Розвиток громади – спільна праця

Захарівська сільська рада – одна з найбільших у Світловодському районі, хоч і віддалена від адміністративного центру – м. Світловодська. Її очолює молодий, ініціативний та перспективний сільський голова Віктор Гарбуз.
За час його перебування на посаді голови Захарівської сільської ради відбулося чимало приємних змін. Так, за допомогою місцевих сільгоспвиробників у селі ремонтуються дороги, упорядковується центр села, а в цьому році, за тісної співпраці із районної державною адміністрацією та районною радою, з народним депутатом України Олесем Довгим у селі запрацював дитячий дошкільний заклад. Чим сьогодні живе громада, я цікавилася у сільського голови особисто.

– На завершення 2017 року ми планували свою роботу на 2018, – говорить Віктор Гарбуз. Та рік виявився набагато складнішим, аніж ми очікували. Останнім часом коштів вистачає лише на те, аби виплатити заробітну плату працівникам установ, що фінансуються з місцевого бюджету. Це, переважно, пояснюється тим, що орендна плата від сільгоспвиробників надійде ближче до завершення року. Тобто, заплановані кошти надійдуть, але на кінець року, коли використати їх уже не буде можливості. Та це не страшно – вони перейдуть на наступний, 2019 рік, і ми їх зможемо використати на покращення інфраструктури села, аби нашим жителям тут жилося краще і затишніше.
А у планах роботи багато. Передусім – відремонтувати приміщення місцевого ФПу. Захарівка – досить велике село, а от ФП знаходився у приміщенні, яке можна назвати аварійним. Рік тому сільська рада намагалася купити будинок і облаштувати його під ФП, та так нічого і не купила. У центрі села, неподалік школи, стоїть доволі просторе приміщення, яке можна облаштувати під ФП. У минулому році разом із сільським головою це приміщення оглядав і  голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський. Тож було вирішено виготовляти проектно-кошторисну документацію на ремонт саме цього приміщення і переводити медичний заклад. У бюджеті сільської ради заклали кошти на виготовлення проекту, і в цьому році ця робота буде завершена. А будівельні робот розпочнуться, ймовірно, вже у наступному році. До того ж, народний депутат України Олесь Довгий пообіцяв долучитися до цього будівництва. Про це він наголосив під час зустрічі з жителями Захарівської сільської ради, яка відбулася нещодавно. І це першочергове завдання, над виконанням якого сільська рада буде працювати у наступному році.
А цей рік запам’ятається громаді відкриттям дошкільного навчального закладу, який чекали впродовж багатьох років. Сьогодні дітки із задоволенням відвідують садочок, а місцеві сільгоспвиробники спільно із сільською радою та керівництвом району роблять все, аби їм там було тепло, забезпечують збалансоване харчування, щоб маленькі жителі Захарівки розвивалися, готувалися до навчанні у школі. Для безпеки дітей ще залишилося встановити паркан.
На території села проводиться ряд виробничих заходів: обкошуються узбіччя доріг, у центрі села оформлені квіткові клумби, біля церкви встановлено паркан. Минулого року в школі замінили частину вікон. Ця робота буде обов’язково продовжена, хоча і не в цьому році.
Так, важкувато живуть сільські громади, але не стоять на місці. Нехай невеличкими кроками, але ідуть вперед, створюють кращі умови для свої жителів.
– Я переконаний: жителі Захарівки гідні того, аби їхні діти навчалися і виховувалися в достойних умовах, аби були відремонтовані дороги і налагоджений транспортний зв’язок, бо ж ми знаходимося на досить великій відстані навіть від Глинсь­ка, де розташована дільнична медамбулаторія; мої земляки мають відчувати комфорт в усьому. Сільська рада спільно із керівниками сільгосппідприємств, які обробляють захарівську землю, з керівництвом району та з народним депутатом робитиме все для того, аби створювати цей комфорт. Не можна охопити все відразу, бо ж проблем багато, та поступово ми з усім впораємося, – запевнив Віктор Гарбуз.

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"