Серед головного – формування бюджету на 2018 рік

Минулого тижня голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський провів розширену нараду, в якій взяли участь голова районної ради Роман Домбровський, сільські голови району, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Сергій Скопич, начальник фінансового управління РДА Юлія Артеменко, начальник управління економіки та розвитку торгівлі РДА Наталія Гаврилюк, начальники структурних підрозділів та працівники апарату РДА.

343

Основними питаннями, що розглядали присутні на нараді, були: про стан реалізації концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади Світловодщини; про удосконалення механізму фінансового забезпечення та джерела фінансування дорожньої галузі; про можливос­ті забезпечення контролю за камерами відеоспостереження, що встановлені на території району; про організацію роботи щодо складання проектів місцевих бюд­жетів району на 2018 рік та їх прогнозних показників на 2019-2020 роки.

На початку наради голова районної державної адміністрації поділився з присутніми враженнями від робочої поїздки до Республіки Польща. Він розповів про принципи діяльнос­ті самоврядних структур сусідньої країни, про фінансування соціальних закладів, будівництво доріг тощо.

До слова, Сергій Твердовський зазначив, що Україна, зокрема територіальні громади, також мають можливість залучати кошти Європейського Союзу на реалізацію соціально значущих проектів. Єдиною умовою є те, що це мають бути об’єднані територіальні громади, населення яких складає не менше 12 тис. Саме такі території вважаються перспективними, куди можна вкладати кошти та будувати промислові підприємства із впевненістю, що знайдуться і відповідні фахівці, які працюватимуть на цих підприємствах. А ще важливою умовою є наявність якісних доріг. Саме над цим у наступному році працюватиме керівництво України і окремі регіони у тому числі.

Начальник управління економіки і розвитку торгівлі РДА Наталія Гаврилюк зазначила, що з 1 січня 2018 року вступає в дію Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення дорожньої галузі» та «Про внесення змін до Закону України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо удос­коналення механізму фінансування дорожньої галузі», якими передбачено фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг загального користування. Для цих цілей у складі спеціального фонду Державного бюджету України створюється державний дорожній фонд. З нового року ми маємо право отримувати субвенцію з Державного бюджету України залежно від протяжності доріг загального користування місцевого значення. Для цього потрібно лише мати проектно-кошторисну документацію на виконання цих робіт. Для сільсь­ких рад це прекрасна нагода залучити кошти державного бюджету саме на свої території.

Начальник місцевого відділення поліції Андрій Гулий підняв питання про здійснення контролю за камерами відеоспостереження, що встановлені на територіях окремих сільських рад.

Найбільше часу на нараді було відведено питанню планування районного та місцевих бюджетів. На сьогодні це дуже важлива тема, адже через те, що кілька шкіл району не ввійшли до навчально-виховного об’єднання, районний бюджет недоотримає у 2018 році майже 2,3 млн. грн. державної субвенції, яка б мала надійти на фінансування освітньої галузі району.

Ще з літа цього року було відомо, що в наступному році з державного бюджету фінансуватимуться лише ті школи, де у класі налічується не менше 10 учнів. Обраховується це просто: кількість учнів, які навчаються у тій чи іншій школі, ділять на 11 (класів) і отримують середню наповнюваність у класі. Аби зберегти школи, де мала кількість учнів, були створені навчально-виховні об’єднання – Глинське та Павлівське. Що це дало? Навчально-виховне об’єднання – це єдиний заклад, до складу якого ввійшло кілька шкіл. Тож і наповнюваність класів збільшилася. Так, загальна кількість учнів, приміром, у Глинсь­кому навчально-виховному об’єднанні, склала 277. Отже, на всіх учнів Глинського НВО у 2018 році надійде державна субвенція, яку розділять між всіма школами, що ввійшли до цього об’єднання. Так само надійдуть державні кошти і на фінансування Павлівського НВО. А Озерська та Миронівська школи мають наповнюваність у класах менше 10 учнів і не ввійшли до складу навчально-виховного об’єднання, тож утримувати ці школи доведеться лише за рахунок місцевих бюджетів.

До речі, хочу нагадати, що на одній із сесій районної ради, де вирішувалося питання про приєднання Миронівської школи до Павлівського НВО, були присутні і представники громади Миронівки. Тоді вони виступили категорично проти цього, а сільський голова Анатолій Фещенко запевнив, що в разі відсутності державної субвенції на їх школу сільська рада знайде кошти для фінансування цього навчального закладу. Ось і мудрують зараз керівники району та сільських громад, де знайти фінанси, аби Миронівська школа та Озерський НВК і надалі працювали, а це близько 7 млн. грн. з урахуванням освітянської субвенції.

Голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський запропонував сільським головам взяти на фінансування заробітну плату технічному персоналу шкіл, а також харчування та підвезення школярів. Заробітна плата учителям, енергоносії та інше фінансуватиметься з районного бюджету.

На завершення наради Сергій Твердовський звернувся до сільських голів з проханням відповідально поставитися до планування бюджету на 2018 рік і запевнив, що всі кошти, що надійдуть до районного бюджету, будуть спрямовані на утримання та розвиток інфраструктури сільських громад.

Поширити
Редактор газети «Вісті Світловодщини», журналіст.