«Природа і вода»

229

22 березня  відзначатиметься Всесвітній день води  присвячений питанню використання природних факторів для вирішання водних проблем  XXI століття.

Вода є найпростішою і звичною речовиною на планеті. В даний час 70% території нашої планети покриті водою. При цьому пити можна тільки 1% цієї води. На території  Світловодському районі  протікає найбільша річка р.Дніпро та середні р.Цибульник, р.Мокра Березівка, але стан водних ресурсів погіршується обрушуються береги річок, річки стають маловодні із за погіршення ґрунтів і рослин, розорювання берегів, замулення підземних джерел та забруднення водойм. В районне для поліпшення стану водних ресурсів розроблена «Регіональна програма розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року», в 2017р. на території Великоандрусівської сільської ради були проведені роботи по укріпленню берегів р. Дніпро за сприяння Держводагенства водних ресурсів України. Також працює канал Дніпро-Інгулець для наповнення водою маловодного Криворізького басейну, а також обводнення річки Інгулець з метою її оздоровлення.

Олександрійське міжрайонне управління водних ресурсів закликає населення та органи місцевого самоврядування спільними зусиллями приймати участь в відновлення підземних джерел, укріплення берегів річок посадкою нових дерев,   що  допоможе привести до балансу водний цикл, поліпшити природу та здоров’я людей і надати їм засоби для існування.

Бабець О.

Поширити
"Вісті Світловодщини"