Розвиток громад –пріоритет сільгосптоваровиробників

Щороку восени ми святкуємо одне з найважливіших свят нашої країни – День працівників сільського господарства. Це саме та пора, коли закінчується збирання врожаю, коли в землю вкинуте зерно, що має дати врожай на наступний рік. За усім цим – нелегка праця.
Родина Грушків сільським господарством займається вже давно. Розпочиналося все із невеликих земельних площ, а нині у користуванні СФГ «Гвіса» та ПП «Поліна» знаходиться в обробітку 3,5 тис. га землі. Це і людські паї, і земля резерву та запасу.
До землі, як і до хліба, звикають з дитинства, з юних літ. Щасливий той, хто має на ній власноруч прокладену борозну. Володимир Іванович Грушка разом зі своєю дружиною Поліною Ігнатівною виростили двох синів – Сергія і Олександра, які сьогодні продовжують сімейну справу.
Старший, Сергій, прийшов у господарство батьків працювати помічником тракториста відразу після закінчення школи. Працював і механіком, і головним інженером з техніки безпеки, доводилося і за кермо комбайна сідати. Нині він – права рука батька, заступник керівника-комерційний директор СФГ «Гвіса».
Сергій Грушка пройшов усі щаблі професійного зростання. Це дуже допомагає нині йому в роботі, особливо – у налагодженні дружніх і, в той же час, виробничих відносин зі своїми підлеглими.
У Сергія є своя зона діяльності, за яку несе відповідальність. Він – самостійний керівник, який розбирається в усіх тонкощах сільськогосподарського виробництва.
Молодший син Олександр відповідає за якість посівного матеріалу, працює над вдосконаленням технології вирощування сільгоспкультур, бо за посадою і покликанням – агроном. Це від його роботи залежить, наскільки високим буде врожай, наскільки грамотно внесуть в землю добрива тощо.
Поряд із невісткою Ольгою (дружиною Сергія) у господарстві трудиться і Поліна Ігнатівна Грушка. Їхня справа –бухгалтерія, а Поліна Ігнатівна ще й власниками земельних паїв опікується.
Посадити дерево і виростити урожай може не кожен. Для цього потрібно мати, в першу чергу, справжній талант до справи, якій присвятили життя. Любов до землі на все життя зберегли подружжя Грушків, передали її своїм дітям. Тому обидва підприємства міцно стоять на ногах, тут щороку з’являється нова сільськогосподарська техніка; вивчаються та реалізовуються нові технології вирощування зернових і зернобобових культур.
Не ображають у господарстві і працівників – створюють комфортні умови праці, виплачують гідну заробітну плату протягом всього року. А вони віддячують високими результатами в роботі. Так, кращими серед працівників СФГ «Гвіса» є тракторист Вадим Штиренко, водії Микола Дяченко, Григорій Сичов, Василь Вакуленко; у ПП «Поліна» колектив ведуть за собою тракторист Олександр Чайка, водій Володимир Савчук, підсобні робітники Юрій Костенко та Сергій Юров.
СФГ «Гвіса» і ПП «Поліна» – єдині на Світловодщині сільгосппідприємства, де майбутні механізатори, студенти СПТУ №5, вчаться працювати на землі – проходять виробничу практику.
Та не лише сільським господарством займаються фермери. Володимир Грушка кілька років поспіль працює над будівництвом розважального центру «Козацький», який, на рівні із Кременчуцьким водосховищем, може стати візитівкою Світловодщини.
Лише справжні господарі землі за будь-яких умов не опускають руки, проявляючи витримку, знаходять шляхи до ефективного господарювання. Цей рік для аграріїв став справжнім випробуванням на міцність. Багатьом весною довелося пересівати сільськогосподарські культури через сильні зливи, які просто змили посіви з полів. У господарст­ві «Гвіса» пересівали близько 500 га посівів сої, а це немалі затрати і на посівний, і на пально-мастильні матеріали. Та наполегливість була виправдана – у господарствах зібрали гарний врожай соняшника та пшениці, а ось від цариці полів – кукурудзи – очікували кращого, так само, як і від сої.
Не вселяють сільгоспвиробникам оптимізму і цьогорічні ціни на збіжжя. Та це не стає перешкодою на шляху до розвитку, бо родина Грушків знайшла справу свого життя – обробляти землю, тож іншого не шукає. В останні дні осені на полях СФГ «Гвіса» та ПП «Поліна» завершують збирання кукурудзи.
Фермери постійно співпрацюють з громадами, на території яких орендують землю Великоандрусівської, Захарівської та Григорівської сільських рад. І жодне районне свято не проходить без їх участі.
Засновники господарств працюють із власниками земельних паїв, вчасно виплачують орендну плату. До слова, цього року оплату за оренду земельних ділянок переважна більшість пайовиків уже отримала.
Не залишаються поза увагою аграріїв і наші воїни. Підтвердженням тому є нагорода, яку отримав Володимир Грушка від підшефної військової частини з нагоди відзначення Дня захисника України. За щедрість, щирість і відкритість, за сумлінну роботу, за повагу і уважне ставлення їх поважають люди.
Допомагають сільгоспвиробники Власівському пансіонату ветеранів війни та праці з геріатричним відділенням, Світловодській ЦРЛ та іншим; техніку СФГ «Гвіса» у зимовий час можна зустріти на дорогах і Світловодського району, і міста Світловодська – трактори розгортають снігові замети.
Велику допомогу фермери надають місцевим церквам, беруть участь у ремонті шкіл, дитячих садочків, медичних закладів. Допомагає людям Володимир Грушка і як депутат районної ради.
Ось такі вони – родина Грушків: дружна та працьовита, де всі люблять працювати на землі, за що вона віддячує їм гарними врожаями.
Цьогорічні основні сільськогосподарські роботи вже завершені, на полях вже зеленіють сходи озимих культур. А зимовий час сільгоспвиробники використають для підготовки техніки до весняно-польових робіт, для детального опрацювання планів на перспективу.
Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"