Рання діагностика – запорука успішного лікування раку молочної залози

20 жовтня – день боротьби з раком молочної залози

271

Злоякісні пухлини молочної залози є найпоширенішим онкологічним захворюванням у жінок. Рак молочної залози (РМЗ) займає майже 30% серед всіх злоякісних новоутворень І місце серед смертності у жінок працездатного віку, випереджаючи смертність від серцево-судинних захворювань.

На обліку в Світловодській ЦРЛ перебуває 1961 особа з онкопатологією проти 1873 осіб у 2016 році. За 9 місяців 2017 року виявлено 177 випадків онкозахворювань (9 місяців 2016 року – 173). В поточному році зареєстровано 12 випадків раку молочної залози проти 15 випадків в 2016 році, всі захворювання виявлено на І-ІІ стадіях хвороби. Занедбаних випадків РМЗ не виявлено (в 2016 році – 3 випадки РМЗ в ІІІ стадії та 1 випадок – в ІV стадії).

На сучасному етапі розвитку онкології вирішення проблеми успішного лікування РМЗ у повній мірі залежить від ранньої діагностики захворювання, яка можлива за умов проведення самообстеження, лікарських профілактичних оглядів, мамографічних обстежень, спостережень і лікувань передпухлинної патології.

Відомо, що у 80-90% випадків захворювання виявляється самими хворими, на профоглядах лікарем воно виявляється у 15-18%, а під час мамографічного скринінгу лише у 4-6% випадків.

Найочевиднішим фактором ризику виникнення злоякісних пухлин є вік – частота захворюваності на РМЗ збільшується у міру збільшення віку. Має значення спадкова і сімейна схильність до захворювання.

Також до факторів ризику відносять: порушення дітородної функції: безпліддя, наявність абортів в анамнезі, перші пологи у віці старше 30 років, народження першої дитини вагою більше 4 кг.; порушення менструального циклу: початок mensis до 12 років або після 15 років, менопауза до 45 років або після 53 років; порушення сексуальної сфери: початок статевого життя після 25 років, відсутність статевого життя; ендокринні захворювання: гіпотиреоз, гіпертиреоз, цукровий діабет; травми грудної залози; супутня патологія: захворювання грудних залоз, гінекологічні захворювання, ожиріння, патологія печінки; куріння; зловживання алкоголем.

Слід пам’ятати, що діагноз рак молочної залози не є вироком. Як свідчить статистика, виліковуються 95% жінок, у яких захворювання виявлено на І стадії, 80% – на ІІ, 50% – із третьою стадією захворювання.

Першими ознаками , що повинні насторожити жінку це ущільнення в тканинах молочної залози , виділення з сосків , зміна кольору шкіри, деформація молочних залоз. Якщо ви виявили в молочних залозах вищевказані ознаки не займайтесь самолікуванням – зверніться до спеціалістів. Пам’ятайте – від своєчасного звернення за медичною допомогою залежить не лише Ваше здоров’я та благополуччя, а й Ваших рідних.

Ірина Гончарова,
лікар-онколог Світловодської ЦРЛ.

Поширити
"Вісті Світловодщини"