Профілактичні заходи по недопущенню захворюваності тварин на Африканську чуму свиней

416

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – це небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка, втім, цілком безпечна для людей. Проте, вірус Африканської чуми свиней стійкий до широкого діапазону температур і рН середовища: гине при температурі 60 С протягом 30 хв.; у трупах свиней зберігається до десяти тижнів, у м’ясі від хворих тварин – до 155 діб, копченій шинці – до 6 місяців, у ґрунті та гною – до 3 місяців, у солонині – до 1 року; заморожування консервує вірус.

Хвороба характеризується лихоманкою, запальними ураженнями внутрішніх органів тварин, численними крововиливами та високою смертністю. Недооцінювати її не варто, бо вона здатна завдати тваринництву дуже велику шкоду.

Основним джерелом передачі збудника є хворі та перехворілі тварини, в організмі яких вірус може зберігатися й виділятися у навколишнє середовище до 15 місяців. В основному ж зараження відбувається контактним шляхом через пошкоджені шкіру і слизові оболонки хворих свиней, а також через м’ясопродукти, кров та внутрішні органи. Носієм вірусу африканської чуми свиней у природі є аргасові кліщі. Вірус розмножується в їхньому організмі й передається здоровим свиням через повторні укуси.

Доволі характерною ознакою африканської чуми свиней є поява червоно-фіолетових плям на шиї, рилі та вухах, череві, між кінцівками. Іноді до основних симптомів захворювання можуть додаватися бронхіт чи пневмонія. За 1-2 доби до загибелі температура тіла хворих свиней опускається нижче норми.

При перших підозрах на захворювання свиней чумою господареві необхідно негайно звернутися до фахівців ветеринарної медицини. Займатися самолікуванням не дозволяється. Лікувальних препаратів проти африканської чуми свиней не існує.

У зв’язку з збільшенням випадків африканської чуми свиней в дикій фауні та напруженою епізоотичною ситуацією щодо африканської чуми свиней в Україні, з метою недопущення поширення територією нашого району даного захворювання, просимо населення Світловодського району дотримуватися кількох простих правил, як не занести збудника африканської чуми свиней з лісових угідь в домашнє підсобне господарство: утриматись від відвідування лісових угідь; у разі виявлення хворих, підозрілих, загиблих диких кабанів у лісових угіддях в жодному разі не наближайтеся до них та не контактуйте. Негайно сповістіть фахівця ветеринарного медицини про знахідку, контактні телефони 2-25-30, 2-65-56; не заходити в приміщення, де утримуються свині, в одязі та взутті, в якому Ви були у лісі; заготовлені дрова в лісі зберігати подалі від домашнього свинопоголів’я. При проведенні розпилювання, коління дров не заходити до свиней в робочому одязі, в якому проводили дані заходи; після відвідин лісу обов’язково дезінфікувати взуття та прати в гарячій воді одяг.

Слід пам’ятати, що корми, заготовлені в лісових масивах для домашнього використання (годівлі або підстилки) домашнім тваринам, можуть бути небезпечним джерелом інфекції.

Виконання вищеперерахованих рекомендацій спрямоване на попередження занесення збудника на територію Ваших господарств зокрема та Світловодського району загалом, а також сприятиме попередженню значних економічних збитків від наслідків при виникненні африканської чуми свиней в районі.

Світловодська РДА,Світловодський районний відділ ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Поширити
"Вісті Світловодщини"