Сергій КУЗЬМЕНКО: Не припустимо економити на безпеці, особливо коли мова йде про дітей

На цьому нещодавно під час апаратної наради наголосив голова облдержадміністрації.

Про стан забезпечення пожежної та техногенної безпеки у культурно-видовищних, дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, закладах охорони здоров’я із стаціонарним лікуванням учасників наради поінформував начальник управління ДСНС України в області Віталій Миронюк.

Як відзначив посадовець, завдяки системній роботі обласної державної адміністрації, в області останнім часом намітилася позитивна тенденція щодо приведення об’єктів соціальної сфери в належний протипожежний стан. Він також схвально оцінив профілактичну роботу, проведену у закладах, що підпорядковані департаменту соціального захисту населення ОДА. Протягом останніх двох років тут були приведені у відповідний протипожежний стан 12 психоневрологічних інтернатів, дитячих будинків та геріатричних пансіонатів. – Завдяки принциповому підходу обласної влади до питань безпеки населення, протягом останніх трьох років ми маємо тенденцію до поступового збільшення виділення коштів з місцевих бюджетів на виконання вищезазначених заходів.

Так, у минулому році, порівняно з 2016-им роком, сума коштів, спрямованих на протипожежні заходи, збільшилася на 41%, – констатував Віталій Миронюк. Завдяки цим коштам на 72-х об’єктах соціальної сфери впроваджено системи автоматичного протипожежного захисту з виведенням сигналів на пульти централізованого пожежного спостереження, проведено обробку дерев’яних конструкцій вогнезахисним розчином на 229 об’єктах, змонтовано 47 пристроїв блискавкозахисту, виконано інші роботи протипожежного призначення.

За словами Віталія Миронюка, цього року фінансування протипожежних заходів забезпечили у Голованівському, Долинському, Новгородківському, Новомиргородському, Петрівському районах, у Бобринецькій та Маловисківській об’єднаних територіальних громадах. Після вжиття з боку Управління ДСНС в області запобіжних заходів у вигляді позову до адміністративного суду щодо заборони експлуатації центральної районної лікарні, у кращу сторону змінилася ситуація з фінансуванням протипожежних заходів в Олександрійському районі.
Поряд з тим, недостатню увагу даному питанню приділяють у Вільшанському, Компаніївському, Знам’янському районах, у містах Олександрії та Світловодську. Посадовець також звернув увагу на необхідність суттєвого збільшення коштів на виконання протипожежних заходів по об’єктах соціальної сфери у місті Кропивницькому та Добровеличківському районі.

Начальник управління ДСНС України в області звернувся до керівників місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, аби вони подбали про збільшення видатків на виконання протипожежних заходів по об’єктах охорони здоров’я та освіти під час корегування бюджетних показників, і вже зараз розпочали роботу з приведення закладів освіти у належний протипожежний стан.

Відповідні роботи мають бути завершені до початку нового навчального року.
Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко наголосив, що зазначене питання має стати пріоритетним для керівників територій, адже мова йде про безпеку та життя людей.

– Протипожежні заходи по всіх об’єктах державної, комунальної та приватної власності, де одночасно перебуває багато людей, зокрема, у закладах освіти та охорони здоров’я мають бути невідкладно профінансовані. Переконаний, що відповідні кошти у місцевих бюджетах є. Відповідно, усі протипожежні заходи мають бути виконані на 100 відсотків. Не можна економити на безпеці, особливо коли мова йде про дітей, – наголосив очільник області.

За інформацією
прес-служби ОДА.

Поширити
"Вісті Світловодщини"