Розквіту тобі, рідна Світловодщино!

29 червня на території яхт-клубу «Кристал» жителі Світловодщини святкували День Світловодського району.

Офіційна програма розпочалася театралізованою постановкою, в якій аматори сцени Світловодського районного Будинку культури представили, як наша територія понад 400 років тому отримала від Польського короля Сигізмунда ІІІ Вази Магдебурзьке право.
Ведучі до слова запросили народного депутата України Олеся Довгого. Йому, як шановному та почесному гостю, вручили запашний коровай.
Олесь Станіславович прийняв хліб, а потім за святковим столом розділив його серед гостей свята.
– Шановна громадо Світловодщини, дорогі друзі! Щороку ми дружньою родиною, усі сільські ради, святкуємо День народження Світловодського району. Щоразу на святі я бачу ваші радісні, усміхнені обличчя і радію разом з вами. В цей день я хочу всім побажати, передусім, миру, а також прекрасного свята, посмішок, нехай по життю вас оберігає ваш Ангел-охоронець. Достатку вашим родинам, а сьогоднішній день нехай буде безхмарним і подарує багато позитивних емоцій. Всього вам щонайкращого і до зустрічі, – сказав Олесь Довгий, звертаючись до громади із вітальним словом.
І дійсно, Олесь Довгий завжди зі своїми виборцями у святкові і значущі для них дні. А якщо він і не присутній на території, то завжди дбає про свій виборчий округ. Про це нагадала присутнім ведуча свята Катерина Бутенко. Вона зазначила, що завдяки допомозі депутата громада Світловодщини відчула позитивні зміни.
Так, на території сіл району відремонтовані ФПи, відкрито медичну амбулаторію загальної практики сімейної медицини з новим обладнанням у Великій Скельовій, де комфортно працювати і лікуватися людям.
У школах з’явилися облаштовані за сучасними вимогами навчальні кабінети, відкрито два сучасних дитячих майданчики, а також спортивні та ігрові майданчики. Допомога була настільки вагомою, що всього не перелічити.
Катерина Бутенко від усіх жителів Світловодського району подякувала депутатові за підтримку, за постійну увагу і висловила сподівання на подальшу співпрацю.
Подяку від Світловодщини Олесю Довгому вручила заступник керівника апарату РДА Валерія Нівакшонова.
На святі також зачитали привітання з Днем району голови Кіровоградської обласної ради Олександра Чорноіваненка.
Світловодщина сьогодні – це самодостатня і перспективна територія. Промислово-економічний, аграрний та туристично-рекреаційний потенціал краю є нашою опорою і запорукою впевненого поступу вперед.
Ми віддаємо належну шану тим, хто творив і творить історію Світловодського району.
Жителів Світловодщини щирим словом привітали і керівники району. Зокрема, голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський сказав:
– Дорога громадо Світ­ло­водщини! Я щиро вітаю всіх із 96-ою річницею з дня заснування нашого району.
День району – це завжди хвилююча подія для його мешканців, бо це день, коли можна зібратися разом, поспілкуватися, зустріти давніх друзів та знайомих, гарно відпочити, дізнатися про успіхи своїх земляків та порадіти за них, вшанувати кращих жителів нашого краю, оцінити зроблене і спланувати свої дії на майбутнє. А нам з вами є чим пишатися, і передусім – прекрасними і роботящими людьми – основним нашим багатством. Це наші люди своєю щоденною працею, своїми талантами примножують багатство нашого краю. Я щиро дякую всім вам за все, що ви робите в ім’я розбудови Світловодщини. Підтримуючи та поважаючи один одного, ми разом зробили немало корисних для нашої території справ, реалізували багато проектів. Я переконаний, що це лише початок. Разом з вами, пліч-о-пліч, ми піднесемо Світловодщину на значно вищий економічний і соціальний рівень. А досягти цього нам вдасться, коли ми будемо щирі один з одним, коли ми будемо чесно трудитися, коли будемо самовіддано любити наш край і робити все, аби він став кращим. Тоді і ми, мешканці Світловодщини, житимемо краще. Бажаю вам миру і достатку, гарної долі, натхнення у всіх справах на благо нашого рідного краю та її мешканців. Зі святом вас! Слава Україні!, – сказав голова районної державної адміністрації.
Окремо Сергій Твердовський подякувати місцевим сільгоспвиробникам за можливість від­святкувати спільне свято за щедрим столом, та привітав представника від аграріїв району, керівника ФГ «Колос», депутата районної ради Тетяну Адактуєву з ювілейним днем народження, який вона нещодавно відсвяткувала.
Після цього виступу ведуча зауважила, що вже кілька років поспіль Світловодський район входить до п’ятірки кращих районів області за рейтинговими показниками. Це спільна праця всіх, але флагманом у роботі, її рушійною силою є районна державна адміністрація. Подяку за високі результати у праці Сергію Твердовському вручила Валерія Нівакшонова.
Указом Президента України від 6 травня 2019 року №190 жительці Григорівки Інні Білко (на знімку праворуч) присвоєно високого звання «Мати-героїня». Орден та посвідчення їй вручив представник Президента України, голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський.
З метою відзначення громадян України, жителів району, трудових колективів, установ, організацій різних форм власності за заслуги у забезпеченні соціально-економічного та культурного розвитку, меценатства і благодійництва та вагомий внесок у справу матеріальних, культурних і духовних цінностей Світловодського району рішенням сесії районної ради від 27 червня 2012 року №148 тринадцятої сесії Світловодської районної ради шостого скликання було засновано Книгу Пошани Світловодського району, до якої вже занесено 44 особи. У 2019 році до Почесної Книги занесено Михайла Бур’янсь­кого (Григорівська сільська рада) та Володимира Логошка (Глинська сільська рада).
Керівники району також нагородили грамотами різних рівнів та оголосили подяки ряду представникам Світловодського району. Так, грамоту Кіровоградської обласної ради вручили депутату районної ради, керівнику ФГ «Золота­рівське» Юрію Магдію, подяку обласної ради оголосили приватному підприємцю Людмилі Пономаренко; почесними грамотами Світловодської районної державної адміністрації та районної ради нагороджено вчителя фізики та інформатики Миронівської школи Володимира Гараська, а його сину, учню Миронівської школи, неодноразовому переможцю конкурсів та предметних олімпіад різних рівнів Назарію Гараську оголошено подяку.
Подяки Світловодської районної державної адміністрації та районної ради також оголошено учням Світловодщини Карині Тартикян і Дарвіну Тартикяну.
Почесні грамоти вручили солдату військової служби за контрактом Андрію Білоголовому, водію автобуса ФОП «Макаров В.А.» Анатолію Єременку, керівнику апарату райдержадміністрації Олександру Кондратенку, звукооператору КЗ «Районний Будинок культури Світловодської районної ради Кіровоградської області» Юрію Лядову, солдату військової служби за контрактом Олександру Сметані.
Грамотами Світловодської районної державної адміністрації та районної ради нагородили керівника ФГ «Велетень Плюс» Юрія Булаєнка, депутатів районної ради Анатолія Деревянка, Ігоря Кирилова та Юрія Котляра, завідувачку Іванівського ФПу Світлану Лежненко, головного спеціаліста сектору аналізу і планування доходів бюджету та фінансів галузей виробничої сфери та інвестицій фінансового управління Світловодської РДА Крістіну Селезньову, фельдшера Павлівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Світловодської районної ради Кіровоградської області», учасника бойових дій АТО Олександра Сліпуху, начальника організаційного відділу виконавчого апарату Світловодської районної ради Наталію Шалаєву.
Подяки Світловодської районної державної адміністрації та районної ради оголосили лісничому Новогеоргіївського лісництва ДП «Світловодський лісгосп» Івану Величку, головному спеціалісту відділу освіти, молоді та спорту РДА Ользі Джеус, депутату Федірківської сільської ради Сергію Колеснику, головному спеціалісту відділу фінансово-господарського забезпечення апарату РДА Тетяні Перець, головному спеціалісту відділу освіти, молоді та спорту РДА Ларисі Сачевській, директору КЗ «Ліцей «Надія» Світловодської районної ради Кіровоградської області» Руслану Ткаченку, бібліотекарці Озерської сільської бібліотеки Наталії Харитонович, водію відділу фінансово-господарського забезпечення апарату РДА Миколі Черняку, зберігачці фондів КЗ «Захарівський музей історії Світловодської районної ради Кіровоградської області» Любові Шкирай.
На завершення офіційної частини перед присутніми виступив командир підшефної військової частини А-1201 Романа Черніков. Він привітав усіх присутніх зі святом – Днем утворення Світловодського району, а також подякував жителям Світловодщини за постійну підтримку та допомогу і вручив Грамоту голові райдержадміністрації Сергію Твердовському.
Після привітань та нагороджень розпочалися спортивні змагання і народні гуляння.
У спортивних змаганнях абсолютним переможцем стала команда Григорівської сільської ради. У Григорівку цього разу відправився і Кубок народного депутат України Олеся Довгого, який виборюють у змаганнях з перетягування линви.
Сувеніри та пам’ятні подарунки отримали і учасники ігрової програми, зокрема – «карооке на майдані», переможці якої віддали виграні гроші на допомогу онкохворим.
Свято вдалося веселим. Тож ще один рік відрахувала нам історія. Попереду – нові здобутки, нові перемоги.
Розквіту тобі, рідна Світловодщино!
Світлана Калугіна.