Сергій Коваленко: «Під загрозою початок нового навчального року у Світловодську»

24 липня перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко у Світловодську провів виїзну нараду, в якій взяли участь перший заступник міського голови Олена Балюк, заступник міського голови Ірина Щербина, секретар міської ради Юрій Сап’янов, керівники освітніх установ міста на чолі із працівниками управління освіти Світловодського міськвиконкому.

На нараді розглянули кілька питань, серед них – причини невикористання освітньої субвенції та субвенції на соціально-економічний розвиток території. Так, кошти освітньої субвенції, а це майже 2 млн. 160 тис грн., передбачені на “Нову українську школу”, на підвищення якості освіти, на підтримку осіб із особливими освітніми проблемами у Світловодську майже не використана, хоча міська рада окремим рішенням передбачила співфінансування із міської скарбниці на ці цілі. Разом із співфінансуванням ця сума склала 5 млн. 780 тис. грн,
– Наразі, серед інших територій, тільки управління освіти Світловодська не оголосило жодної закупівлі для запуску процесу освоєння коштів, – зауважив перший заступник голови ОДА.
Сергій Коваленко особисто спілкувався з керівником фінансового управління, з головним бухгалтером управління освіти, аби з’ясувати, в чому причина невикористання коштів, за рахунок яких можна значною мірою покращити рівень надання освітніх послуг.
Ще одним проблемним питанням є використання 850 тис.грн., які ще у травні виділені із міського бюджету на заходи з протипожежного захист навчальних закладів. Орган управління міської освіти також не розпочав процедуру закупівель цих послуг. Наразі щодо цього питання тривають судові розгляди за позовом обласного управління ДСНС. На запрошення посадовця із обласної державної адміністрації, в засіданні взяв участь перший заступник керівника Знам’янської місцевої прокуратури Володимир Рубан. Він, зокрема, ознайомив присутніх з ходом судового процесу, який нині триває через недотримання у закладах освіти міста заходів протипожежної безпеки.
– У Світловодську новий навчальний рік під загрозою. Я переконаний, що жоден керівник навчальних закладів та дитсадків, чиї справи знаходяться в судах, не поставить свій підпис на акті готовності до нового навчального року, – сказав Сергій Коваленко. – Все це ставить під загрозу відкриття нового навчального року у двох міських школах та чотирьох дошкільних навчальних закладах.
В ході наради Сергій Коваленко повідомив присутнім про те, що за її результатами до Рахункової палати України будуть передані відповідні матеріали на підставі того, що у Світловодську не виконується рішення Уряду щодо створення якісних умов навчання школярів в освітніх закладах. Він наголосив, що невикористання субвенцій державного бюджету створює для учнів Світловодська дискримінаційні умови щодо отримання освітніх послуг у порівнянні з учнями інших територій Кіровоградщини та України в цілому. Він наголосив на тому, що Світловодськ – це єдина територія з-поміж усіх регіонів, міст та об’єднаних громад області, де не використано жодної копійки з державної субвенції, окрім видатків на заробітну плату.
Посадовець також зазначив, що обласне управління освіти, науки, молоді та спорту, за необхідності, надаватиме методичний супровід міському управлінню освіти Світловодська щодо проведення державних закупівель, а департамент фінансів ОДА здійснюватиме постійний моніторинг стану використання коштів освітньої субвенції та субвенції на соціально-економічний розвиток території (2 млн. 952 тис. грн.), яка, до слова сказати, теж не освоєна. Паралельно відповідний пакет документів буде направлено і до прокуратури Кіровоградської області.
Він також запевнив присутніх, що буде особисто контролювати ситуацію і в будь-який момент готовий допомагати в усіх питаннях.
Крім того, він запропонував керівникам освітніх закладів взяти участь у пілотному проекті щодо автономізації фінансово-господарської діяльності – мати власні рахунки та бухгалтерію. Цю пропозицію з ентузіазмом сприйняла директорка ЗОШ №7 Анжеліка Колесник.

Світлана Калугіна.