Сергій Коваленко: Впевнений, що депутати обласної ради уважно підійдуть до додаткового фінансування

283

За дорученням голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка до обласної ради подано проект змін обласного бюд­жету на 2017 рік. Завдяки низці сприятливих факторів додаткові надходження до бюджету області склали близько 85 мільйонів гривень. Про це повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко на щопонеділковій апаратній нараді. За словами посадовця, у грудні минулого року обласний бюджет було затверджено в розмірі 1 мільярд 449 мільйонів гривень (без трансфертів територій), а вже в травні цього року у зв’язку з перевиконанням за перший квартал і з урахуванням залишків бюджет було збільшено до 1 мільярда 571 мільйон гривень.

– З урахуванням збільшення на 85 мільйонів гривень ми плануємо, що на наступному сесійному засіданні депутати затвердять обласний бюджет у розмірі 1 мільярд 656 мільйонів гривень (мова йде про загальний фонд). Це дає можливість профінансувати цілий перелік об’єктів та заходів, – наголосив Сергій Коваленко.

Зокрема, посадовець окреслив 6 основних завдань, виконання яких фінансуватиметься за рахунок додаткових надходжень. Це капітальні видатки на суму понад 50 мільйонів гривень, виплата зар­плат (диференціація) – 12 мільйонів гривень, фінансування професійно-технічних навчальних закладів – понад 9 мільйонів гривень, придбання нової медичної послуги – 1 мільйон гривень, а також поточні видатки на обласні комунальні заклади і виконання обласних програм, які здійснюються територіальними підрозділами центральних органів влади на території Кіровоградщини. Більш детально про заходи, на які планується спрямувати додаткові надходження обласного бюджету поінформували керівники галузевих структурних підрозділів облдержадміністрації.

Так, за словами директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олега Рибальченка, в області реалізується низка заходів щодо ранньої діагностики онкологічних захворювань, у тому числі і онкології молочної залози у жінок молодого віку. Така діагностика тепер є доступною, але не вирішене питання лікування цієї категорії жінок. Врахувавши позитивний результат технології закупівлі послуг із медичної діагностики для учасників АТО, пропонується за цією ж схемою закуповувати високотехнологічну терапев­тичну процедуру і для онкохворих жінок, яка дасть можливість виліковувати рак молочної залози, виявлений на ранніх стадіях. На проведення таких тендерних закупівель з обласного бюджету проектом рішення передбачено виділити 1 мільйон гривень.

Заступник начальника управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА Уляна Соколенко поінформувала про підвищення заробітних плат тренерам-викладачам дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Відповідна урядова постанова була ухвалена в липні цього року. Документ передбачає підвищення окладів на 2 тарифних розряди директорам, викладачам, інструкторам-методистам та іншим фахівцям ДЮСШ. У нашій області такі зміни відбудуться в 35 закладах, підвищення стосується майже 600 ставок штатних одиниць. На реалізацію цієї постанови з 1 вересня і до кінця року необхідно додатково 2 мільйони 398,8 тисяч гривень. Відповідний проект змін подано на розгляд депутатів облради на наступному сесійному засіданні.

Стосовно фінансування професійно-технічних навчальних закладів начальник управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА Володимир Таборанський зауважив, що цього року планується реалізувати проект з ремонту гуртожитків ПТУ, а також відкрити 2 навчально-практичні центри: на базі ПТУ №8 для підготовки монтажників санітарно-технічних систем, на базі ПТУ №20 для підготовки трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва з ремонтом гуртожитку цього закладу. Також планується виконати капітальний ремонт у навчальному корпусі обласного центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді та встановити енергозберігаючі вікна у низці загальноосвітніх шкіл області.

– На поточні видатки обласних комунальних закладів усіх галузей спрямовано більше 9 мільйонів гривень. Значний ресурс отримає департамент соціального захисту населення ОДА. Зокрема, 1 мільйон 600 тисяч гривень планується спрямувати на придбання інвентарю у спеціалізовані інтернатні заклади. Голова облдержадміністрації підтримав ініціативу щодо придбання путівок на відпочинок для учасників АТО і їх сімей – а це майже 1 мільйон 300 тисяч гривень, – повідомив Сергій Коваленко.

Директор департаменту соціального захисту населення ОДА Олександр Догаров зазначив, що в області понад 1700 особам з інвалідністю І і ІІ групи та особам похилого віку, які за станом здоров’я не здатні до самообслуговування, надають соціальні послуги 12 інтернатних закладів. Протягом десятиліть на статті розвитку фінансового ресурсу виділялося недостатньо. Ситуація змінилася минулого року. Після серпневої сесії очікується додатковий ресурс на невідкладні капітальні ремонти – близько 1 мільйона 500 тисяч гривень (планується капітально відремонтувати дахи в кількох інтернатах та котельню). Значний фінансовий ресурс на придбання м’якого інвентарю у сумі 1 мільйон 600 тисяч гривень дасть змогу забезпечити підопічних інтернатів постільною білизною і одягом зимового асортименту. Заплановано виділити кошти і на протипожежні заходи та на зарплату працівникам інтернатних закладів. А додатково виділені 1 мільйон 300 тисяч гривень на програму із надання відпочинкових послуг учасникам АТО дасть змогу оздоровитися цього року ще 150 сім’ям захисників.

– 85 мільйонів гривень – це значний ресурс, – підкреслив Сергій Коваленко. – Впевнений, що депутати обласної ради уважно підійдуть до цих ініціатив. Враховуючи, що на календарі вже серпень, багато заходів потрібно здійснити до початку холодів.

Поширити
"Вісті Світловодщини"