Проект резолюції ПА НАТО передбачає розширення допомоги Україні, – нардеп

Фото: НАТО-Украина (nato.int)
Фото: НАТО-Украина (nato.int)
Фото: НАТО-Украина (nato.int)
Фото: НАТО-Украина (nato.int)

У документі загрози в інформаційній сфері з боку Росії прирівняно до загроз з боку ІДІЛ На постійному комітеті цивільного виміру безпеки Парламентської асамблеї НАТО в Бухаресті було ухвалено проект резолюції “Протистояти використанню інформації як зброї”, що передбачає розширення допомоги країнам-партнерам, зокрема, Грузії, Молдові та Україні в сфері стратегічних комунікацій.

Про це повідомила голова української делегації в ПА НАТО, нардеп Ірина Фріз у Facebook. Фріз наголошує, що в декларативній частині резолюції загрози в інформаційній сфері з боку Росії стоять поруч із загрозами з боку “Ісламської держави”.

“Резолюцією встановлюється, що країни-члени НАТО мають розробити та створити спеціальні підрозділи у взаємодії з приватними медіа-компаніями з метою постійного моніторингу щодо появи фейкових новин, ворожої пропаганди та протидії ним за допомогою фактів”, – повідомила нардеп. Крім того, у резолюції йдеться про забезпечення обміну досвідом із захисту виборчих кампаній, політичних партій та виборчих комісій від кібератак.

“Забезпечити модернізацію журналістських стандартів у відповідь на загрозу з боку фейкових новин та акцентувати увагу на важливості перевірки фактів, незалежній розслідувальній журналістиці”, – пише Фріз.

З її слів, документ передбачає продовження обмежувальних заходів щодо онлайн-активності терористів, підривних та дезінформаційних кампаній, що фінансуються на державами, вилучення екстремістського контенту в тісній співпраці з приватними медіа із запровадження міжнародних санкцій щодо осіб, залучених Росією до “мілітаризації” інформаційного простору.

“Резолюція передбачає заохочення медіа-компаній та соціальних мереж до приборкання незаконного контенту, розвитку антитроллінгового софту та програмного забезпечення з перевірки фактів, а також адаптації алгоритмів з метою посилення професійної журналістики та захисту користувачів соцмереж від онлайн-переслідування”, – додала депутат.

Резолюцію мають проголосувати на сесії ПА НАТО у понеділок, 9 жовтня.

Нагадаємо, у 2020 році в Україні вперше відбудеться Парламентська асамблея НАТО.

Джерело

Поширити
"Вісті Світловодщини"