Ремонт доріг – основне завдання Федірківської сільської ради

251

Світловодщину називають перлиною Кіровоградщини. І це недарма – таких краєвидів, як у нас, немає ніде в області.

Коли їхати до с. Федірки, Світловодщина сяє у всій красі: перед подорожуючим відкривається безмежний простір Кременчуцького водосховища, пагорби із зеленими шапками мішаних лісів, болотиста місцевість зі своєю фауною та флорою тощо. Тож поки дістанешся Федірок, а це майже 44 км від м. Світловодська, позитивний настрій гарантовано.

– Чим живе громада сільської ради, яка розташована на кордоні Знам’янського району?, – з таким запитанням я звернулася до Федірківського сільського голови Володимира Джулая.

– Проблем у нас, як і в інших громадах, вистачає, – каже Володимир Іванович. – Але ми живемо тим, що їх намагаємося вирішувати. І багато чого нам вдається. Так, минулого року ми замінили водонапірну башту. Стара водонапірна башта, яка забезпечувала жителів Федірок, а також заклади соціальної сфери, водою, прослужила понад 20 років. Через її зношеність дуже часто у помешканнях зникала вода, а якщо й була, то її якість не відповідала загальноприйнятим вимогам. З цим треба було щось робити. Тому ми і вирішили не ремонтувати її, а замінити на нову. Ми також проклали 800 м пластикових труб від насосу до свердловини і пробурили нову свердловину. Тепер жителі села безперебійно отримають якісну воду, за всіма показниками – одну із найякісніших в районі. Також ми і насос замінили, придбали ще один запасний.

Сільська рада витратила загалом на це трохи більше 400 тис. грн. Також користувачам сільським водогоном встановлено нові лічильники води, до речі, вартість одного кубу води по Федірківській сільській раді становить 14 грн. – це досить доступна ціна для всіх. Також у Федірках для малечі, за допомогою народного депутата України Олеся Довгого, встановили дитячий майданчик. До речі, і батьки, і дітвора дуже задоволені цим майданчиком.


– Ми його встановили у центрі села, але у парковій зоні, говорить сільський голова. –Там завжди тінь, поряд знаходяться магазини, навчально-виховний комплекс, сільська рада, тобто, діти завжди в полі зору, батьки, повертаючись, приміром, із магазину, завжди можуть перепочити і дати можливість побавитися наймолодшим жителям нашого села.

Щороку у бюджеті сільської ради закладаються кошти на фінансування освітньої галузі. Так, у минулому році на Федірківський НВК із бюджету сільської ради було виділено 240 тис. грн., в цьому році ця сума дещо менша – 150 тисяч. Це пов’язано з тим, що на одній із сесій сільської ради ми, залучивши всі можливі фінансові ресурси, хочемо провести ремонт сільських доріг. Це нам обійдеться десь у 600 тис. грн.

Як стало відомо, дорога, яка сполучає Федірки із Глинськом, з 2018 року перейшла на утримання з районного бюджету і стоїть в планах як така, яку мають ремонтувати в цьому році. Тож логічно буде, коли і сільська мережа доріг буде відремонтована.
Окрім цього сільська рада планує провести протипожежні заходи у Федірківському Будинку культури (обробка відповідною речовиною дерев’яних частин даху), купити сценічні костюми для сільських артистів-аматорів тощо. Та це, як вважає Федірківський сільський голова, не такі вже й великі витрати.

Головне – відремонтувати дороги. Саме це завдання в пріоритеті для сільської ради на 2018 рік.

Світлана КАЛУГІНА.

Поширити
"Вісті Світловодщини"