Сергій Кузьменко педагогам Кіровоградщини: Ми маємо поступ у галузі освіти і низку важливих завдань

У Новоукраїнці відбувся обласний педагогічний форум. Тематична спрямованість цьогорічного форуму – «Реалізація Концепції «Нова українська школа» – втілення освітянських реформ та нового змісту освіти». У роботі пленарного засідання взяли участь голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко та перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.

На Форум прибули понад 500 делегатів, які представляють заклади дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти області. Після урочистого відкриття педагогам Кіровоградщини у формі документального фільму було представлено звіт про знакові події в освіті протягом минулого навчального року. Зокрема, було відзначено 6 місце області в загальнодержавному рейтингу за доступністю до дошкільної освіти (минулого навчального року створено понад 300 додаткових місць у дошкільних закладах) та перше місце в Україні за кількістю опорних шкіл (на Кіровоградщині працює 74 опорних школи та 194 філії). Наголошувалося і на тому, що за рейтингами зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році Кіровоградська область поліпшила свої позиції. Під час звіту йшла мова і про покращення матеріально-технічної бази загальноосвітніх закладів та придбання автобусів. Відзначено також здобутки із впровадження інклюзивної освіти. Звернули увагу і на впровадження дуальної форми навчання у закладах професійно-технічної освіти області та відкриття навчально-практичних центрів.

Голова Кіровоградської ОДА Сергій Кузьменко привітав присутніх та окреслив завдання на найближчий час. Це продовження роботи зі створення опорних шкіл, успішна реалізація в області Концепції «Нова українсь­ка школа», подальше впровадження в області інклюзивної освіти з метою навчання та соціальної адаптації дітей з особливими потребами, зокрема, оснащення інклюзивно-ресурсних центрів. Він підкреслив, що ці питання керівники територій і закладів мають тримати на особистому контролі.

Ще один важливий напрям – створення нових місць у дошкільних закладах. «До кінця 2018 року на Кіровоградщині буде створено ще 700 додаткових місць у дитячих садках для дошкільнят. Для цього інвестовано значні кошти. Загалом галузь освіти області у 2018 році отримає 135 мільйонів гривень, у тому числі і на дитсадки», – зазначив керівник ОДА та підкреслив, що до 2020 року буде повністю ліквідовано черги до ДНЗ.

Звернув увагу голова облдержадміністрації і на питання мотивації педагогів. Сергій Кузьменко підкреслив, що завдяки рішенням місцевих рад, педагоги Кіровоградщини отримують усі додаткові виплати, робота стосовно підвищення рівня зарплати вчителям триватиме.

Принагідно керівник облдержадміністрації звернув увагу на якісну підготовку до відзначення 100-річчя від дня народження видатного педагога-земляка Василя Сухомлинського та організацію і проведення на Кіровоградщині відповідних заходів. Сергій Кузьменко нагородив дипломами обласної державної адміністрації та цінними подарунками переможців конкурсу з розробки логотипу на відзначення 100-річчя від дня народження педагога.

Після завершення пленарного засідання учасники педагогічного форуму продовжили роботу в студіях, де мали можливість обговорити актуальні питання та проблеми освітянської галузі.

За інформацією прес-служби ОДА.

Поширити
"Вісті Світловодщини"