Профілактика грипу та ГРІ у дітей

  грипп

  Грип – гостре респіраторне захворювання, яке передається від людини до людини. Зараження відбувається під час розмови, кашлю, чханні хворої на ГРІ особи. Поширення вірусу грипу може відбуватися і контактно-побутовим шляхом, якщо людина доторкнеться до слизових виділень від іншої людини або предметів, інфікованих вірусом, а потім до власного рота, носа або очей немитими руками. Інфекційний період при грипі може тривати 7 днів від початку хвороби, але до зникнення клінічних симптомів.
  Батьки повинні виконувати рекомендації лікарів та дотримуватись правил для попередження інфікування дітей на віруси грипу та ГРІ: навчіть дітей часто мити руки з милом протягом 20 секунд (батьки також повинні виконувати цю процедуру); навчити дітей кашляти і чхати в серветку; обмежити відвідування місць великого скупчення людей; навчити дітей не підходити до хворих ближче, ніж на 1,5-2 метри та найкраще уникати контакту з особами, які мають прояви грипозної інфекції; хворі діти повинні залишатися вдома (не відвідувати дошкільні установи і школи); часто провітрювати приміщення; не торкатися очей, носа або рота немитими руками; уникати обіймів, поцілунків і рукостискань з хворими; залишати хвору дитину вдома, окрім тих випадків, коли їй потрібна термінова медична допомога; не відправляти дитину до школи або до дошкільної установи; хворого необхідно розмістити в окремій кімнаті, виділити йому індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни; не допускати контакту хворого із здоровими членами сім’ї, окрім тих, хто доглядає за ним; особа, що доглядає за хворим, повинна носити двошарову марлеву пов’язку або разову маску, яку потрібно змінювати. Після кожного контакту з хворим необхідно ретельно мити руки з милом.
  Батьки повинні терміново звернутися за медичною допомогою, якщо у дитини: прискорене або утруднене дихання; поява на тілі дитини крововиливів, носової кровотечі; висока температура тіла; відмова дитини від пиття; неможливість розбудити дитину або відсутність її реакції на звертання; надмірне збудження дитини або поява судом; блювота, частий рідкий стілець; відсутність сечовипускання або сліз під час плачу. Найкраща профілактика грипу – вакцинація!
  Щоб запобігти розповсюдженню грипу в дитячих установах необхідно: під час епідемічного підйому захворюваності на грип нові діти в дошкільні установи не приймаються; виключається переведення дітей із групи в групу; припинити відвідування дитячої установи сторонніми особами; в дошкільних установах велике значення має щоденний огляд дітей зранку (ранковий фільтр) та при щонайменших ознаках захворювання діти в колектив не приймаються; приміщення, в якому знаходяться діти, повинні бути добре вентильованими, їх необхідно провітрювати декілька разів протягом дня; необхідне вологе прибирання приміщень не менше двох разів на день; необхідно дотримання дітьми правил особистої гігієни (часте миття рук протягом дня); на час епідемії персонал установи повинен носити марлеві пов’язки; персонал установи повинен бути щеплений проти сезонного грипу(при наявності вакцини); на час епідемії (пандемії) дитячі установи закриваються.
  Управління Держпродспоживслужби у Світловодському районі.