Рішення на перспективу: один район – одна громада

4 жовтня голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський провів засідання робочої групи з підготовки матеріалів для проекту перспективного плану формування територій громад у Світловодському районі, на якій розглянули два питання: про обговорення рішення громадської ради при Світловодській районній державній адміністрації від 21 вересня 2018 року №19 «Про перспективи об’єднання громад на території Світловодського району» та рішення колегії Світловодської районної державної адміністрації від 28 вересня 2018 року № 23 «Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області»; про підготовку пропозицій щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області.

 

Відкриваючи нараду, Сергій Твердовський зазначив, що перспективний план формування територій громад Кіровоградської області (зі змінами) був затверджений в середині 2017 року розпорядженням Кабінету Міністрів України, і на сьогодні відбулися певні зміни законодавства України, які знову потребують його коригування.

 

Нещодавно відбулася нарада з питань приєднання сільських, селищних рад до об’єднаних територіальних громад при першому заступнику голови обласної державної адміністрації Сергію Коваленку, на якій голова районної державної адміністрації висловив думку, що Світловодщина має перспективи розвитку тільки за умови утворення однієї потужної територіальної громади з адміністративним центром у м. Світловодську. Зазначену пропозицію було підтримано та за результатами наради Сергію Твердовському надано протокольне доручення щодо підготовки пропозицій та проведення засідання районної робочої групи з підготовки матеріалів для проекту Перспективного плану формування територіальних громад в районі для внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення, демографічної складової та розвитку інфраструктури відповідної громади.

 

На сьогодні Перспективним планом формування територій громад Кіровоградської області на території Світловодського району передбачено утворення 3 громад: Великоандрусівської, Глинської та Світловодської.

 

На даний час утворено Великоандрусівську територіальну громаду з центром у с.Велика Андрусівка. Вибори у цій громаді відбулись 18 грудня 2016 року.

 

Інші громади, передбачені Перспективним планом формування територій Світловодського району, до нинішнього часу не пройшли процес об’єднання.

 

21 вересня 2018 року на засіданні громадської ради при Світловодській райдержадміністрації було розглянуто питання «Про перспективи об’єднання громад на території Світловодського району» та одноголосно підтримано пропозицію щодо утворення однієї Світловодської територіальної громади. Тобто процес об’єднання повинні пройти такі громади: Світловодська (м. Світловодськ), Власівська (смт. Власівка), Павлівська (с.Павлівка, с. Вільне), Великоскельовська (с. Велика Скельова, с.Мала Скельова), Миронівська (с. Миронівка), Озерська (с. Озера, с. Олексіївка, с. Талова Балка), Микільська (с. Микільське, с. Бугруватка, с. Золотарівка), Глинська (с. Глинськ, с. Арсенівка, с. Ганнівка, с. Семигір’я), Федірківська (с. Федірки, с. Сніжкове), Григорівська (с. Григорівка, с. Кобзарівка, с. Оврагове, с. Перехрестівка, с.Яремівка), Іванівська (с. Іванівка) та Захарівська (с. Захарівка, с. Аудиторівка, с.Серябряне).

 

Таке об’єднання надає громаді достатньо прав користуватися інфраструктурою населених пунктів, врегулювати конституційні, правові та соціальні відносини громадян, які проживають на зазначених територіях.

 

Але, щоб це об’єднання територіальних громад відбулось в порядку, визначеному чинним законодавством, необхідно провести дуже кропітку організаційну, інформаційно-роз’яснювальну та методично-рекомендаційну роботу.

 

Експерти вважають, що одним із оптимальних варіантів подальшого розвитку для громад із низькими показниками фінансової спроможності та демографії є їх приєднання до інших територіальних громад та створення більшої за площею і чисельністю ОТГ. Навіть за умови відсутності у такої ОТГ на поточний момент економічних перспектив для розвитку, таке об’єднання надасть можливість оптимізувати територіальну структуру місцевих рад, підвищити ефективність управління територією, покращити інвестиційну привабливість (за рахунок наявності більшої території та більшої кількості трудових ресурсів) та підвищити рівень доцільності капіталовкладень у територію. Саме зазначені висновки експертів та існуючий досвід діяльності Великоандрусівської ОТГ на території району і стали в основу прийняття такого рішення. 4 жовтня 2018 року відбулося засідання районної робочої групи з підготовки матеріалів для проекту перспективного плану формування територій громад в районі, за результатами якого прийнято рішення основною більшістю голосів про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області, а саме – утворення однієї Світловодської територіальної громади. Підписаний протокол направлено до обласної робочої групи на розгляд та прийняття рішення.

 

– Сподіваюся, що Світловодська об’єднана територіальна громада буде успішною і самодостатньою, – зазначив Сергій Твердовський.

 

«ВС».