Приречені на успіх

«Стрічаються друзі тут добрі й веселі,

 Неначе у рідній і любій оселі,

 І серце одразу у всіх молодіє.

 Душа оживає, співа і радіє»

До 60-річчя Павлівського сільського Будинку культури.
У центрі одного з найбільших сіл району – Павлівці – знаходиться острівець творчості – сільський Будинок культури. За роки свого існування Павлівський сільський Будинок культури став справжнім храмом культури, де розквітають таланти павлівчан. У його стінах долучаються до всього творчого і високодуховного все нові й нові покоління співаків, музикантів, танцюристів, майстрів художнього слова.
Сьогодні в Будинку культури діють 10 клубних формувань, які достойно представляють заклад на Всеукраїнських, обласних та районних, фестивалях та конкурсах.
Творчі працівники Будинку культури – Тетяна Тихонова, молода, перспективна, яка зовсім нещодавно працює на посаді художнього керівника. Тетяна – дебютувала у виступі театрального колективу та проводить заняття з танцювальними колективами. Наталія Лупан – музичний керівник. А згуртовує їх, які щиро віддані прекрасному і вічному, людина, якій небайдужа доля майбутнього народного мистецтва села – це директор Олена Нестерова. Маленька, тендітна, але вимоглива, ініціативна, сучасна, принципова та творчий керівник. Олена Іванівна дбає про поліпшення матеріально-технічної бази закладу, створює належні умови для роботи аматорських колективів та культурне дозвілля односельчан.
У Павлівському Будинку культури, як в оселі, тепло та затишно. У фойє на видному місці стенди з відповідною інформацією про роботу закладу, дипломи та подяками. Є кімната з нещодавно зробленим ремонтом для гурткової роботи. Місця в Будинку культури не так багато, як хотілося б для такої кількості гуртків, та «маємо те, що маємо», говорить Олена Іванівна. Як директор, вона керує організацією культурно-мистецьких заходів, а як режисер за фахом, долучається до всього творчого процесу, який відбувається у Будинку культури. Крім цього, вона є керівником театрального колективу «Акцент», який неодноразово брав участь у обласному огляді-конкурсі театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини», проводить засідання любительських об’єднань, а головне своїм прикладом відношення до справи, запалює оточуючих енергією та творчою наснагою.
Можна пишатися Олені Іванівні і тим, що саме у Павлівському Будинку культури працює професійний музичний керівник Наталія Лупан.
За роки роботи Наталія Іванівна виховала і навчила вокальному мистецтву чимало аматорів-вокалістів та творчих колективів. Серед них сімейне вокальне тріо Віктора, Наталії та Олександри Лупанів, знане не тільки у рідному селі, а й далеко за його межами. Вони – дипломанти обласного фестивалю «Родинні скарби Кіровоградщини», районного фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів».
Оксана Крищук – дипломант Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів» м. Кропивницький, учасниця обласного свята «Невичерпні джерела».
А також вокальні дуети Лупанів Наталії та Віктора, Миколи Володимировича та Тетяни Миколаївни Бузейчук, Костянтина Тихонова та Віктора Лупана, а також солісти, Галина Обертас, Станіслав Бабінський. Наталія Іванівна плідно працює як з аматорами старшого покоління, так і з молоддю та дитячими колективами. Це дитячі вокальні ансамблі «Веселка» та « Сонечко», Анічка Коваленко – наймолодша учасниця,якій всього 5 рочків – дипломанти районного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Квітневий зорепад 2018»; солісти: Марина Шумейко, Каріна Тартікян, Оля Музика та  Діана Самейлюк  активні учасниці концертів.
Можна з впевненістю сказати,що село Павлівка багате талантами.
Талановиті актори – учасники театрального колективу «Акцент»: Роман і Тетяна Прибильови, Володимир Орлов, Володимир Яременко.
«Талановита людина, талановита в усьому» – цими словами хочеться почати розповідь про Тетяну Прибильову. За фахом – вихователь дитячого садочку, а за покликом душі – культпрацівник.
Працюючи на посаді художнього керівника – неперевершена акторка театрального колективу, учасниця вокального ансамблю «Дніпряночка», керівник танцювальних колективів «Ювент» та «Імпульс», а ще щаслива мама трьох діток. На даний час Тетяна перебуває у декретній відпустці, але знаходить час і можливість, щоб приходити до Будинку культури на репетиції та концерти.
Творчий колектив Павлівського сільського Будинку культури постійно працює над удосконаленням форм культурно-дозвіллєвої діяльності, які б задовольняли потреби у змістовному відпочинку жителів села.
Традиційними стали День села, День пам’яті та примирення, День перемоги над фашистським нацизмом, День Незалежності, проведення різноманітних заходів на засіданні клубів за інтересами «Ветеран», сімейного клубу «Браво» та дитячого клубу «Грайлик».
В рамках проекту «Світловодщина – край нашої мрії» щорічно проходить свято Івана Купала з використанням національних традицій і фольклору, якому немає аналога на Кіровоградщині.
В наш не простий час все частіше чути скарги на байдужість керівників до закладів культури. Та це не про Павлівку. Сільський голова Микола Панасенко не тільки переймається життям працівників Будинку культури, а й всіляко підтримує їх творчі ідеї, знаходить кошти і для ремонту і для оновлення сценічного вбрання і для проведення культурно-мистецьких заходів. Адже для нього це справа честі.
60 років для клубного закладу – це багато чи мало?
Минає час, змінюються учасники колективів, але залишається подих у нових творіннях і злетах. Тож побажаємо творчому колективу подальших звершень та творчих здобутків. Нехай наші нащадки з теплом і любов’ю скажуть їм слова подяки за ту спадщину,яку вони передають прийдешнім поколінням.
Зі святом вас, дорогі колеги!
Любовь ВОЛОВИК, методист з вокально-хорового жанру.