Розваги пов’язані з небезпекою

243

Зовсім мало часу залишилося до довгоочікуваних Новорічних свят. У кожній оселі запалають святкові вогники різнобарвних гірлянд на красунях – ялинках. Скільки радісних миттєвостей принесуть вони дорослим і дітям!

Не хотілося б говорити про сумне, але іноді свято закінчується бідою. Найчастіше це трапляється внаслідок необережного користування піротехнікою.

В Україні широкого розповсюдження набули різноманітні побутові піротехнічні вироби, які є обов’язковим атрибутом будь-якого свята.

Користуватися піротехнічними виробами технічного і спеціального призначення, а також виготовленими самотужки категорично заборонено!

Піротехнічні вироби побутового призначення, які реалізуються підлягають обов’язковій сертифікації на відповідність вимогам безпеки, згідно з розділом 39 “Переліку продукції, що підлягає обов”язковій сертифікації в Україні” (Наказ Держстандарту україни від 30.01.02 №498).

Поводження з ними не вимагає спеціальних знань і навичок, а використання з дотриманням вимог інструкції забезпечує за межами небезпечних зон безпеку здоров’я та життя людей, не призводить до пошкодження майна й не завдає шкоди навколишньому середовищу.

Пітарди, феєрверки повинні мати на упаковці інструкцію по їх застосуванню, яка мусить бути написана на зрозумілій мові і нести в собі інформацію про обмеження використання, способи і методи безпеки підготовки і використання, термін використання, дату виготовлення, дані про виробника, попередження про небезпеку піротехнічних виробів та інші відомості, які передбачені його специфікою.

Якщо інструкція не вміщується на упаковці, текст з її змістом повинен додаватись до кожного піротехнічного виробу або до кожної упаковки.

Крім того, особи, які реалізують піротехнічні вироби повинні мати окрему ліцензію на цей вид підприємницької діяльності і пройти спеціальне навчання по поводженню з вибухонебезпечними предметами (виробами).

Місця реалізації піротехнічних виробів повинні бути обладнані в відповідності з вимогами правил пожежної безпеки в Україні, а реалізація таких виробів на ринках заборонена.

Загальні правила, яких обов”язково слід дотримуватися:

  • не можна носити піротехнічні іграшки в кишенях;
  • не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам;
  • не можна використовувати піротехнічні вироби, що мають очевидні дефекти (вм’ятини, підмочені місця, тріщини або інші ушкодження корпусу);
  • не можна працювати з піротехнічними виробами в нетверезому стані;
  • не можна курити, працюючи з піротехнікою;
  • не можна допускати відкритий вогонь у приміщення, де зберігаються піротехнічні вироби;
  • розташовувати піротехнічні вироби необхідно подалі від нагрівальних приладів;
  • зберігати піротехніку слід у місцях, до яких не мають доступу діти.

З Новорічними святами Вас добродії!

Нехай Новорічні свята пройдуть безпечно для вашої оселі та ваших друзів і рідних.

Світловодські курси 3 категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області М.Фомін.
Сектор надзвичайних ситуацій Світловодського району Л. Самойленко.

Поширити
"Вісті Світловодщини"