Про організацію оздоровлення дітей влітку 2019 року

Ось-ось у школах віддзвенять останні дзвінки і школярі, окрім випускників, із задоволенням поринуть у літні розваги. Найдовших канікул вони чекали з вересня, тому хочеться, щоб цей час пройшов ще й із користю для здоров’я.
В області заплановано роботу 468 таборів відпочинку з денним перебуванням. Відпочинком у цих таборах планується охопити 38504 дітей, що становить 46,8% від загальної кількості школярів, які підлягають оздоровленню.
Найбільше заплановано охопити відпочинком дітей у Новгородківському, Устинівському, Добровеличківському, Долинському, Кропивницькому, Маловисківському, Новоукраїнському, Олександрійському, Світловодському районах та у Великосеверинівсь­кій, Ганнівській, Катеринівській, Компаніївській, Первозванівській, Піщанобрідській, Помічнянській, Соколівській, Тишківській і Добровеликівській ОТГ. Найменше заплановано охопити відпочинком школярів у містах Світловодськ (14,6% від загальної кількості дітей шкільного віку), Знам’янка (18%), Олександрія (22,3%) та у Бобринецькій ОТГ (26,2%). Також у 2019 році заплановано роботу 7-ми таборів, які працюють за програмою «Go camps» – у Новгородківському (Верблюзький НВК), Долинському (Боківський ОЗ), Гайворонському (ліцей №1) районах та в містах Світловодськ (НВК №4), Знам’янка (НВК №3), Кропивницький (НВО №6 та колегіум). До роботи у зазначених таборах планується залучити волонтерів – носіїв мови, а також студентів, які вивчають іноземні мови, та вчителів іноземних мов закладів загальної середньої освіти.
Цього року для організації оздоровлення дітей Світловодського району в стаціонарних оздоровчих закладах управління соціального захисту населення РДА забезпечить дітей путівками до дитячих оздоровчих таборів області. Це діти пільгових категорій у відповідності до ЗУ «Про оздоровлення та відпочинок дітей». Головним критерієм відбору табору для оздоровлення дітей району стало раціональне співвідношення якості надання оздоровчих послуг оздоровчим закладом та їх вартість. Тож у цьому році планується придбати 31 путівку до ДЗОВ «Дружба», який заходиться у с. Войнівка Олександрійського району, на ІV оздоровчу зміну (з 07 по 28 серпня 2019 року).
На закупівлю путівок з районного бюджету передбачені кошти в сумі 200,00 тис. грн.
Потенціалом для підвищення чисельності оздоровлених дітей є активна позиція у цьому сільських рад району. Протягом року діти різних пільгових категорій оздоровлюються за кошти державного бюджету та за частковою батьківською платою у державному підприємстві «Український дитячий центр «Молода гвардія» та державному підприємстві України «Міжнародний дитячий центр «Артек».