Розпочався новий навчальний рік!

Вересень до нас завжди приходить із прекрасним святом – Днем знань, яким розпочинається у школах новий навчальний рік. Цього року свято Першого дзвоника в освітніх закладах святкували і 1, і 3 вересня.

Так, 1 вересня для відзначення Дня знань до школи прийшли учні, батьки та вчителі Павлівського навчально-виховного об’єднання. Їх там чекали і нові меблі, і відремонтовані класи. Та головне – діти зустрілися з друзями.

На майданчику біля школи учні, батьки та вчителі зручно розмістилися на стільцях під віттям дерев, що ростуть на території школи. Замість традиційних виступів учні під час урочистостей спілкувалися між собою у формі вільного мікрофону, а закликали їх гарно вчитися не вчителі, а казкові герої, які прийшли, аби привітати та погратися зі школярами.

Та все ж, це було свято наймолодших школярів, адже вони вперше переступили шкільний поріг у якості учнів. Їх провели одинадцятикласники через казкову арку.

А потім вони залюбки слухали виступи своїх старших товаришів, приймали привітання, ділилися мріями про те, що вони очікують від навчання у школі, танцювали та розповідали віршики. Захід пройшов у ігровій формі, але у всіх присутніх був святковий, піднесений настрій.

До учнів з вітаннями звернулися заступник голови районної державної адміністрації Володимир Похілов, директор Павлівського НВО Микола Середенко; розчулила своїм виступом і перша вчителька, Марина Пономаренко, яка лише розпочинає свою педагогічну діяльність, і цей клас в її житті назавжди залишиться першим.

Отримали першокласники і багато подарунків, серед них – виготовлені одинадцятикласниками символічні значки, виконані із жовтих та блакитних стрічок.

Цього року у Павлівській школі за парти сяде 20 першокласників. Це гарний показник, який вселяє надію на те, що учнів у школах району з кожним роком ставатиме більше.

3 вересня День знань відзначали у Глинському НВО та у ліцеї «Надія». До Глинської школи на свято завітав голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський. Вітаючи учнів, батьків та вчителів зі святом, він наголосив, що головне завдання керівницт­ва та педагогічної спільноти району – створити школярам всі умови для отримання якісних знань. І для цього сьогодні у школах району є усі умови.

З особливим теплом він вітав першокласників, яких у Глинській школі аж 21, та випускників, для яких це останній рік, коли вони навчатимуться у школі.

– Цей навчальний рік по-особливому запам’ятається школярам 1-го та 11-го класів, адже для малечі він сповнений радості та очікування нових відкриттів, а для випускників настає вирішальна пора, від якої залежить, без перебільшення, їхня подальша доля. Я бажаю вам, аби усі ваші сподівання здійснилися, – сказав Сергій Твердовський.

Усіх присутніх із прекрасним святом Першого дзвоника привітав сільський голова Аріф Різаєв, а директор школи Юрій Москаленко вручив першокласникам посвідчення учня Глинського НВО.

Цього дня було багато подарунків, у тому числі і від керівництва сільськогосподарських підприємств, які здійснюють свою діяльність на території Глинсь­кої сільської ради, і від держави. Так, на виконання Концепції реалізації державної по­лі­тики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» усі першокласники району, у тому числі і Глинського НВО, отримали нові парти, стільці та комп’ютерне обладнання. А голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський запевнив батьків, що усі класні кабінети, де навчатимуться першокласники, до 1 січня будуть відремонтовані: де потрібно, замінять вікна на металопластикові, придбають нові меблі (шафи, дошка та інше).

– Нова українська школа – це не лише навчання дітей за новою програмою. Нова українська школа має вийти на новий рівень освіти. Я обіцяю, що до 1 січня наші першокласники матимуть значно кращі умови навчання, аніж вони є сьогодні. Я гадаю, мене в цьому підтримають і голови сільських рад, і депутати сільських та районного рівнів, – сказав Сергій Твердовський, звертаючись до батьків та учнів 1 класу Глинської школи.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"