ПРОДОВЖЕНО ВИЇЗНІ ПРИЙОМИ ПО РАЙОНУ

Програма житлових субсидій передбачає забезпечення допомогою усіх громадян, які дійсно потребують державної підтримки, а управління соціального захисту населення не лише приймають рішення про призначення чи непризначення субсидії, але й надають пояснення та консультації громадянам.
Представники управління соціального захисту населення райдержадміністрації протягом останніх двох тижнів, відповідно до плану-графіку виїзних прийомів, відвідали Великоскельовську, Миронівську, Озерську, Іванівську та Подорожненську сільські ради. За результатами цієї роботи субсидію призначено 183 домогосподарствам району.
На сьогоднішній день житловими субсидіями охоплено 2229 домогосподарств району, у тому числі 1203 сім’ї отримують субсидію на житлово-комунальні послуги, 1026 сім’ям призначено субсидію на тверде паливо і скраплений газ.
Районною комісією з призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, житлової субсидії, пільг в порядку винятку та призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам в жовтні – листопаді поточного року прийнято рішення щодо надання житлової субсидії домогосподарствам району: на збільшену норму житла (до 30% соціальної норми житла) – 383 домогосподарствам; 33 сім’ям, в складі яких є особи, які зареєстровані, але фактично не проживають; 13 сім’ям, в складі яких є працездатні особи, дохід яких менший мінімальної заробітної плати; 10 сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах; припинено надання житлової субсидії з різних причин, зокрема, за власним бажанням заявників – 8 сім’ям.
Вже з січня 2019 року в Україні почнеться запровадження надання пільг і субсидій у грошовій формі. Проект відповідної постанови Міністерство соціальної політики України найближчим часом має намір винести на розгляд засідання Кабінету Міністрів України.
Що таке монетизація та як вона працюватиме?
Сьогодні безповоротна допомога держави на оплати послуг ЖКГ – субсидія і пільга – надходить надавачам комунальних послуг безпосередньо на особові рахунки людей.
За результатами опалювального сезону енергоощадним субсидіантам держава виплачує готівкою лише еквівалент зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовувався для опалення, або 100 кубів газу. Таку премію за енергоефективність цьогоріч отримали 573 домогосподарства району на загальну суму 321 тис.грн.
Вже з січня вся сума допомоги від Уряду для нових одержувачів субсидії надходитиме безпосередньо на банківський рахунок субсидіанта у державному банку. Рахунок матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.
Якщо сім’я заощаджувала, за результатами опалювального сезону залишилися коштів на рахунку, вона зможе використати їх на свій розсуд. Сума зекономлених грошей залежить виключно від родини. Найбільшою вона може бути у енергоефективних, тих, хто має добре утеплений будинок, лічильники та енергоощадний котел.
Монетизація пільг і субсидій відбуватиметься у три етапи.
Оскільки в Україні субсидію отримує майже половина українських сімей, одномоментно монетизувати допомогу для кожного буде складно. Тим паче, що Уряд планує максимально автоматизувати цей процес, щоб основне навантаження лягло на управління соцзахисту, банківські установи та надавачів послуг, і українцям не довелося бігти в банк відкривати рахунки чи доносити додаткові документи.
З 1 січня 2019 року «живі кошти» на банківський рахунок надходитимуть тим, хто вперше звертається за допомогою. Тобто, усі ті, хто подаватиме документи на субсидію у січні, вже отримуватимуть гроші на оплату комуналки на свій банківський рахунок.
З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, у тому числі користується допомогою в літній період.
З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує житлову субсидію чи пільгу, отримуватиме їх готівкою.
При цьому правила надання житлових субсидій не змінюються. Розмір допомоги й надалі залежатиме лише від двох факторів: від розміру витрат на комуналку та від доходів громадян. Змінюється лише алгоритм її виплати.
Додаткову інформацію мешканці міста можуть отримати за телефонами «гарячої лінії» для консультацій: 2-52-13 або звернутися до громадської приймальні управління: м. Світловодськ, вул. Павлівська, 13, каб.№ 6.

Андрій Поварчук,начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації.