Про весняну диспансеризація тварин

  Шановні жителі Світловодського району! Із березня 2017 року проводиться диспансеризація         сільськогосподарських тварин у приватному секторі та господарствах району.

  Диспансеризація – це комплекс планових діагностичних, лікувально-профілактичних і санітарно-гігієнічних заходів, спрямованих на своєчасне виявлення ранніх субклінічних і клінічних ознак захворювань тварин, профілактику хвороб і лікування хворих. Це дає можливість виявити захворювання на ранній стадії його розвитку, що є запорукою успішного лікування. Хвороби, виявлені на ранніх стадіях, в більшості випадків виліковні. Навіть якщо у власника тварини немає скарг, перевіряти стан здоров’я тварини все одно необхідно. Саме профілактична спрямованість зможе забезпечити успіхи у боротьбі з хворобами.

  Диспансеризація проводиться в 2 етапи. На першому етапі спеціалісти обходять двори, де утримується худоба; обстежують умови утримання, доїння, годівлі, проводять клінічний огляд тварини, адже від цих факторів залежить якість молока. Фахівці рекомендують власникам проводити дегельмінтизацію (звільнення організму від паразитичних червів) і копрологічні дослідження. Адже при враженні тварин гельмінтозами спостерігається схуднення, зниження м’ясної та молочної продуктивності на 30% та можливе неякісне проведення діагностичних досліджень на туберкульоз.

  Другий етап роботи – діагностичні дослідження тварин на туберкульоз, лейкоз, бруцельоз, а також щеплення їх проти сибірської виразки, сказу. На превеликий жаль, не всі власники, які утримують велику рогату худобу, з розумінням ставляться до цього заходу й роблять усе можливе для фальсифікації досліджень, приховують наявне в дворі поголів’я. Особливо це стосується новонароджених телят.

  Даний комплекс заходів тарифікується згідно з наказом Міністерства агропромислового комплексу №96 від 13.02.2013 р. зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 7.03.2013 р.(ввійшли в дію з 09.03.2016 року). Згідно із Законом України “Про ідентифікацію та реєстрацію тварин”, всі тварини, які утримуються у господарствах різних форм власності і у приватному секторі, від яких отримується продукція, повинні бути ідентифіковані.

  Звертаємося до всіх власників тварин із проханням відповідально ставитися до вищевказаних заходів, бо лише тоді є гарантія, що ваша тварина здорова, а ви отримуєте від неї якісну та безпечну продукцію.

  Світловодська районна державна лікарня ветеринарної медицини.