Профорієнтація- робота на випередження

Минулого тижня керівництво управління каналу Дніпро-Інгулець провело зустріч з майбутніми випускниками Світловодського політехнічного коледжу. Метою проведення зібрання стало надання  інформації про найбільш затребувані спеціальності на виробництві. Студенти дізналися, на яку заробітну плату можуть претендувати за умови працевлаштування в УКДІ тощо.

Начальник управління каналу Дніпро-Інгулець Олександр Панченко зазначив, що сьогодні переважна кількість промислових підприємств України відчуває дефіцит працівників робітничих професій. УКДІ не є винятком. Це пов’язано також і з тим, що багато наших співгромадян від’їжджають на роботу за кордон, шукаючи кращих заробітків.
– Так, скажімо, електрик за кордоном отримує більшу заробітну плату, аніж на місцевих підприємствах. Однак  і умови праці там значно відрізняються від тих, що ми маємо в Україні. Працівники управління каналу  Дніпро-Інгулець мають 8-ми годинний робочий день,  повний соціальний пакет, щоквартальну виплату премій, підвезення до місця роботи – сказав Олександр Панченко.
Фахівець з охорони праці УКДІ Платон Калугін більш детально розповів студентам випускних курсів про умови роботи на УКДІ, про розмір заробітної плати та про гарантії, які отримує кожен працівник управління.
– Сьогодні УКДІ готове прийняти на роботу фахівців-електриків, які навчаються на останньому курсі, що дасть вам змогу і навчатися за індивідуальним планом, і отримувати заробітну плату. Одночасно ви зможете отримати практичний досвід роботи та підвищити свій кваліфікаційний рівень – сказав він.
Після спілкування частина студентів зацікавилася можливістю поєднувати навчання і працю. На думку начальника УКДІ Олександра Панченка, така профорієнтаційна робота – це вимога сьогодення.
– Ми маємо готувати для себе працівників. А щоб вони були зацікавлені отримати роботу саме у нас, маємо пропонувати те, чого вони не знайдуть на інших підприємствах. І я переконаний, по-іншому вже не буде! В умовах конкуренції на ринку праці фахових працівників слід утримувати конкурентоспроможною заробітною платою та гідними умовами праці.
Ще недавно ми говорили про безробіття, а сьогодні кваліфіковані фахівці – на вагу золота. Все змінюється, у тому числі і підхід до організації виробничого процесу. Керівники підприємств, установ та організацій це розуміють. Всі намагаються  працювати на випередження, аби забезпечувати виробничий процес.
Ніна Сокуренко.