У “Вістях Світловодщини” №48 від 28 листопада в статті “Результат роботи – борг 24 тисячі” повідомлялося про те, що в Озерському НВК виникла заборгованість по харчуванню учнів та вихованців дитячого садочку в розмірі 24 тис. грн.
Коли ми з’ясовували це питання, Озерський сільський голова Віталій Федорус обіцяв щонайшвидше скликати сесію Озерської сільської ради і в місцевому бюджеті виділити і ті кошти, які заборгували перед постачальником продуктів харчування, і ті, які потрібні, щоб харчувати дітей до кінця цього року. 12 грудня, дійсно, сесія в Озерах відбулася, необхідні кошти виділені (за словами сільського голови). Тож питання харчування учнів та вихованців Озерського НВК вирішено. А чому воно виникло?
Перш за все ми з’ясували, скільки та на які потреби освітньої галузі району було виділено субвенцію з бюджету Озерської сільської ради у 2018 та 2019 роках і в яких розмірах та на які потреби вона фактично надійшла.
Так, у 2018 році Озерська сільська рада передбачила у своєму бюджеті 100 тис. грн. З них 34498,54 грн. було використано на придбання продуктів харчування для закладів освіти і 65501,46 грн. – на придбання пально-мастильних матеріалів.
На 2019 рік в Озерському сільському бюджеті було заплановано 150 тисяч грн. освітньої субвенції. З них станом на 04.12.2019 року (за інформацією райдержадміністрації) до районного бюджету перераховано 37600,0 грн., 36036,0 грн. використано на придбання продуктів харчування.
З проблемою несвоєчасного розрахунку за продукти харчування в Озерському НВК стикаються не вперше. Про це на засіданні сесії районної ради, яка відбулася на минулому тижні, говорив і депутат районної ради, вчитель Озерського НВК Петро Тютюнник.
Сьогодні Озерський навчально-виховний комплекс – це школа та дошкільний навчальний заклад. Коли на базі Озерської школи будували дитячий садок, то це, передусім, робили для того, аби збільшити наповнюваність освітнього закладу і не допустити зниження його ступеневості. Будівництво дитячого садка відбувалося за ініціативи та активної участі сільського голови Віталія Федоруса. Сьогодні, коли цей заклад функціонує, на його утримання із сільського бюджету, приміром, у 2019 році, за даними районної державної адміністрації, не виділено жодної гривні. Виникає питання: чи потрібен цей дошкільний навчальний заклад сільському голові, депутатам Озерської сільської ради? Те, що він потрібен жителям с. Озер, молодим родинам – це факт. Свідченням цього є щаслива, усміхнена малеча, яку щодня до дитячого садка приводять батьки.

Окрім харчування, депутат Петро Тютюнник на прикладі Озерського НВК підняв питання і дотримання вимог протипожежної безпеки в освітніх закладах району. Грошей на ці заходи засновник (районна рада) не виділяє. І до районного бюджету на 2020 рік кошти на ці потреби не заклали.
сказав Петро Тютюнник на останньому засіданні сесії районної ради.
Р.S. У наступних номерах ми обов’язково надамо нашим читачам інформацію, скільки кожна сільська рада виділила у своєму бюджеті коштів на фінансування об’єктів спільного утримання – освітніх та дошкільних навчальних закладів, ФПів тощо. Ви маєте знати, хто взяв на себе відповідальність і дбає про свою територію, а хто переклав цю відповідальність на інших.

Світлана Калугіна.