Результат роботи – борг 24 тисячі

25 листопада під час щопонеділкової наради, яку провела перша заступниця голови Світловодської районної державної адміністрації Наталія Гаврилюк, від начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА Лариси Сачевської стало відомо, що станом на 25 листопада перед постачальником, який забезпечує продуктами харчування Озерський НВК КЗ «Павлівське НВО», виникла заборгованість у розмірі 24 тисячі гривень. З минулого четверга (21 листопада) до вказаного освітнього закладу не завозять продукти.

Аби школярі та дошкільнята не залишилися без харчування, 26 листопада відбулася закрита нарада при першій заступниці голови РДА Наталії Гаврилюк за участю Озерсь­кого сільського голови Віталія Федоруса, де і вирішувалося це питання.
Після завершення наради Наталія Гаврилюк так прокоментувала ситуацію.
– Станом на 1 вересня по всіх освітніх закладах району заборгованості перед постачальниками продуктів харчування не було. Сьогодні вона виникла. Так постачальнику продуктів харчування, який працює із Озерсь­ким НВК, вже заборгували 24 тисячі. Це борг за півтора місяці. Щойно на нараді я звернулася до Озерського сільського голови з тим, аби у сільському бюджеті винайшли кошти для погашення вказаного боргу.
Така можливість є. Ще при формуванні бюджету Озерської сільської ради на утримання Озерського НВК була передбачена субвенція в розмірі 150 тис. грн. На сьогодні з цієї суми до районного бюджету надій­шло лише 40%, тобто 60 тисяч, а залишкові 90 тисяч можна рішенням сесії перерозподілити, передбачивши певну суму на харчування. Без цього відділ освіти, молоді та спорту РДА не може використати кошти субвенції, виділеної Озерською сільською радою, на харчування, бо ж їх цільове призначення – “на утримання Озерського НВК”.
За те, що сьогодні виникла така ситуація, відповідальність несе відділ освіти, молоді та спорту РДА. Фахівці цього структурного підрозділу використовували виділену Озерською сільською радою субвенцію, передусім, для виплати заробітної плати працівникам цієї освітньої установи, які не фінансуються з державного бюджету (техпрацівниці, сторожі тощо) і не звернули увагу, що до кінця фінансового року не буде за що харчувати дітей. Щоб виправити ситуацію, Озерській сільській раді слід провести позачергову сесію, перерозподілити кошти субвенції, передбачивши певні видатки на харчування учнів та вихованців Озерського НВК, а тоді необхідно провести ще й позачергову сесію районної ради, щоб внести відповідні зміни до районного бюджету. На це, звичайно, потрібен час. Наголошую, такої ситуації не виникло б, аби з боку відділу освіти, молоді та спорту РДА не була допущена управлінська помилка.
Та добре, що все вирішилося. Сьогодні є домовленість з постачальником продуктів харчування про відстрочку сплати боргу, – сказала Наталія Гаврилюк.
Коментар Озерського сільського голови Віталія Федоруса.
– Щоб «закрити» це питання, до 13 грудня необхідно внести зміни до бюджету Озерської сільської ради. Будемо шукати кошти, аби вистачило не лише на покриття боргу, а й на харчування дітей до кінця року. Сьогодні коштів немає, бо все, що Озерська сільська рада перераховувала до районного бюджету на утримання Озерського НВК, було спрямовано відділом освіти, молоді та спорту РДА на виплату заробітної плати. А тепер Лариса Романівна Сачевська (начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА) направляє до мене батьків, аби ті просили виділити кошти на харчування дітей. Звичайно, ми будемо це робити. Я особисто зв’язувався із постачальником продуктів харчування і запевнив, що борг, який нині сягнув 24 тисяч, буде погашено. Так само здійснюватимуться і подальші проплати за його послуги.
Я вважаю, що кошти, які виділила сільська рада на утримання Озерського НВК, використані неправильно. Як на мене, треба було розподілити їх так, аби забезпечити, передусім, харчування дітей.
А витрат в освіті, зокрема, по Озерсь­кому НВК, вистачає. Наразі шкільний автобус «босий», заводиться через раз, двері не закриваються. Одним словом – його треба ремонтувати. Відсьогодні я шукатиму і водія на шкільний автобус.
– В селі важко знайти людину, яку можна взяти на роботу водієм шкільного автобусу. Водіїв багато, а ось тих, у кого, окрім водійського посвідчення, була б відкрита відповідна категорія, що дає можливість перевозити пасажирів – обмаль. Відтак прийнято рішення про підняття заробітної плати водіям шкільних автобусів. До цього часу їхній оклад був на рівні мінімальної заробітної плати, – зазначила перша заступниця голови РДА Наталія Гаврилюк, коментуючи проблему, яка виникла в Озерському НВК.
Начальник відділу освіти молоді та спорту РДА Лариса Сачевська відмовилася від коментарів щодо причин виникнення заборгованості по Озерському НВК перед постачальником продуктів харчування.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"