитивним. На сьогодні Світловодськ тримає найвищий темп виконання міського бюджету серед інших міст обласного значення Кіровоградщини, але особливого оптимізму бути не повинно.
– Якщо перевиконання бюджету буде три мільйони за квартал, то, помноживши їх на чотири квартали, буде 12 мільйонів. А у 2016 році ми отримали 16 млн. грн., – констатував Валентин Козярчук.
На жаль, у цьому році акцизний збір від продажу пально-мастильних матеріалів надходить до державного бюджету, а це 75% від усіх акцизних надходжень. Є й інші негативні фактори, які свідчать про невтішні моменти в економіці міста.
Валентин Козярчук зробив акцент на належному фінансовому плануванні керівників підрозділів.
Говорили і про дороги в місті. Так, міський голова запевнив, що ремонтувати їх будуть, у тому числі і дорогу на Власівку.
Вадим Степанець.

Поширити
"Вісті Світловодщини"