ПРО СТАН ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В ОБЛАСТІ – НА НАРАДІ В ОДА

10 грудня на нараді з керівниками структурних підрозділів облдержадміністра­ції, територіальних органів міністерств та відомств України в області про стан пенсійного забезпечення в області доповіла начальник головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Наталія Сімонян.
Стабільне пенсійне забезпечення громадян, своєчасне фінансування пенсій та можливість підвищення розмірів пенсійних виплат залежить від стану наповнення бюджету Пенсійного фонду України. Основним джерелом надходжень є єдиний соціальний внесок, нарахований на фонд оплати праці, збільшення розмірів середньої заробітної плати у всіх галузях, легалізація та детінізація доходів у різних сферах господарської діяльності.
Показовим результатом спільної роботи роботи є збільшення в області кількості легально працюючих працівників. Так, на 01.11.2018 в області налічувалось майже 206 тис. найманих працівників, що, порівняно з початком 2018 року, більше на 12 тис. осіб. Позитивною є й те, що протягом листопада 2018 року в рахунок погашення заборгованості від комунальних закладів охорони здоров’я міста Кропивницький надійшло 1,3 млн грн.
Крім того, Наталія Сімонян поінформувала про проведення з 1 грудня 2018 року перерахунку пенсій 243 тис. пенсіонерів у зв’язку із зміною розміру прожиткового мінімуму.
– Збільшення прожиткового мінімуму на 62 грн. не означає, що пенсію всім пенсіонерам збільшено саме на цю суму. На сьогодні пенсія не може бути меншою за 1497 грн, – наголосила очільниця головного управління ПФУ в Кіровоградській області.
Для максимального наближення пенсійних послуг до працюючих громадян, пенсіонерів, роботодавців, громадських організацій система Пенсійного фонду України надає широкий спектр послуг, у т. ч. шляхом взаємодії з громадянами через Веб-портал ПФУ.
За результатами наради надано доручення Головному управлінню Державної фіскальної служби в Кіровоградській області та Управлінню Держпраці у Кіровоградській області забезпечити виконання показників грудня 2018 року з наповнення бюджету, зокрема шляхом здійснення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення.
Аби забезпечити виплату пенсій у 2019 році, Глава держави Петро Порошенко підписав законопроект №9369 «Про внесення змін до закону «Про державний бюджет України на 2018 рік».
Президент схвалив закон про збільшення видатків на виплату пенсій у бюджеті-2018.
Зокрема, закон передбачає збільшення витрат на виплату пенсій загалом на 10777,6 млн. гривень.