Публічний звіт голови Світловодської районної державної адміністрації

17 березня у Микільському Будинку культури голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський публічно прозвітував про свою роботу за 2016 рік. Його послухати прийшли представники територіальних громад району. Це були, в основному, вчителі, медичні працівники, працівники культосвітньої галузі, сільгоспвиробники, представники промислових підприємств та інші. Текст звіту без змін читайте нижче.

Доброго дня, шановна громадо!
Презентуючи свій звіт, хочу підвести підсумки економічного і соціального розвитку Світловодського району за 2016 рік.
Світловодський район є адміністративно-територіальним підрозділом Кіровоградської області. Площа нашої території майже навпіл ділиться на сільськогосподарські угіддя та землі водного фонду, отже можна сказати, що район має значний потенціал для розвитку галузі сільського господарства та відновлення водних ресурсів.
Завдяки плановій та системній роботі структурних підрозділів райдержадміністрації, співпраці із підприємствами, установами та організаціями різних форм власності було досягнуто позитивних темпів економічного і соціального розвитку району.
У 2016 році темп зростання доходів місцевих бюджетів (без трансфертів) склав 180,08% до попереднього року. Відбулося зменшення податкового боргу на 438,2 тис. грн.
За 2016 рік підприємства району освоїли 186,2 млн. грн. капітальних інвестицій, що майже вдвічі більше у порівнянні із відповідним періодом минулого року. Обсяг капітальних інвестицій у розрахунку на одну особу населення становить 14980 грн.
На нові робочі місця працевлаштовано 85 працівників, що становить 141,7% до завдання на 2016 рік.
Оцінкою результатів нашої діяльності за 2016 рік є 4-те рейтингове місце серед 21 району області.
Приємно повідомити, що із 19 місця, яке посідав наш район протягом минулих років, у 2016 році ми перемістилися до першої п’ятірки кращих районів області.
До загального фонду районного бюджету ми додатково отримали вісім з половиною мільйонів гривень, що збільшило виконання бюджету на 171,2%. Це стало можливим, у першу чергу, завдяки додатковим надходженням від сплати податку на доходи фізичних осіб та від доходів платників податку за оренду земельних паїв.
У 2016 році підвищено рівень середньомісячної заробітної плати по району до 3568 грн.
Промисловий комплекс району охоплює 4 провідні галузі: харчову, металургійну, деревообробну та виробництво будівельних матеріалів. У 2017 році до облікового кола підприємств промисловості району включено філію “Кременчуцька ГЕС” ПАТ “Укргідроенерго”. Підприємство має намір залучити 89 млн. грн. власних коштів на проведення модернізації своїх потужностей. Очікуваний обсяг реалізованої промислової продукції підприємств району у 2017 році може зрости до 537,2 млн. грн.
Сьогодні головну роль в економіці району відіграє аграрний сектор, який останні роки демонструє стабільне збільшення обсягів виробництва. У галузі активно працюють 68 сільськогосподарських підприємств. Ми розуміємо, що успішний розвиток цієї галузі залежить від гармонійного розвитку рослинництва, тваринництва і переробної промисловості сільськогосподарської продукції. Над цим ми працюємо нині і будемо працювати надалі.
У районі нараховується 43,4 тис. га ріллі, з них 76% орендують сільськогосподарські підприємства різних форм власності, решта знаходиться в особистих селянських господарствах. Представники бізнесу нашого району постійно підвищують свій професійний рівень, беручи участь у міжнародних та регіональних виставках і ярмарках.
Так, ТОВ фірма “Аверс” ЛТД є постійним учасником виставок та ярмарок у Кропивницькому, Києві, Вінниці, Сорочинцях, Сумах. Спільне українсько-болгарське підприємство “НАК” двічі перемагало в обласному конкурсі “Кращі товари Кіровоградщини” у категорії “Продовольчі товари для населення”. Сучасна високотехнологічна продукція ТОВ “Статус” має дипломи Всеукраїнської виставки “Композити та склопластики”, яка щорічно проходить у Запоріжжі. Бізнесові підприємства Світловодщини були постійними учасниками ярмарок, що проводилися у Кропивницькому. Це ТОВ “Мас-Агро”, ПП “Віктор і К”, ФГ “Земля і люди”, ТОВ фірма “Аверс” ЛТД, ФГ “ВК і К”, ПП “Чубенко”.
Варто зазначити, що в минулому році у “Покровському ярмарку” взяли участь 90 суб’єктів господарювання із 21 району області, у тому числі і з Світловодського району, який продемонстрував високий рівень та якість своєї продукції, що відзначено нагородами обласної державної адміністрації.
Завдяки тісній співпраці районної державної адміністрації з народним депутатом України Олесем Станіславовичем Довгим, обласною державною адміністрацією, депутатами районної ради, органами місцевого самоврядування, соціально орієнтованим бізнесом за останній рік наш район отримав значну підтримку з боку держави.
У рамках програми соціально-економічного розвитку, за методичної і практичної допомоги райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування отримали можливість залучити додаткові кошти на розвиток своїх територій. Нам вдалося отримати близько 8-ми млн. грн. з державного бюджету України. Вважаю, у 2016 році ми зробили важливий для жителів нашого району крок у напрямку проведення капітальних ремонтів, реконструкції і будівництва об’єктів соціальної сфери та інфраструктури.
Розвиток соціальної сфери не можливий без розвитку промисловості і агропромислового комплексу. Так, у 2016 році оновлено матеріальну-технічну базу в управлінні каналу Дніпро-Інгулець на суму 1,4 млн. грн.: придбано новий трактор “New Holand”, тракторний причіп, подрібнювач гілок тощо. На підприємстві встановлено новий дизель-генератор для аварійного забезпечення електроенергією каналу.
Для збільшення обсягу реалізації продукції (сичужних сирів) підприємство “НАК” проводить модернізацію виробничих потужностей, постійно розширює асортимент та ринок збуту продукції через торгівельні мережі.
Головним для нас залишається розвиток нашої території. Зазначене питання розглядалося на спільному засіданні УСППР міста Світловодська та сільгосп-виробників Світловодського району.
Основними пріоритетами розвитку району є: відродження внутрішнього водного транспорту та збільшення вантажних і пасажиропотоків внутрішніми водними шляхами; зариблення водних ресурсів відповідно до порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання; відновлення автомобільних шляхів; розвиток переробної промисловості; надання якісних освітніх послуг; розвиток туризму; впровадження нових технологій у галузі відновлювальної енергетики.
У галузі культури та туризму фермерське господарство “Гвіса” та приватне підприємство “Поліна” створюють три культурно-туристичні об’єкти: зона відпочинку на березі Дніпра (вартість проекту – 1,9 млн. грн.), парк відпочинку та оздоровлення (вартість проекту – 1,3 млн. грн.), “Історично козачий комплекс” (вартість проекту – 1,5 млн. грн.)
Реалізація інвестиційних проектів у сільському господарстві не менш вагома. Так, у 2016 році ФГ “Корида” розпочато реалізацію проекту – будівництва корівника на 120 голів, площею 1200 кв.м. (вартість проекту – 4,0 млн. грн.)
ПП “ВК і К” завершило реконструкцію частини будівлі цеху по переробці овочів с. Микільське (вартість проекту – 3,0 млн. грн.), та будівництво майстерні у с. Павлівка (вартість проекту – 5,0 млн. грн.)
У 2016 році на реалізацію проекту – переоснащення машинно-тракторного парку у галузі сільського господарства – у районі було передбачено 3 млн. грн., але фактично залучено 27,3 млн.грн. Оновлено матеріально-технічну базу на сільськогосподарських підприємствах: “Дживан-Дарвін”, “Ніколь”, “Гвіса”, “Шевченко”, “Дужонков”, “Украгротехнологія”, “Прометей”, “Колос”, “Велетень плюс”, “Павлівське плюс”, “Золотарівське”, “Башмаченков”, “Ющенко”, “Зуєнко”.
Приватне підприємство “ЕФЕКТ” оновило техніку для ремонту вулично-дорожнього покриття району на суму понад 2 млн. грн., яка, сподіваюся, буде використовуватись для ремонту доріг районного та обласного значення.
У 2016 році за рахунок коштів державного бюджету на умовах співфінансування з районним та сільськими бюджетами розпочато і завершено 3 проекти: капітальний ремонт приміщення Подорожненського НВК (вартість робіт 5,4 млн. грн.); заміна теплотраси Григорівської школи (вартість робіт – 764,5 тис.грн.); будівництво водопровідних мереж для забезпечення водопостачання в с. Озера (вартість робіт – 2,1 млн. грн.)
У минулому році із державного бюджету України було додатково виділено 600 тис. грн. на придбання медичного, спортивного, соціально-культурного обладнання та інвентарю. За рахунок цих коштів було придбано проектор для Великоскельовської школи, принтер для Захарівського НВК, спортивний інвентар для занять з Хортингу у селах Федірки та Павлівка, замінені вікна на енергозберігаючі у Григорівській школі. Для медичних закладів придбані електрокардіографи, стерилізатори, сумки лікаря.
Також у Микільському і Озерах з’явилися павільйони для зупинок громадського транспорту селах; дитячий майданчик – біля дитячого дошкільного закладу “Сонечко” у селі Глинськ; твердо-паливний котел – у Вільнянському сільському клубі. Завдяки перевиконанню районного бюджету у 2016 році, з’явилася можливість долучитися до співфінансування ремонтних робіт обласної дитячої лікарні на суму 350 тис.грн.
Також перераховано 250 тис. грн. на придбання приставки до апарату ультра-звукової діагностики і рентген-апарату для обстеження ротової порожнини Світловодській центральній районній лікарні. Завдяки цьому обладнанню безкоштовно зможуть обстежуватися допризовники та військовослужбовці, які виявили бажання проходити службу у лавах Української армії, а також усі без винятку сільські жителі.
Не менш важливою стала участь районної державної адміністрації у спільному з містом Світловодськ фінансуванні проекту придбання кисневої установки для районної лікарні.
Впродовж минулого року із сільських бюджетів було виділено понад 2 млн. грн. на співфінансування ремонтних робіт об’єктів соціальної сфери.
Хочу подякувати сільським головам району за плідну співпрацю та сподіваюсь на її активне продовження.
Всі ми розуміємо, що життя людини залежить від того, на скільки швидко та якісно вона має можливість отримати медичну допомогу на місцях. Сільські медичні заклади мають бути облаштовані таким чином, щоб жителі нашого району приїздили до центральної районної лікарні лише у виняткових випадках. Нам вдалося зберегти медичну мережу району. Нині працює 6 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 1 фельдшерсько-акушерський та 13 фельдшерських пунктів. Медична допомога населенню надається в умовах амбулаторного прийому та стаціонарів вдома. Протягом 2016 року за рахунок усіх джерел фінансування покращено матеріально-технічну базу галузі та проведено ремонтні роботи у Павлівській, Микільській, Озерській, Глинській медамбулаторіях, Великоскельовському та Захарівському фельдшерських пунктах на суму 768,5 тис.грн.
Неможливо вважати успішним розвиток району без надання якісних освітніх послуг. У Світловодському районі у 13-ти загальноосвітніх навчальних закладах навчаються 1094 дитини шкільного віку. У 2016 році розпочато реформування освітньої галузі району, метою якого є покращення якості надання освіти, а не закриття навчальних закладів.
У рамках зазначеного реформування районна рада прийняла рішення про утворення Павлівського, Григорівського та Великоандрусівського навчально-виховних об’єднань.
Сьогодні Павлівське навчально-виховне об’єднання зареєстроване і школа працює у новому статусі. Протягом 2017 року планується закінчити процес реєстрації вищеназваних об’єднань та утворити Глинське навчально-виховне об’єднання.
У школах району організоване безкоштовне гаряче харчування учнів 1-4 класів, дітей пільгових категорій. Завдяки соціально спрямованим сільгосптоваровиробникам більшість шкіл мають можливість харчувати всіх своїх учнів безкоштовно.
Школи району підключені до сучасної мережі Інтернет, мають автономне опалення, гаряче й холодне водопостачання та водовідведення.
У 2016 році на умовах співфінансування за рахунок коштів обласного і місцевих бюджетів було придбано новий шкільний автобус вартістю 1320 тис. грн.; усі учні району підвозяться до школи безкоштовно.
Павлівське НВО, Григорівська та Великоандрусівська школи, у рамках освітньої реформи та створення освітнього округу, отримали комп’ютерні класи і мультимедійне обладнання.
Щоліта на базі шкіл району працюють пришкільні табори з денним перебуванням. У минулому році відпочинком було охоплено 715 учнів. На підготовку та проведення відпочинку учнів у пришкільних таборах з місцевого бюджету було виділено 240 тис. грн.
Поряд з навчальним процесом приділяється велика увага і позашкільній освіті, адже наші учні мають всебічно розвиватися. У минулому році прийнято рішення, та вже створена дитяча юнацька спортивна школа, де діти району матимуть можливість займатися вітрильним спортом, хортингом, футболом та іншими популярними видами спорту.
У поточному навчальному році 684 вихованці Центру дитячої і юнацької творчості мали можливість займатися у 42-ох гуртки.
За 2016 рік фонд шкільних бібліотек поповнився підручниками та художньою літературою на суму 189,3 тис. грн., з них 51,6 тис. грн. – з місцевого бюджету.
Збережено мережу дошкільних навчальних закладів, які відвідує 191 дитина.
З метою популяризації, активізації національно-духовного виховання молоді і підвищення рівня її готовності до захисту Батьківщини регулярно проводиться районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).
Значна увага у минулому році приділялася розвитку спорту. За нашої підтримки, під патронатом Міністерства молоді та спорту України, на території району проходили Всеукраїнські змагання з вітрильного спорту. Участь у них взяли понад 120 спортсменів віком від 8 до 18 років, які приїхали на Світловодщину з різних куточків України -– Запорізької, Тернопільської, Одеської, Херсонської, Дніпропетровської, Миколаївської, Київської областей та міста Київ. Обласна державна адміністрація гідно оцінила нашу роботу щодо відродження на Світловодщині вітрильного спорту, і цього року на базі яхт-клубу “Кристал” обласна школа олімпійського резерву відкрила дитячу секцію вітрильного спорту.
Важливою складовою патріотичного та духовного виховання молоді, відродження та розвитку спортивних, бойових і культурних традицій українського народу, зміцнення здоров’я, розвитку фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини є хортинг. Навесні 2016 року у районі започатковано змагання з хортингу на “Кубок голови Світловодської районної державної адміністрації”. Спортсмени району з різних видів спорту протягом року здобули на районних змаганнях – 141 золоту, 117 срібних та 98 бронзових нагород; на обласних змаганнях – 11 золотих, 14 срібних та 17 бронзових нагород. Також наші спортсмени брали участь у чемпіонаті України, чемпіонаті світу та кубках України з Хортингу, де здобули 10 золотих, 3 срібних та 6 бронзових нагород.
В районі працював 21 клубний заклад, 16 бібліотек та 1 музей. В рамках програми розвитку культури, туризму та духовного відродження нашого краю в населених пунктах району проводяться розважальні масові заходи. З травня 2015 року на Набережній міста Світловодська започатковано традицію проведення туристичного фестивалю “Світловодщина”, який став справжнім святом мистецтва, масштабною культурною подією і вийшов далеко за межі району. Серед проведених заходів найбільш яскравими були: “Арт галереї”, виставки-продажі творчих робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, виступи творчих колективів. Представники району постійно беруть участь у Всеукраїнських фестивалях “Калиновий спів”, “Вересневі самоцвіти”. Підтверджено звання “народний” колективами районного Будинку культури “Дніпряночка”, “Відлуння” та “Мрія”.
У серпні минулого року у Світловодську відбулося відкриття філії Захарівського музею “Дніпро Світ”, на базі якої працює інформаційно-туристичний центр Світловодщини.
У селі Яремівка Григорівської сільської ради в рамках реалізації проекту “Світловодщина – край нашої мрії” відкрито туристичний об’єкт – “зелена садиба” “СОЛОМІЯ”, який нині  користується великим попитом серед любителів активного відпочинку.
Працівниками відділу культури райдержадміністрації було організовано та проведено більше 200 тематичних масових заходів з нагоди державних та професійних свят.
Соціальний захист населення – пріоритетний напрямок роботи райдержадміністрації. Органами соціального захисту населення забезпечено призначення субсидій населенню в повному обсязі. Відповідно до районних програм соціальної підтримки з районного бюджету отримали матеріальну допомогу учасники бойових дій в зоні АТО, члени сімей загиблих учасників АТО, поранені військовослужбовці, підшефна військова частина, інваліди та ветерани війни на загальну суму близько 400 тис. грн. Також протягом 2016 року із районного бюджету було виділено 600 тис. грн. на оздоровлення дітей, компенсацію пільгових перевезень та послуг зв’язку, соціальні послуги фізичним особам.
У Світловодському районі діє територіальний центр соціального обслуговування, який опікується четвертою частиною населення району, що перебуває у складних життєвих обставинах. Працівники цього закладу надають 48 видів соціальних послуг, впроваджуються нові види та інноваційні форми соціальної роботи.
При райдержадміністрації активно працює Центр надання допомоги учасникам АТО, який оперативно вирішує усі питання матеріальної, соціальної, медичної та психологічної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей.  У 2016 році за підтримки райдержадміністрації та соціально спрямованого бізнесу за участю волонтерів організовано і проведено 17 поїздок у зону АТО та до підшефних військових частин.
Надано допомогу на суму близько 1 млн. грн. у вигляді продуктів харчування, спецодягу, запчастин, медикаментів, спецзасобів, побутової хімії, теплих речей.
Лише завдяки підтримці депутатів районної та сільських рад, сільських голів, керівників підприємств та установ району, сільгосптоваровиробників і громадськості нам вдалося досягти таких результатів.
Світловодська районна державна адміністрація висловлює слова щирої вдячності за постійну допомогу та підтримку у реалізації соціально значущих проектів. Ваша підтримка є свідченням небайдужого ставлення до розбудови рідного краю. Приємно працювати з вами пліч-о-пліч задля підвищення добробуту жителів Світловодщини.
Бажаю вам подальших успіхів, вдалих проектів, благополуччя у всіх видах діяльності і сприяння партнерів. Сподіваюся, що ви реалізуєте свої плани і надалі будете надійними партнерами для органі виконавчої влади.
В обговоренні доповіді голови районної державної адміністрації взяли участь голова районної ради Роман Домбровський, депутат районної ради, директор Федірківського НВК Микола Хоменко, Григорівський сільський голова Надія Невкрита, завідувач Микільською медичною амбулаторією Юрій Мирошников, депутат районної ради, директор ТОВ “МАС-АГРО” Іван Середа, Микільський сільський голова Володимир Щукін та інші.
Роман Домбровський, зокрема, зазначив, що 2016 рік став для всіх українців роком реальних змін та випробувань.
– Ми є свідками та учасниками руйнувань старої системи керівництва, децентралізаційних процесів. Вже декілька років ми всі живемо у стані “неоголошеної” війни, яка згуртувала жителів нашого району в спільному прагненні допомогти тим, кому довелось захищати державу зі зброєю у руках. З огляду на це районна рада прийняла Цільову програму мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян України на строкову службу до лав ЗСУ та інших військових формувань на 2015-2018 роки.
Прийнято і передбачено кошти на фінансування Комплексної програми підтримки сімей загиблих учасників АТО, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих.
Депутати районної ради приймали рішення, що мають за мету сконцентрувати зусилля органів місцевого самоврядування району на вирішенні найбільш значущих проблем жителів Світловодщини. Так, наші депутати входять до спільних органів з Світловодською міською радою – наглядової ради при центральній районній лікарні, що контролює надходження та використання благодійних внесків, а головний лікар Світловодської ЦРЛ  підписав наказ про позачерговий прийом сільських жителів до лікарів ЦРЛ. Депутати регулярно виділяють кошти з районного бюджету на придбання медичного обладнання для ЦРЛ з метою покращення надання медичних послуг хворим (киснева установка, рентгенапарат дентальний), – сказав голова районної ради.
– Освітянська складова – найбільша в соціальній сфері району. Тому районна рада прийняла низку програм для її розвитку: районна цільова програма розвитку дошкільної освіти; діє програма “Вчитель” та інші. Педагогічні працівники нині отримують 20% за престижність, з метою заохочення молодих спеціалістів їм щомісячно виплачується надбавка у розмірі 50% посадового окладу. Рішенням лютневої сесії педагогічним працівникам, що працюють у НВК, піднято заробітну плату на 2 тарифні розряди.
У минулому році також в районі засновано спільну районну премію районної ради та райдержадміністрації “За високі досягнення у праці”, розмір якої становив 2 мінімальні заробітні плати.
Ці та інші заходи, які вживає влада району, спрямовані на покращення життя наших жителів, підняття на вищий рівень надання соціальних та інших послуг тощо. Це було б неможливо без сталої, планомірної і злагодженої роботи органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та соціально орієнтованого бізнесу, – закінчив свій виступ Роман Домбровський.
Інші виступаючі у своїх доповідях вказали на значний розвиток у 2016 році освітньої, культосвітньої та медичної галузі.
Іван Cереда вказав на тісну співпрацю органів виконавчої влади та місцевого бізнесу, завдяки чому значно покращився соціально-економічний розвиток території Світловодського району.