Реквієм Небесній Сотні

Наш історичний календар поповнився ще однією сумною датою – 20 лютого – День пам’яті Небесної Сотні.
Усі ми багато разів чули слова “Небесна Сотня”. Та за що загинули, переважно молоді, люди? І чому ми їх називаємо Героями? На ці та інші запитання почули відповіді учні 9-А та 9-Б класів школи №5 м. Світловодська, яких запросили на лінійку-реквієм, присвячену загиблим на Майдані у лютому 2014 року. Якраз там, на Майдані, розпочалася справжня війна. Проти вчителів, продавців, менеджерів та фермерів, які прикривалися щитами з тонкої фанери, йшли спеціально навчені вбивати вояки зі зброєю. Під час цих боїв сотні людей було поранено, десятки зникли безвісти, майже 100 чоловік було вбито, серед них і наш земляк із Бобринецького району Віктор Чміленко.
Герої не вмирають! Вони назавжди оселилися у наших серцях.
Під час заходу учасники переглянули відеокліпи “Обличчя Майдану”, “Мамо, не плач”, “Реквієм Небесна Сотня”. Нікого не залишили байдужими патріотичні вірші,що звучали з вуст ведучих.
Наша землячка, Ірина Скопенко, була учасницею протистояння на Майдані. На наше прохання вона надала особисті речі, серед яких – каска, балаклава, рукавиці, шарф із написом “Слава Україні! Героям слава!”, бейджик, посвідчення “Всеукраїнське об’єднання “Майдан”, перепустка у Жовтневий палац, значки тощо.
Захід підготували і провели працівники районної бібліотеки у приміщенні районного БК.
Тетяна Швець, Тетяна Гуріна, працівники районної бібліотеки.

Поширити
"Вісті Світловодщини"