Проведення навчань щодо безпечності робіт з пестицидами

За останні роки відбулися істотні зміни в хімічному методі захисту рослин. Майже  повністю змінився асортимент пестицидів, який охоплює велику кількість препаративних форм, більшість з яких належить до різних груп органічних сполук. Для одержання вагомих врожаїв виникає необхідність здійснення заходів щодо захисту рослин підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та громадянами, діяльність яких пов’язана з вирощуванням рослин сільськогосподарського та іншого призначення, багаторічних і лісових насаджень, в закритому грунті, а також, зберіганням та продукції рослинного походження;
Відповідно до статті 1 Закону України “Про пестициди та агрохімікати” пестициди – це токсичні речовини, їх сполуки або суміші речовин хімічного чи біологічного походження, призначені для знищення, регуляції та припинення розвитку шкідливих організмів. Натомість, агрохімікати – це органічні, мінеральні і бактеріальні добрива, хімічні меліоранти, регулятори росту рослин та інші речовини, що застосовуються для підвищення родючості грунтів, урожайності сільськогосподарських культур і поліпшення якості рослинницької продукції.
Законом України “Про пестициди і агрохімікати” координується робота пов’язана з цими препаратами. Зокрема в статті 11 ” Вимоги до транспортування, зберігання, застосування, утилізації, знищення та знешкодження пестицидів та агрохімікатів та торгівля ними”, зазначається: “Особи, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із зазначеними препаратами. Порядок одержання такого допуску (посвідчення) визначається Кабінетом Міністрів України”. В якому затверджено «Програму навчання працюючих з пестицидами та агрохімікатами» Програма навчання  передбачає підготовку, перепідготовку організаторів та працівників підприємств, установ, організацій, робота яких безпосередньо пов’язана з організацією та транспортуванням, зберіганням, застосуванням, торгівлею пестицидами і агрохімікатами (агрономи, механізатори, заправники, комірники, вантажники, продавці та інші працівники.)
На базі Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській   області  в Світловодському районі за адресою: м. Світловодськ, вул.   М. Грушевського,4, постійно (по мірі формування груп) проводяться навчання осіб,  діяльність яких пов’язана з транспортуванням,  зберіганням,  застосуванням та торгівлею пестицидами агрохімікатами
Згідно ст. 18 Закону України «Про захист рослин» підприємства,   установи, організації та громадяни  задіяні у сфері захисту рослин    допускаються  до   робіт,   пов’язаних із    транспортуванням,  зберіганням,  застосуванням засобів захисту рослин,  їх торгівлею, лише тих осіб,  які пройшли згідно з цим Законом спеціальну підготовку  та  мають  на  те  відповідне  посвідчення і допуск,  що видаються центральним   органом   виконавчої  влади,  що  реалізує державну політику у сфері захисту рослин, щороку.  Для видачі допуску підставою є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з  питань  безпечного  виконання  роботи з пестицидами і агрохімікатами та медична книжка з висновком медичної  комісії  про відсутність  протипоказань  за станом здоров’я (форма  N3).
Виконання робіт з пестицидами і агрохімікатами особами,  які не мають допуску, забороняється!!!
За більш детальною інформацією звертайтесь за адресою:  м. Світловодськ, вул.
М. Грушевського,4 тел. (05236)2-26-77
Державний фітосанітарний інспектор  А. Омельченко

Поширити
"Вісті Світловодщини"