Село моє! Яке ж воно прекрасне! Воно одне таке на цілий світ!

27 липня Велика Скельова відзначила свій День народження. Привітати місцевих жителів приїхали гості – керівництво району, депутати обласної та районної рад, підприємці.

Відкрили урочистий захід Світлана Буйлук і Надія Скринько.
Першим до вітального слова запросили сільського голову Сергія Могильного.
Він, передусім, подякував присутнім за те, що у цей день зібралися однією родиною. А людей, і справді, на свято прийшло багато – глядацька зала місцевого Будинку культури була заповнена вщент.
– Шановна громадо Великої Скельової! Я щиро вітаю всіх вас із днем народження нашого села, яке переважна більшість з вас називає своєю батьківщиною. Наша сільська рада невелика, але тут живуть люди з великим серцем і щирою душею. Через це нас завжди підтримують, нам допомагають. Від щирого серця я хочу подякувати народному депутату України Олесю Довгому, голові Світловодської районної державної адміністрації Сергію Твердовському та депутатському корпусу районної ради на чолі з Романом Домбровським. Завдяки їм у Великій Скельовій з’явилися дитячий садок, нова мед­амбулаторія.
Також я дякую нашим друзям, підприємцям та сільгоспвиробникам, які є постійними і надійними помічниками. Завдяки їм у Великій Скельовій виготовлено генеральний план села, щозими прогорнуті від снігу дороги, відновлюється вуличне освітлення тощо.
Серед таких помічників депутат обласної ради Володимир Кириченко, депутати районної ради, Олег Медяник та Ігор Кирилов, депутатка районної ради, керівник ФГ «Колос» Тетяна Адактуєва, підприємці Олександр Яременко та Олександр Покора, сільгосппідприємці Валерій Шевченко, Володимир Гонець, Олександр Швець та Яна Швець, заступник керівника управління каналу річки Інгулець Олександр Панченко, а також представники керівного складу управління Іван Хрієнко та Віктор Бурлака; Володимир Пет­ров, Олег Пронічев, приватний підприємець Владислав Петров, фермери Василь Горобець та Олександр Бобик, – сказав Сергій Могильний.
Усім меценатам сільський голова оголосив подяки Великоскельовської сільської ради.
В день народження свого села громада отримала подарунки. Так, Володимир Кириченко подарував сільській раді бензокосарку; Олег Медяник – дві бухти електродро­ту для вуличного освітлення, а до святкового столу – продукцію ТМ «Світ Сир».
Цього дня були і нагород­ження в різних номінаціях. Так, нагороду та цінний подарунок отримала найстарша жителька села, 92-річна Віра Миколаївна Глива. Не залишилися без привітань та подарунків і батьки найменшої жительки Великої Скельової – родина Олени Артеменко і Олександра Філіна, де нещодавно народилася донечка Євгенія.
Щедрими оплесками вітали односельчани родину Куленків, Івана Петровича і Лідію Василівну, які у мирі і щасті прожили 60 років. Вітання приймала також жителька Великої Скельової, багатодітна мама Роза Ханова, яка саме у День села святкувала свій день народження.
У номінації «Майстер прекрасного» громада села вітала Надію Пащенко, у номінації «Добрий господар» – родину Швеців, Віктора Івановича та Людмилу Петрівну.
Кращими квітникарями села визнано родину Жиглатих, Миколу Степановича та Віру Костянтинівну.
«За багаторічну сумлінну працю» – в цій номінації нагороджено Ларису Василівну Савенко, яка довгі роки працює в селі ветеринарним лікарем.
Зі словами настанови на майбутнє та побажаннями до молоді зі сцени звернулися Варвара Олексіївна Нікушкіна, Людмила Оникіївна Шакірова і Ганна Афанасіївна Нікітенко.
Їм у відповідь представники підростаючого покоління Ліза Попруга, Максим Сєчєнко і Антоніна Бугайченко запевнили, що гідно зберігатимуть та примножуватимуть традиції рідного села, дбатимуть про його розвиток.
На завершення урочистої частини свої вміння виразно декламувати віршики продемонстрували вихованці дитячого садка «Сонечко». Продовжила свято концертна програма гурту із Чигирина «Крутий заміс». У його виконанні прозвучали пісні різної тематики, у тому числі і патріотичні, в яких уславлюється героїчне минуле нашої Батьківщини та відданість нинішніх солдат, які боронять її суверенітет на Сході.
Завершилося свято народним гулянням, традиційним частуванням та дискотекою.
Світлана Калугіна.