“Роки боротьби 1917-1922 рр. на Єлисаветчині. Український погляд” – презентація книги до 100-річчя української революції

В обласній філармонії за участі першого заступника голови обласної державної адміністрації Сергія Коваленка, голови обласної ради Олександра Чорноіваненка, студентської та учнівської молоді, краєзнавців відбулася презентація книги “Роки боротьби 1917-1922 рр. на Єлисаветчині. Український погляд. 1917-1918 Початок революційної стихії”. Книга вийшла півтисячним тиражем у рамках обласної програми розвитку книговидання та книгорозповсюдження на 2016-2020 роки.
“Сьогодні ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Помаранчева революція 2004-го та Революція Гідності 2013-2014-го років стали доленосними для сучасної України. Вони остаточно закріпили перемогу європейського вектору розвитку нашої держави, прагнення захистити і утвердити демократичні цінності і свободи, за які боролися і які відстоювали також політики періоду української революції у 1917, 1918 і 1919 роках”, – наголосив перший заступник голови ОДА звертаючись до учасників презентації.
Сергій Коваленко також зауважив, що у рамках декомунізації на карті нашого славного степового краю немає ні вулиці, ні пам”ятника чи іншої назви, які носили б імена катів українського народу.
За ініціативи Президента України Петра Порошенка відзначається сторіччя української революції. Проводяться виставки, круглі столи, ведеться просвітницька робота, видаються книги. Це лише часточка тієї масштабної роботи, яка пробуджує і відроджує українську націю. Також перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко відзначив, що Україна на порозі ще однієї надзвичайно сакральної для нашого народу події – створення помісної православної церкви.
Сергій Коваленко подякував авторському колективу за масштабну дослідницьку роботу, видавництву “Імекс ЛТД” за виготовлення книги. Також він анонсував презентацію, що відбудеться у п”ятницю у обласному краєзнавчому музеї, книги відомої журналістки Світлани Орел – “Ті, хто не хотів помирати мовчки…”. Ця книга присвячена страшній трагедії нашого народу – Голодомору 1932-1933 років.
Учасників презентації привітав голова обласної ради Олександр Чорноіваненко.
Про ідею створення, дослідницьку та пошукову роботу розповів автор і упорядник книги кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко. З виходом книги авторський колектив та учасників презентації привітала директор видавництва “Імекс ЛТД” Тамара Самиляк.
Перед учасниками презентації також виступили члени авторського колективу. Максим Сінченко розповів про встановлення синьо-жовтого прапора в Єлисаветграді. Марина Долгіх про мистецьке життя краю у буремну революційну добу. Краєзнавець Віктор Сергєєв про революційні процеси в Олександрійському повіті.
Директор Державного архіву області Олег Бабенко зауважив, що на часі є започаткування масштабного проекту зі створення енциклопедії історії нашого славного краю.
У книзі також вміщено дослідження Інни Вівсяної про українських січових стрільців на Єлисаветградщині, Василя Білошапки про революційні процеси на Притясминні в 1917-1918 роках, Романа Базаки про функціонування газет.
Зважаючи, що книга “Роки боротьби 1917-1922 рр. на Єлисаветчині…” лише перша із запланованої трилогії, перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко запевнив, що обласна влада обов”язково надасть фінансову підтримку на продовження цієї серії.
Пресс-служба Кіровоградської ОДА
Поширити
"Вісті Світловодщини"